Disney+ w Polsce. Katalog, ceny, data premiery

Data: 2020-03-20 11:52:22 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Disney+ to platforma streamingowa, działająca podobnie do znanego wszystkim Netflixa, która oferować będzie filmy i seriale produkcji Disneya, Pixar, Marvel, National Geographic, a także „Gwiezdne wojny”  i wiele innych. Co to jest Disney+? Jaki jest katalog Disney+? Ile kosztuje i kiedy platforma dostępna będzie w Polsce?

Obrazek w treści 

Disney+ – kiedy premiera w Polsce?

Oficjalna premiera Disney+ w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Holandii odbyła się 12 listopada 2019 roku, a tydzień później w Australii, Nowej Zelandii i Portoryko. Uruchomienie platformy w państwach europejskich (Austrii, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Niemczech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii Włoszech) planowane jest na 24 marca. Latem 2020 serwis ma pojawić się w krajach skandynawskich Portugalii i Belgii, a w kolejnych miesiącach w pozostałych częściach Europy.

Disney+ – jak oglądać w Polsce?

Dokładna data premiery w Polsce nie jest jeszcze znana. Można jednak skorzystać z zagranicznych wersji platformy, korzystając z usługi VPN, tak samo jak w przypadku VPN Netflix. Zajmuje to zaledwie kilka minut: wystarczy wirtualnie zmienić lokalizację urządzenia mobilnego na przykład na Stany Zjednoczone. Dzięki temu można wykupić usługę platformy streamingowej, takiej jak Disney+ i korzystać z niej tak samo, jakbyśmy znajdowali się na terytorium USA.

Czytaj także: Disney+ zapewni nam zabawę w przyszłym roku? Doniesienia doprecyzowują datę premiery platformy...

Disney+ – co warto obejrzeć?

W dniu premiery platformy dostępnych było 7500 odcinków 350 seriali, 500 filmów i 25 nowych tytułów wyprodukowanych wyłącznie na platformę. Odcinki niektórych seriali ukazują się co kilka dni, cały sezon nie jest dostępny od razu, tak jak ma to miejsce w przypadku innych usług przesyłania strumieniowego.

Tytuły mogą się różnić w zależności od kraju. Oto kilka przykładów oryginalnych filmów i seriali stworzonych specjalnie dla Disney +:

- Mandalorian, pierwszy serial osadzony w realiach Gwiezdnych wojen

- Gwiezdne wojny: Wojny klonów (serial animowany)

- Zakochany kundel, pełnometrażowa adaptacja filmu animowanego Disneya z 1955 roku

- High School Musical. The Musical: The Series

- Togo, dramat z udziałem Willema Dafoe

Disney+ – ile kosztuje?

Disney+ w Stanach Zjednoczonych ma dość przystępną cenę, 6,99 USD, czyli około 30 zł miesięcznie. Można również  wykupić roczną subskrypcję usługi za 69,99 USD (300 zł) rocznie, co daje 2 miesiące za darmo. Istnieje możliwość skorzystania z miesięcznego okresu próbnego za darmo. Dodatkowo Disney+ oferuje pakiet z ESPN+(streaming wydarzeń sportowych) i Hulu (seriale telewizyjne) za 12,99 USD miesięcznie.

Każdy użytkownik zarejestrować może do dziesięciu urządzeń, a jedno konto Disney+ obsługuje siedem profili. Urządzenia kompatybilne z Disney+ to większość urządzeń Apple, telefony z Androidem, tablety, Google Chromecast, niektóre inteligentne telewizory LG, Samsung i Sony, urządzenia Roku, PS4 i Xbox One oraz przeglądarki stacjonarne. Możesz też pobrać zawartość do obejrzenia później. Pliki do pobrania na 30 dni obsługiwane są przez telefony i tablety z Androidem, iPhony i iPady oraz tablety Amazon Fire.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.