Kuchenne rewolucje: restauracja Sakartvelo w Zakręcie

Data: 2022-09-29 12:07:01 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Nadszedł czas na 5. odcinek dwudziestego piątego sezonu programu Kuchenne rewolucje, który tym razem zabierze Magdę Gessler oraz towarzyszącą jej ekipę telewizyjną do miejscowości Zakręt, gdzie widzowie ujrzą, jak znacząco zmieni się gruzińska restauracja Sakartvelo. Co pozwoliło przywrócić temu miejscu blask, smak oraz stabilność finansową?

Magda Gessler w Kuchennych Rewolucjach fot. Agnieszka Jurek / TVN / x-news / mat. prasowe

Przed nami kolejny odcinek Kuchennych rewolucji. I tym razem Magda Gessler przyjedzie do potrzebującej pomocy restauracji. Z jakimi problemami mierzą się właściciele gruzińskiej knajpki w Zakręcie? I czy Magdzie Gessler uda się im pomóc? Przeczytajcie nasz artykuł poniżej!

Kuchenne rewolucje — Sakartvelo — opis odcinka 

Piąty odcinek kolejnego sezonu Kuchennych rewolucji toczyć odbędzie się w Zakręcie, małej miejscowości, gdzie dotychczas nieźle radziła sobie restauracja o trudnej do wymówienia nazwie Sakarvelo. Georgi oraz Vasyl oferowali znakomite gruzińskie dania, jednakże... ich wysiłki zaczęły przynosić coraz gorsze rezultaty finansowe, jednocześnie powodując, że zainteresowanie zaczęło spadać.

Czytaj także: Na zabójczej ziemi – W walce z chciwością oraz korupcją...

Rodzinny biznes napotkał spore kłopoty, początkowo nieźle radząca sobie restauracja zaczęła podupadać, a ciężka praca gruzińskich mistrzów kuchni. Przyjaciele wraz z partnerką Georgija Valerią zaczęli wpadać w finansowe tarapaty, w związku z czym zdecydowali się zgłosić do Magdy Gessler o pomoc.

Kuchenne rewolucje — Sakartvelo — gdzie jest? 

Prowadząca Magda Gessler oraz zespół Kuchennych rewolucji tym razem wybrał się do miejscowości Zakręt, gdzie wspólnymi siłami Georgi oraz Vasyl zajmowali się wspomnianą restauracją Sakartvelo. Ich restauracja mieści się blisko teatru Old Timers Garage.

Czytaj także: Wasabi: Hubert zawodowiec - Trudne i zabawne przygody paryskiego policjanta w Tokio!

Kuchenne rewolucje — Sakartvelo — czy rewolucja była udana?

Mimo problemów, jakie na swojej drodze napotkali właściciele. Ostatecznie Magda Gessler okazała się zadowolona z kuchennych rewolucji, jakie zaszły w restauracji. Ogromnym sukcesem okazała się już sama rewolucyjna kolacja. Kiedy restauratorka wróciła na miejsce po kilku tygodniach, po posmakowaniu pierwszych dań powiedziała:

To takie jedzenie, że nie można przestać jeść.

Magda Gessler była niezwykle zadowolona z jakości potraw i sposobu ich podania. Z dużą przyjemnością potwierdziła, że rewolucja w restauracji gruzińskiej prowadzonej przez Giorgiego była udana. 

Kuchenne rewolucje — Sakartvelo — kiedy w tv?

Chociaż odcinek pierwszy raz mogliśmy zobaczyć w telewizji przed rokiem, już niebawem wyemitowana zostanie powtórka programu. Odcinek Kuchennych rewolucji z udziałem restauracji Sakartvelo pojawi się już w czwartek, 13 lipca 2023 r.

Czytaj także: Robin Hood: Początek – Nieco inne spojrzenie na słynnego bohatera uciśnionych!

Tradycyjnie odcinek programu zobaczyć będzie można na antenie stacji TVN po godz. 21:30.

Kuchenne rewolucje — Sakartvelo – menu 

To była naprawdę nietypowa rewolucja, bardzo często Magda Gessler decyduje się wprowadzić wielkie zmiany w menu oraz generalnym nastawieniu lokalu. Kuchnia gruzińska zaprezentowała się mieszkańcom Zakrętu w nieco innym, przepysznym wydaniu.

Czytaj także: Jak stracić chłopaka w 10 dni – plan nie do końca udany 

Zainteresowane osoby będą się mogły zapoznać z szerokim menu przystawek, sałatek, zup, przepysznych chaczapuri, szaszłykami z grilla oraz wyśmienitymi i tradycyjnie podawanymi chinkali, czaszuszuli, zapiekanka madam bovary czy potrawka odżachuri.

Kuchenne rewolucje — książki 

Autorski program Kuchenne rewolucje oparty został na amerykańskim formacie Kitchen Nightmares. Prowadzącą polskiej edycji jest Magda Gessler, polska restauratorka oraz osobowość telewizyjna, właścicielka i współwłaścicielka kilkunastu restauracji, malarka, felietonistka, autorka wielu książek o tematyce kulinarnej.

W jej dorobku znalazły się między innymi takie dzieła jak: Wielkanoc ze smakiem, Kuchenne rewolucje. Nowe przepisy Magdy Gessler, Kuchenne rewolucje. Przepisy Magdy Gessler, Kuchnia Polska Magdy Gessler. 

ziemniak

Serdecznie polecamy autobiografię Magdy Gessler o tytule Magda, która powstała przy współpracy z cenionym pisarzem Dominikiem Limanowskim. Książkę w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: kuchenne rewolucje,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Magda
Dominik Linowski2
Okładka książki - Magda

MAGDA Fascynująca opowieść o życiu absolutnej królowej polskiej gastronomii i jednej z najbardziej znanych i wpływowych Polek. Szczera i dotychczas...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Pokaż wszystkie recenzje