Książę i ja – klasyczne romans w komediowej formie

Data: 2021-06-16 10:10:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Klasyczne romansidło, w komediowej formie, film przeznaczony bardziej dla młodych dziewczyn lub zakochanych, ma dziś w swojej ofercie programowej stacja Polsat.

Obrazek w treści

Źródło zdjęcia: TYP VOD

Produkcja nosi tytuł Książę i ja i jest film bazującym na opowiadaniu, produkcji czesko-amerykańskiej. Czy ma nam do zaoferowania coś innego od tego co już widzieliśmy?

Książkę i ja – opis filmu

Historia, które chcą opowiedzieć twórcy filmu Książę i ja, koncentruje się na młodym duńskim księciu o imieniu Eddie, prowadzącym hulaszczy tryb życia, potrafiącym rozkochać w sobie niejedną panienkę. Pewnego dnia opuszcza on Danię, by rozpocząć studia w Ameryce.

Przekonany, że Amerykanki są bardziej frywolne od Europejek, próbuje poderwać Paige Morgan, skupioną na nauce, stroniącą od imprez dziewczynę, której marzeniem jest zostać lekarką. 

Czytaj również: Miasto skarbów – polski serial kryminalny, już dziś na TVP 2

Para szybko się w sobie zakochuje, ale Paige nie wie kim tak naprawdę jest wybranek jej serca. Gdy poznaje prawdę, dziewczyna staje przed bardzo trudnym wyborem. Musi bowiem wybierać między miłością, a marzeniami związanymi z byciem doktorem. 

Książkę i ja – obsada filmu

Film Książę i ja to produkcja zarówno czeska, jak i amerykańska. W roli Paige - Julia Stiles, znana z filmów: Zakochana złośnica, W rytmie hip-hopu, Dexter czy Poradnik pozytywnego myślenia. Towarzyszy jej jako Edie czyli książę Edvard - Luke Mably, znany z filmów: Break, Książę i ja: Królewskie wesele.

W pozostałych rolach: Ben Miller, Miranda Richardson, James Fox, Alberta Watson, Zachary Knighton, Stephen O'Reilly, Elisabeth Waterston.

Czytaj również: Książę i ja, informacje o filmie - opis

Reżyserka filmu jest Martha Coolidge, mająca na swoim koncie takie produkcje jak: Historia Rose, Gdyby ściany mogły mówić 2, Wschodząca gwiazda, Amerykańska dziewczynka.

Książkę i ja – gdzie obejrzeć?

Film miał swoją premierę w roku 2004, był już wielokrotnie pokazywany w polskiej telewizji, a dziś, w środę, 16 czerwca o godzinie 21:45, pokaże go także kanał Polsat.  

Film można także oglądać na platformach streamingowych, takich jak Ipla, Player.pl czy Rakuten.

Jest także dostępny w wypożyczalniach online.

Książkę i ja – opinie o filmie

Książę i ja to klasyczna produkcja przeznaczona dla kobiet, albo młodszych widzów. Znajdą w niej także coś dla siebie fani komedii romantycznych. To także doskonała okazja na spędzenie miłego, romantycznego wieczoru we dwoje. 

Czytaj również: Zimowy romans – rosyjski dramat przygodowy z domieszką romansu. Dziś premiera na Netflix

Film na na swoim koncie także jedna nominację do nagrody filmowej: Teen Choice - Ulubiona aktorka dramatu / filmu akcji / filmu przygodowego Julia Stiles.

Książę i ja – książki

Film Książę i ja bazuje na opowiadaniu Marka Amina i Katherine Fugate. W zamian polecamy lekturę książki o takim samym tytule: Książę i ja, której autorką jest  Julia Quinn.

Książkę „Książę i ja” kupicie taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Żony Konstancina
Ewelina Ślotała
Żony Konstancina
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Potknięcia miłości
Anna Wojtkowska-Witala ;
Potknięcia miłości
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Pokaż wszystkie recenzje