Osobliwy dom pani Peregrine 4 – kiedy premiera 4 części?

Data: 2019-08-17 08:49:23 Autor: pobarski

Osobliwy dom pani Peregrine to powieść, która zadebiutowała blisko osiem lat temu. W tym roku nakładem wydawnictwa Media Rodzina ukaże się 4 część historii.

Osobliwy dom

Na kontynuację historii o dzieciach pani Peregrine czytelnicy musieli trochę poczekać. Pierwsza część z serii, Osobliwy dom pani Peregrine, ukazała się nakładem Wydawnictwa Media Rodzina w Polsce w 2012 roku, zaledwie rok po premierze za oceanem. Kolejne części publikowano w 2014 i 2016 roku.

W 2016 roku za oceanem pojawił się tom czwarty, którego polski tytuł to Mapa dni. Po trzech latach książką mogą cieszyć się także i polscy czytelnicy. To właśnie w tym roku w księgarniach pojawi się czwarta część z serii.

Mapa dni – opis

W Mapie dni kolejny raz czytelnicy spotkają się ze znanymi już bohaterami, którzy i teraz będą musieli przeciwstawić się przeciwnościom losu. Jacob Portman wraca na Florydę, gdzie liczy na chwilę spokoju po uratowaniu osobliwego świata. Wraz z nim do współczesnej Ameryki trafia pani Peregrine wraz z Emmą i resztą nietypowych przyjaciół.

I chociaż początkowo wszyscy starają się, by dostosować się do reguł postawionych przez „zwykły świat” przed osobliwymi, młodzi bohaterowie wkrótce wpakują się kolejne kłopoty. A zaczyna się od odkrycia schronu, należącego w przeszłości do przodka Jacoba…

Mapa dni – kiedy premiera?

Premierę Mapy dni zaplanowano na 18 września 2019 roku. Za przekład książki odpowiedzialni są Małgorzata Hesko-Kołodzińska i Piotr Budkiewicz.

Podobnie jak poprzednie tomy, tak i czwarta część wydana zostanie w twardej oprawie, a projekt okładki odpowiada poprzednim częścią serii. Na książkę składa się łącznie około 460 stron.

W 2016 roku na ekranach kin pojawiła się ekranizacja powieści Ransoma Riggsa. W filmie stworzonym przez Tima Burtona wystąpili wówczas Asa Butterfield (m.in. Sex Education), Eva Green, Samuel L. Jackson, Ella Purnell i Judi Dench.

Czytaliście tę serię? A może kojarzycie film?

Kup książkę już teraz:

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Mapa dni
0
Okładka książki - Mapa dni

Czwarta książka o osobliwych dzieciach pani Peregrine autorstwa uznanego pisarza, Ransoma Riggsa. Bohaterowie, znani z kart poprzednich tomów oraz...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Recenzje miesiąca
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Coco i jej mała czarna sukienka
Annemarie Van Haeringen
Coco i jej mała czarna sukienka
Bo trzeba żyć. Apolonia
Ewa Szymańska
Bo trzeba żyć. Apolonia
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Oczy wilka
Alicja Sinicka
Oczy wilka
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Pokaż wszystkie recenzje