reklama

"Loki" od Marvela z drugim sezonem już oficjalnie - potwierdzony, choć z problemami

Data: 2021-07-19 23:32:59 Autor: MartaM

Loki na pewno zostanie kontynuowany w postaci drugiego sezonu. Potwierdzenie pojawiło się na końcu finałowego odcinka pierwszej transzy. To kolejny krok Marvela w kierunku rozwoju  zaplecza serialowego.

Obrazek w treści

  • W nowym sezonie do swojej roli powróci Tom Hiddleston.
  • Sezon drugi serialu potwierdzony w końcowych napisach szóstego odcinka.
  • Kate Harron nie będzie reżyserować kolejnego sezonu. Reżyserka jest zbyt zajęta własnymi projektami.

W ostatnim czasie na małych ekranach coraz częściej zobaczyć można seriale oryginalne od Marvela. I słusznie, bo produkcje marki Disneya wypadają całkiem nieźle, co potwierdzają zarówno takie tytuły jak  WandaVision czy Falcon i Biały Żołnierz, jak serial Loki, który wywołał prawdziwy zachwyt wśród widzów.

Czytaj również: iCarly – serial platformy Paramount+ zyska drugi sezon

Przypomnijmy, że akcja popularnego serialu rozgrywa się po wydarzeniach z ostatniej części Avengersów, czyli Avengers: Koniec Gry, kiedy Loki ucieka po aresztowaniu używając tesseraktu. Na sukces produkcji ogromny wpływ miał ciekawy pomysł scenariuszowy, świetnie ukazane relacje międzybohaterami, jak i doborowa obsada – z Tomem Hiddlestonem na czele.

Tom Hiddleston – wieczny Loki

Chociaż aktor poszedł na przesłuchanie do roli Thora, Tom Hiddleston okazał się być idealnym bratem bohatera, a teraz prawdopodobnie żaden fan Marvela nie umiałby sobie wyobrazić innego odtwórcy roli nieprzewidywalnego półboga.

Czytaj również: Sexify – Netflix potwierdza drugi sezon serialu. Prace nad serialem rozpoczęte!

Wiele wskazuje na to, że nawet sam aktor zżył się z postacią Lokiego, na co wskazują jego wypowiedzi w czasie niedawnej sesji questions & answers. Aktor zapytany o to, czy mógłby grać Lokiego przez resztę swojego życia, odpowiedział:

Czy chciałbym? Tak oczywiście. Jestem tak szczęśliwy, że mogę grać Lokiego przez tak długi czas, i czuję, że jest on bardzo interesującą postacią, która od tak dawna istnieje w ludzkiej świadomości.

Aktor dodał także, że fikcyjny bohater wciąż go zaskakuje – okazuje się, że postać jest na tyle złożona, że wraz z kolejnymi zdjęciami do serialu, filmowcy odkrywają coś nowego i tworzą kolejne pomysły dla postaci. To dobra wiadomość dla fanów, szczególnie że to jeszcze nie koniec Lokiego… Nadchodzi bowiem drugi sezon serialu!

Sezon drugi Lokiego potwierdzony

Fenomenalny ostatni odcinek serialu dał nie tylko przypływ różnorakich emocji i uczuć, ale także pewną podpowiedź, że to jeszcze nie koniec przygód charakterystycznego bohatera.  W napisach końcowych mogliśmy zobaczyć klatkę z napisem Loki powróci w sezonie 2, co zdecydowanie nie pozostawia wątpliwości.

Według doniesień ComicBook, prace nad serialem miałyby ruszyć w ciągu następnych miesięcy, choć jednocześnie – może to być dopiero w styczniu 2022 roku. Taki harmonogram prac na planie serialu sugerowałby, że nowy sezon zobaczymy najprawdopodobniej pod koniec przyszłego roku lub na początku 2023. 

Reżyserka pierwszego sezonu rezygnuje…

Chociaż drugi sezon serialu to świetna wiadomość, wraz z nowymi informacjami pojawiła się także przykra wiadomość. Pewne już jest, że Kate Herron, która wyreżyserowała sezon pierwszy serialu, nie będzie odpowiedzialna za produkcję drugiego.

Reżyserka Herron powiedziała brytyjskiemu dziennikowi Daily Mail, że nie wraca do projektu Marvela, gdyż chce się skupić na własnych realizacjach filmowych. 

Zawsze planowałam realizować ten serial tylko przez jeden sezon, więc szczerze mówiąc, 2 sezon pojawił się niespodziewanie, ale wciąż jestem nim podekscytowana. Będę przeszczęśliwa, kiedy zobaczę kolejną transzę jako fanka.

Pomimo takiego rozwoju spraw, Harron nie wyklucza późniejszej współpracy z Marvelem i Disneyem przy innych projektach, na ten moment jednak nie wiadomo kto zajmie się reżyserią drugiego sezonu serialu. 

Loki niedostępny w Polsce

Chociaż o nowym serialu Disneya głośno jest w mediach, a polscy fani ekscytują się na wieść o kolejnym sezonie, warto zauważyć, że produkcja wciąż nie jest dostępna oficjalnie w Polsce. Wszystko przez to, że serial Loki realizowany jest w ramach produkcji oryginalnych Disney+, który – jak wiadomo – wciąż nie jest oferowany polskim widzom.

Czytaj także:  Disney+ w Polsce. Katalog, ceny, data premiery

Disney ma w tej chwili bardzo ciekawą i rozbudowaną ofertę, na czele z produkcjami Marvela, franczyzą Star Wars, ale także wieloma produkcjami własnymi i partnerów. Jednocześnie, znana sieć telewizyjna planuje rezygnować z poszczególnych znanych kanałów należących do medialnego konglomeratu. W Polsce zmiany te zostały jednak wstrzymane.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Pokaż wszystkie recenzje