Serial Lucyfer: sezon 5b – premiera drugiej części piątego sezonu na Netflix w maju

Data: 2021-05-09 11:18:01 Autor: adudek

Serial Lucyfer to niezwykle popularna produkcja, która miała swój początek na kanale FOX. Serial ostatecznie został przejęty przez Netflix, gdzie wciąż znajduje się na liście najbardziej popularnych seriali.

Obrazek w treści

Popularność Lucyfera jest tak wielka, że o kolejne sezony walczą jego widzowie. Dzięki temu pojawił się już sezon piąty, który będzie miał drugą część w postaci Lucyfer: sezon 5b. 

Lucyfer – historia serialu

Jak już wspominaliśmy opowieść miała swój początek w roku 2013 i związana była z zupełnie innym kanałem telewizyjnym, ze stacją FOX. Tam był emitowany w trzech sezonach, aż do roku 2016, kiedy to miał się zakończyć.

Wtedy do akcji wkroczyła platforma Netflix, na której w roku 2019 pojawił się czwarty sezon, składający się z 10 odcinków, a następnie piąty, który, na dzień dzisiejszy liczy sobie odcinków 8. Wiemy jednak, że zainteresowanie serialem jest tak duże, że na prośbę widzów, na Netflix pojawią się kolejne odcinki, także w sezonie szóstym, na którym produkcja ma się zakończyć.

Czytaj również: Co nowego na Netflix? Najważniejsze premiery od 2 do 8 maja 2021 roku

Ale zanim się tak stanie, na platformę i to już w tym miesiącu trafić mają kolejne odcinki drugiej części sezonu piątego, który podobnie jak pierwsza część sezonu, składać się ma z 8 odcinków. 

Lucyfer – opis serialu

Serial Lucyfer, jak sam tytuł wskazuje, jest produkcją, której bohaterem jest diabeł, znudzony władaniem w piekle i pragnący odmiany.

Opuszcza więc piekielne odmęty i udaje się do Los Angeles, gdzie zakłady własny biznes, jakim jest klub nocny. Zaczyna być także towarzyszem pani detektyw w wydziału zabójstw, zarówno służbowo, jak i prywatnie.

Lucyfer: sezon 5 – obsada serialu 

W obsadzie serialu, także a jego piątym sezonie, powraca ponownie Tom Ellis, znany z filmów: Jak romantycznie!, Vera Drake oraz Rush oraz Lauren German jako Chloe Decker, znana z filmów: Szkoła uczuć, Teksańska masakra piłą mechaniczną.

Czytaj również: Trzy metry nad niebem – Netflix zamawia drugi sezon serialu

W pozostałych rolach: Rachael Harris, Lesley-Ann Brandt, D.B. Woodside, D.B. Woodside i inni.

Lucyfer: sezon 5b – kiedy premiera?

Premiera kolejnych ośmiu odcinków serialu Lucyfer: sezon 5b na Netflix już 28 maja 2012 roku.

Lucyfer – książki

Serial Lucyfer to produkcja powstała na własnym scenariuszu, co oznacza, że nie istnieje książka na jakiej bazuje. W zamian polecamy lekturę książki Hiszpański Lucyfer, której autorką jest Paulina Nowaczek.

Książkę „Hiszpański Lucyfer” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.