Korona królów. Jagiellonowie - 86 odc. Nadchodzi dzień ślubu księżniczki Cymbarki. Streszczenie 86 i 87 odc.

Data: 2023-10-16 09:49:37 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 86 oraz 87 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W kolejnym odcinku następuje dzień ślubu księżniczki Cymbarki Mazowieckiej i księcia Ernesta Habsburga. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Sebastian Skoczeń jako król Władysław II Jagiełło i Milena Staszuk jako królowa Anna Cylejska w serialu "Korona królów. Jagiellonowie". fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 86 odcinka serialu

W 86 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie przenosimy się na początek roku 1412. To dziś ma jest dzień ślubu księżniczki Cymbarki i księcia Ernesta Habsburga. Narzeczeni nie wiedzą, że są, że już mieli okazję się poznać, a nawet w sobie zakochać. Okazuje się, że nic o sobie nie wiedzą. Ulubieniec króla, Mścisław dostaje od niego kilka wsi. Zyndram, postanawia zdemaskować Mszczuja. 

          Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 85 odc. Na Wawelu trwają przygotowania do ślubu. Streszczenie 85 i 86 odc.

Lech nad rzeką umawia się z mamką, kobietą z okolicznej wsi. Zostawia u niej dziecko i idzie po wodę. Gdy wraca, dziecka już nie ma. Do Krakowa wraca z Dobkiem Katarzyna Gorajska. Karim oddaje jej rękawiczkę, po czym życzy jej szczęścia. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 86 odcinek serialu?

Premierowa emisja 86 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w poniedziałek, 16 października, o godzinie 20:30, na TVP 1. 

        Czytaj również: Przysięga - odc. 565 - streszczenie - Emir, Kemal i Feride poszukują dowodów na Umita

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także we wtorek, 17 stycznia, o godzinie 11:25, na TVP 1. A także w sobotę, 28 października 2023 roku, o godzinie 11:00, na TVP Seriale. 

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 87 odcinka serialu

W 87 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie arcybiskupem gnieźnieńskim zostaje Mikołaj Trąba. Problemy psychiczne biskupa Piotra Wysza nasilają się, gdy dowiaduje się o śmierci Hinczki. Wykorzystać jego stan psychiczny, i brak zdolności działania zamierza Wojciech Jastrzębiec. Chce go ośmieszyć przed całym dworem.  Anna Cylejska  poznaje prawdę o jednej ze swoich służek. Okazuje się, że kobieta jest w ciąży z Mścisławem. Tak przynajmniej twierdzi. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 564 - streszczenie - Feride chce zostać i rozwieść się z Umitem!

Femka zdradza królowi prawdę o rycerzu, zaś Katarzyna z Goraja chce wrócić do klasztoru. Zostaje poproszona o rękę przez Dobiesława z Oleśnicy. Córki Nieradki szukają kowal Bogdan i jego przyjaciele. O zaginięciu dziecka poinformowany zostaje sam król. Lech zostaje wtrącony do lochu, a Nieradka ma wypadek. Wpada pod powóz. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 87 odcinek serialu?

Premiera 87 odcinka serialu Korona Królów. Jagiellonowie będzie miał swoją premierową emisję we wtorek, 17 października 2023, o godzinie 20:30 na TVP 1. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

87 epizod będzie można ujrzeć także za pośrednictwem platformy TVP VOD. Powtórka odcinka w środę, 18 października 2023 roku, o godzinie 11:25, na TVP 1.

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie.

Książkę "Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale, seriale historyczne, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje