Disney+ w Polsce. Katalog, ceny, data premiery

Data: 2020-03-20 11:52:22 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Disney+ to platforma streamingowa, działająca podobnie do znanego wszystkim Netflixa, która oferować będzie filmy i seriale produkcji Disneya, Pixar, Marvel, National Geographic, a także „Gwiezdne wojny”  i wiele innych. Co to jest Disney+? Jaki jest katalog Disney+? Ile kosztuje i kiedy platforma dostępna będzie w Polsce?

Obrazek w treści Disney+ w Polsce. Katalog, ceny, data premiery [jpg] 

Disney+ – kiedy premiera w Polsce?

Oficjalna premiera Disney+ w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Holandii odbyła się 12 listopada 2019 roku, a tydzień później w Australii, Nowej Zelandii i Portoryko. Uruchomienie platformy w państwach europejskich (Austrii, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Niemczech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii Włoszech) planowane jest na 24 marca. Latem 2020 serwis ma pojawić się w krajach skandynawskich Portugalii i Belgii, a w kolejnych miesiącach w pozostałych częściach Europy.

Disney+ – jak oglądać w Polsce?

Dokładna data premiery w Polsce nie jest jeszcze znana. Można jednak skorzystać z zagranicznych wersji platformy, korzystając z usługi VPN, tak samo jak w przypadku VPN Netflix. Zajmuje to zaledwie kilka minut: wystarczy wirtualnie zmienić lokalizację urządzenia mobilnego na przykład na Stany Zjednoczone. Dzięki temu można wykupić usługę platformy streamingowej, takiej jak Disney+ i korzystać z niej tak samo, jakbyśmy znajdowali się na terytorium USA.

Czytaj także: Disney+ zapewni nam zabawę w przyszłym roku? Doniesienia doprecyzowują datę premiery platformy...

Disney+ – co warto obejrzeć?

W dniu premiery platformy dostępnych było 7500 odcinków 350 seriali, 500 filmów i 25 nowych tytułów wyprodukowanych wyłącznie na platformę. Odcinki niektórych seriali ukazują się co kilka dni, cały sezon nie jest dostępny od razu, tak jak ma to miejsce w przypadku innych usług przesyłania strumieniowego.

Tytuły mogą się różnić w zależności od kraju. Oto kilka przykładów oryginalnych filmów i seriali stworzonych specjalnie dla Disney +:

- Mandalorian, pierwszy serial osadzony w realiach Gwiezdnych wojen

- Gwiezdne wojny: Wojny klonów (serial animowany)

- Zakochany kundel, pełnometrażowa adaptacja filmu animowanego Disneya z 1955 roku

- High School Musical. The Musical: The Series

- Togo, dramat z udziałem Willema Dafoe

Disney+ – ile kosztuje?

Disney+ w Stanach Zjednoczonych ma dość przystępną cenę, 6,99 USD, czyli około 30 zł miesięcznie. Można również  wykupić roczną subskrypcję usługi za 69,99 USD (300 zł) rocznie, co daje 2 miesiące za darmo. Istnieje możliwość skorzystania z miesięcznego okresu próbnego za darmo. Dodatkowo Disney+ oferuje pakiet z ESPN+(streaming wydarzeń sportowych) i Hulu (seriale telewizyjne) za 12,99 USD miesięcznie.

Każdy użytkownik zarejestrować może do dziesięciu urządzeń, a jedno konto Disney+ obsługuje siedem profili. Urządzenia kompatybilne z Disney+ to większość urządzeń Apple, telefony z Androidem, tablety, Google Chromecast, niektóre inteligentne telewizory LG, Samsung i Sony, urządzenia Roku, PS4 i Xbox One oraz przeglądarki stacjonarne. Możesz też pobrać zawartość do obejrzenia później. Pliki do pobrania na 30 dni obsługiwane są przez telefony i tablety z Androidem, iPhony i iPady oraz tablety Amazon Fire.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
A wokół nas pomarańcze
Weronika Tomala
A wokół nas pomarańcze
Déja vu
Jolanta Kosowska
 Déja vu
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Pokaż wszystkie recenzje