Margaret Atwood napisze sequel „Opowieści podręcznej”!

Data: 2018-11-29 16:45:49 Autor: Patryk Obarski
News - Margaret Atwood napisze sequel „Opowieści podręcznej”!

Opowieść podręcznej stała się prawdziwym bestsellerem, który zaadaptowano nawet w formie serialu dostępnego na jednym z internetowych serwisów vod. Jak się okazuje, książka doczeka się kontynuacji!

O sequelu na swoim profilu na Twitterze poinformowała autorka, a informacja zelektryzowała opinię publiczną, a przynajmniej – zainteresowaną tematem część. Margaret Atwood ma właśnie pisać kontynuację swojego bestsellerowego dzieła.

Nowa książka pojawić ma się na rynku we wrześniu 2019 roku. Opowieść podręcznej to antyutopia, która na księgarskich półkach pojawiła się w 1985 roku.

Nowa powieść nosić będzie tytuł The Testaments (w wolnym tłumaczeniu: Testamenty) i mówić będzie o świecie z Opowieści podręcznej po piętnastu latach po ostatnich wydarzenia z pierwszego tomu. Jak przyznała autorka, nowa książka przedstawi losy trzech kobiet, a dużą rolę w powieści odegra protagonista Offred.

 

Opowieść podręcznej zyskała dużą popularność dzięki serialowi, który powstał na jej podstawie (wyprodukowano 2 sezony), ale nie tylko… Historia napisana przez Atwood zanotowała wzrost sprzedaży po wyborach prezydenckich w USA. Wówczas kobiety z całego świata zaczęły zakładać czerwone sukienki na znak sprzeciwu dyskryminującej kobiety administracji Donalda Trumpa.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Opowieść podręcznej
Margaret Atwood13
Okładka książki - Opowieść podręcznej

Wstrząsająca antyutopia o piekle kobiet Świat jak z najgorszego koszmaru, gdzie reżim i ortodoksja są jedynym prawem. Freda jest Podręczną w Republice...

dodaj do biblioteczki