Zuchwała kradzież książek w środku nocy!

Data: 2019-02-13 11:22:47 Autor: pobarski
News - Zuchwała kradzież książek w środku nocy!

W ostatni weekend w środku nocy doszło do zuchwałej kradzieży limitowanych, rzadkich książek w jednej z amerykańskich księgarń. Złodziej włamał się do książnicy w środku nocy i ukradł między innymi egzemplarz Zabić drozda.

Do zdarzenia doszło w ostatni weekend w księgarni Chester County w stanie Pensylwania w Stanach Zjednoczonych. Złodziej włamał się w środku nocy do księgarni, wybijając szybę frontową i odblokowując zamek.

Jak przyznaje pracownik księgarni Fred Dannaway w rozmowie z dziennikarzem okalnego serwisu philly.com, złodziej dokładnie wiedział, co chce ukraść. Wśród skradzionych książek znalazła się powieść Zabić drozda, która warta była 150 dolarów (około 380 złotych).

Złodziej ukradł około 20 książek z gabloty na przodzie sklepu. Nie ukradziono pieniędzy z kasy, a tytuły zbyt drogie do sprzedaży – które mogłyby wzbudzić podejrzenia przyszłych nabywców -m także pozostawiono w księgarni.

O zdarzeniu pracownicy księgarni dowiedzieli się dopiero następnego dnia. System alarmowy ochrony księgarni nie zareagował, ponieważ… był wyłączony przez nocujące w książnicy koty! Złodzieje z pewnością musieli mieć tego świadomość, a teraz – właściciele księgarni mają przestrogę na przyszłość, by lepiej dbać o sferę bezpieczeństwa swojego sklepu.

 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Zawsze i na zawsze
Jenny Han
Zawsze i na zawsze
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Brytyjska monarchia od kuchni
Adrian Tinniswood
Brytyjska monarchia od kuchni
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
iBoy
Kevin Brooks
iBoy
Pokaż wszystkie recenzje