Krwawa profesja - Clint Eastwood w roli agenta po przeszczepie serca

Data: 2021-02-23 08:10:01 Autor: adudek

Film Krwawa profesja to kolejna produkcja przybliżająca nam Clinta Eastwooda w podwójnej roli, zarówno reżysera, jak i odtwórcy głównej roli. 

Obrazek w treści

Połączenie kina sensacyjnego, kryminału i dozy dramatu psychologicznego, w gwiazdorskiej obsadzie z fabułą trzymającą w napięciu. Taki w skrócie jest film Krwawa profesja, tytuł oparty na książce o takim samym tytule. Co jeszcze wiemy o filmie? Gdzie można go obejrzeć? 

Krwawa profesja – opis filmu

Film Krwawa profesja to opowieść o byłym agencie FBI, który goniąc jednego z przestępców doznaje rozległego zawału serca. Terry McCaleb trafia do szpitala, dowiadując się jednocześnie, że nie będzie już mógł wrócić do swej dawnej pracy.

Niedługo później otrzymuje nowe serce, które ratuje mu życie. Postanawia zatem nieco bardziej o nie zadbać, wyjechać, zdrowo się odżywiać, zdrowo żyć. 

Czytaj również: Gran Torino – Pewne wartości, pozostają stałe i niezmienne...

Jego plany niweczy jednak spotkanie z pewną piękną Meksykanką. Kobieta prosi go, by zajęła się sprawą śmierci jej siostry. To jej serce bije teraz w piersiach Terry’ego. Detektyw uważa, że sprawcą mordu jest seryjny morderca, którego próbował złapać.

Wbrew sprzeciwom swojej lekarki, postanawia zająć się sprawą, mierząc się z wieloma przeszkodami, także z utrudnianiem śledztwa przez jego byłych kolegów. 

Krwawa profesja – obsada

Opisywana tu produkcja może pochwalić się gwiazdorską obsadą aktorską. W głównej roli Clint Eastwood, aktor, który ma na swoim koncie mnóstwo filmów, w których grał, ale także które reżyserował. Aktora, który w swojej karierze dostał już 4 Oskary i mnóstwo innych wyróżnień i nagród, znany jest z ról w filmach: Bez przebaczenia, Gran Torino, serii Brudny Harry, Za wszelką cenę czy najnowszej produkcji o tytule Przemytnik

Czytaj również: Clint Eastwood - biografia aktora

Towarzyszą mu: Jeff Daniels, w roli Jaspera, aktor, którego możemy oglądać w filmach: Głupi i Głupszy, 101 Dalmatyńczyków, Looper - Pętla czasu oraz Anjelica Huston jako Dr. Bonnie Fox. Aktorkę możemy oglądać w filmach: Rodzina Adamsów, Pewnego razu w Rzymie, czy Genialny plan.

Poza tym w filmie występują: Tina Lifford, Wanda De Jesus, Tina Lifford, Paul Rodriguez i Dylan Walsh.

Film Krwawa profesja to tytuł wyreżyserowany przez Clinta Eastwooda, według scenariusza Briana Helgelanda.

Krwawa profesja – gdzie obejrzeć?

Film Krwawa profesja, kino pełne sensacji i kryminalnej tajemnicy obejrzymy już dzisiaj na kanale telewizyjnym. Premiera filmu o godzinie 21:30 na kanale TVN 7. 

Czytaj również: Władza absolutna – niewinny morderca

Krwawa profesja – opinie o filmie

Film Krwawa profesja to przede wszystkim seans filmowy dla lubiącym klimaty kryminalne i historie oparte na książkach. To także pozycja obowiązkowa dla widzów ceniących sobie postać Clinta Eastwooda, aktora, który mimo podeszłego wieku, nadal gra i nadal reżyseruje.

Film jest także produkcją wyróżnioną Nagrodą specjalną – Nagroda Festiwalu Przyszłości Kina, MFF w Wenecji. 

Czytaj również: Gorączka – Kolejna wojna z gangsterami...

Krwawa profesja – książki

Film Krwawa profesja to kolejne filmowe dzieło, dla którego inspiracją stała się książka. Jest nią powieść Michaela Connelly'ego, o takim samym tytule: „Krwawa profesja”.

Jeśli lubicie powieści w klimacie kryminału, pełne akcji i morderstw to serdecznie polecamy książkę Krwawa kampania, której autorem jest Brian McClellan.

Książkę „Krwawa Kampania” kupić można taniej, poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.