Czy będzie 2 sezon serialu "Książęta"?

Data: 2021-07-07 13:05:04 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Od kilku dni serial Książęta od Netflixa cieszy się sporą popularnością. Część widzów zastanawia się, czy filmowcy planują realizację kolejnego sezonu. Czy będzie 2 sezon Książąt? 

Obrazek w treści Czy będzie 2 sezon serialu "Książęta"? [jpg] 

Od kilku dni na Netflixie jednym z najpopularniejszych seriali pozostaje produkcja Książęta, która opowiada o losach młodego następny szwedzkiego tronu, Wilhelma. Kończący się w niespodziewany sposób serial pozostawił widzów z wieloma znakami zapytania. Czy zatem należy spodziewać się 2 sezonu serialu Książęta

Książęta – 2 sezon czy będzie? 

Przypomnijmy, że pod koniec pierwszego sezonu serialu Willie oficjalnie dementuje plotkę, która mówi o jego relacji z Simonem. Mimo oficjalnego zerwania na telewizyjnej wizji, chłopak nie jest jednak w stanie zakończyć relacji z Simonem i pod koniec 1. sezonu przytula się do niego, żegnając się. Ostatnia scena serialu pokazuje Wilhelma, który jadąc samochodem, z zaciętym wyrazem twarzy spogląda w kamerę. 

Czytaj także: Książęta – szwedzki serial dla nastolatków debiutuje w pierwszym sezonie na Netflix

Zakończenie serialu pozostawia wśród widzów zatem sporo pytań – przede wszystkim: jak dalej potoczą się losy związku Simona oraz Wilhelma? Czy Wilie jest gotowy na to, by ujawnić swoją orientację seksualną? Widzowie wciąż interesować mogą się losami Augusta, który odcięty zostaje od gotówki, wyrzucony ze szkoły, a na dodatek traci zaufanie Wiliego, którego skrzywdził. Nie wiadomo także, jak dalej układać będą się relacje pomiędzy Sofią i Felice oraz rodziną Simona. 

W środę, 22 września, Netflix oficjalnie zapowiedział, że powstanie 2 sezon serialu. Do tej pory widzowie mogli jedynie mieć nadzieję, że w najbliższej przyszłości wątpliwości związane z niejasnym zakończeniem zostaną rozwiązane w kolejnych transzach, a teraz wiemy już, że na pewno powstanie 2 sezon serialu Książęta

Książęta – sezon 2 – kiedy premiera? 

Spore szanse na realizacje drugiego sezonu serialu Książęta daje także wielkie zainteresowanie serialem ze strony widzów. Produkcja wciąż utrzymuje się w statusie topowych seriali, a przez widzów chwalona jest m.in. za dobrą kreację bohaterów, różnorodność oraz odważną opowieść o miłości nieheteronormatywnej. 

Czytaj także: Premiery Netflixa w styczniu 2022. Jakie nowe filmy i seriale?

Jak poinformował Netflix, 2 sezon serialu Książęta pojawić ma się na platformie w 2022 roku. Premiera została zaplanowana na jesień, a konkretnie na listopad, tego roku. Więcej na temat kontynuacji znanych seriali Netflixa w 2022 roku odnajdziecie w naszym nowym artykule.

Książęta – czy oparte na prawdziwej historii? 

Serial Książęta nie jest oparty na faktach, chociaż widzowie mogą doszukać się wielu odniesień do pewnej znanej na całym świecie monarchii. Sugestie są oczywiste – bohaterami serialu są bracia, z czego jeden z nich jest ułożonym i wzorowym księciem koronnym, a drugi – zdecydowanie zbuntowanym i zainteresowany imprezami, a nie obowiązkami książęcymi. Wydaje się jednak, że na tym podobieństwa do prawdziwych royalsów się kończą. 

Czytaj także: Windsorowie. Wymyślona dynastia

Serial Książęta nie jest też oparty na żadnej książce, choć swoją fabułą nieco przypomina powieść dla młodzieży Red, White, Royal Blue. Powieść autorstwa Casey McQuiston opowiada historię syna amerykańskiej prezydent, który zakochuje się w… brytyjskim księciu. To prowadzi do szeregu problemów w życiu młodych mężczyzn. 

Książkę tę w dobrej cenie kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Cienie zostaną za nami
Katarzyna Majewska-Ziemba
Cienie zostaną za nami
Pokaż wszystkie recenzje