Serial Lucyfer: sezon 5b – premiera drugiej części piątego sezonu na Netflix w maju

Data: 2021-05-09 11:18:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Serial Lucyfer to niezwykle popularna produkcja, która miała swój początek na kanale FOX. Serial ostatecznie został przejęty przez Netflix, gdzie wciąż znajduje się na liście najbardziej popularnych seriali.

Obrazek w treści

Popularność Lucyfera jest tak wielka, że o kolejne sezony walczą jego widzowie. Dzięki temu pojawił się już sezon piąty, który będzie miał drugą część w postaci Lucyfer: sezon 5b. 

Lucyfer – historia serialu

Jak już wspominaliśmy opowieść miała swój początek w roku 2013 i związana była z zupełnie innym kanałem telewizyjnym, ze stacją FOX. Tam był emitowany w trzech sezonach, aż do roku 2016, kiedy to miał się zakończyć.

Wtedy do akcji wkroczyła platforma Netflix, na której w roku 2019 pojawił się czwarty sezon, składający się z 10 odcinków, a następnie piąty, który, na dzień dzisiejszy liczy sobie odcinków 8. Wiemy jednak, że zainteresowanie serialem jest tak duże, że na prośbę widzów, na Netflix pojawią się kolejne odcinki, także w sezonie szóstym, na którym produkcja ma się zakończyć.

Czytaj również: Co nowego na Netflix? Najważniejsze premiery od 2 do 8 maja 2021 roku

Ale zanim się tak stanie, na platformę i to już w tym miesiącu trafić mają kolejne odcinki drugiej części sezonu piątego, który podobnie jak pierwsza część sezonu, składać się ma z 8 odcinków. 

Lucyfer – opis serialu

Serial Lucyfer, jak sam tytuł wskazuje, jest produkcją, której bohaterem jest diabeł, znudzony władaniem w piekle i pragnący odmiany.

Opuszcza więc piekielne odmęty i udaje się do Los Angeles, gdzie zakłady własny biznes, jakim jest klub nocny. Zaczyna być także towarzyszem pani detektyw w wydziału zabójstw, zarówno służbowo, jak i prywatnie.

Lucyfer: sezon 5 – obsada serialu 

W obsadzie serialu, także a jego piątym sezonie, powraca ponownie Tom Ellis, znany z filmów: Jak romantycznie!, Vera Drake oraz Rush oraz Lauren German jako Chloe Decker, znana z filmów: Szkoła uczuć, Teksańska masakra piłą mechaniczną.

Czytaj również: Trzy metry nad niebem – Netflix zamawia drugi sezon serialu

W pozostałych rolach: Rachael Harris, Lesley-Ann Brandt, D.B. Woodside, D.B. Woodside i inni.

Lucyfer: sezon 5b – kiedy premiera?

Premiera kolejnych ośmiu odcinków serialu Lucyfer: sezon 5b na Netflix już 28 maja 2012 roku.

Lucyfer – książki

Serial Lucyfer to produkcja powstała na własnym scenariuszu, co oznacza, że nie istnieje książka na jakiej bazuje. W zamian polecamy lekturę książki Hiszpański Lucyfer, której autorką jest Paulina Nowaczek.

Książkę „Hiszpański Lucyfer” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Pokaż wszystkie recenzje