"Matylda" – Boden wyznaje dziewczynie miłość i zostaje zwolniony przez Rubina. Streszczenie 3 i 4 odcinka

Data: 2024-03-24 14:58:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Dzisiaj na TVP1 swoją premierę ma trzeci już odcinek serialu kostiumowego Matylda. Boden będzie miał kłopoty i zostanie zwolniony przez Rubina. Tadeusz nie ma pewności, czy uda mu się wrócić do domu. 

Kadr z serialu "Matylda" fot. materiały prasowe TVP

Matylda to wyreżyserowany przez Krzysztofa Langa serial kostiumowy. Za scenariusz do poszczególnych odcinków odpowiadają między innymi:  Marcin Grabowski, Andrzej Staszczyk, czy Anna Gutowska.

Matylda – opis 3 odcinka serialu

W 3 odcinku serialu Matylda Boden nie przyznaje się gospodyni, że napadli go ludzie Rubina. Matylda decyduje się dowiedzieć jak najwięcej o Michale Rubinie za którego planuje ją wydać Helena. Gienia zdradza jej, że gdyby ten związek doszedł do skutku, to dziewczyna mogłaby zamieszkać w pałacu należącym dawniej do jej rodziny. 

Czytaj również: "Matylda" - bohaterka jest załamana, bo jej los wydaje się przesądzony. Streszczenie 4 i 5 odcinka

Boden grozi Rubinowi. Nie zamierza on wybaczyć mu tego napadu. Ważkowa odwiedza Matyldę i dowiaduje się, że dziewczyna nie chce Michała za męża, jest natomiast zakochana w doktorze Bodenie. Arystokratka postanawia jej pomóc. Dziewczyna decyduje się porozmawiać z Heleną o swoich uczuciach, zwłaszcza, że Boden wyznał jej miłość. 

Helena godzi się na ten związek tylko jeśli lekarz zapłaci dostatecznie dużą sumę pieniędzy. Rubin natomiast zwalnia Bodena i na jego miejsce zatrudnia Schellmana. Tadeusz nadal ucieka przez Sybir. Po tym jak jego towarzysz umiera jest on skazany tylko na siebie. 

Matylda – gdzie i kiedy obejrzeć 3 odcinek serialu?

Serial jest emitowany co niedzielę na antenie stacji TVP 1. 3 odcinek produkcji Matylda będzie można obejrzeć już dziś – 24 marca 2024 o godzinie 20:20.

Czytaj także:  Przysięga - odc. 565 - streszczenie - Emir, Kemal i Feride poszukują dowodów na Umita

Pierwszą z powtórek będzie można obejrzeć 28 marca o godzinie 0:30 na kanale TVP Seriale. Produkcję cały czas przedpremierowo można również oglądać na platformie streamingowej TVP VOD. Tam dostępnych jest 9 odcinków.

Matylda – opis 4 odcinka serialu

W 4 odcinku serialu Matylda Helena rozmawia z Witoldem na temat tego, co się stało, że zmienił zdanie w sprawie ślubu Matyldy z Bodenem. Witold nie mówi jej prawdy. W tym samym czasie Tadeusz Biliński trafia do malutkiego rosyjskiego miasteczka i chowa się przed żandarmerią. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 564 - streszczenie - Feride chce zostać i rozwieść się z Umitem!

Matylda decyduje się skonfrontować z Witoldem. Ten jednak nadal milczy. Dopiero w rozmowie z Heleną przyznaje się, że sprzedał Rubinowi kawałek lasu, aby zdobyć pieniądze na zaręczyny Aleksandry. Matylda jest zrozpaczona, że jej ślub z synem Rubina jest już bardziej niż pewny. Doktor próbuje wpłynąć na decyzję Rubina. Oferuje mu nawet pieniądze. Ten jednak nie zgadza się na jego propozycję.

Matylda – gdzie i kiedy można obejrzeć 4 odcinek serialu?

Premiera 4 odcinka serialu Matylda odbędzie się w niedzielę wielkanocną 31 marca 2024, o godzinie 20:20 na kanale TVP 1. Powtórkę będziemy mogli obejrzeć w czwartek 4 kwietnia o 0:30 na TVP Seriale. 

Czytaj również: Będziemy mieszkać razem – przed nami 3 i 4 odc. serialu 

Kolejne odcinki są przedpremierowo dostępne na platformie streamingowej TVP VOD. 

Przeczytaj także:


Matylda – książki

Matylda to serial, który bazuje na własnym scenariuszu. Jeśli jednak chcielibyście przeczytać powieść w podobnym stylu, to polecamy lekturę Dewajtis. Dzieło Marii Rodziewiczówny przenosi nas na żmudzki dworek, gdzie główny bohater będzie się starał poukładać swoje życie osobiste i miłosne. 

Książkę Dewajtis wszystko w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: telewizja, seriale polskie,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Film
Reklamy
Recenzje miesiąca
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Pokaż wszystkie recenzje