Midway, wojenny dramat o amerykańskich żołnierzach marynarki i ich walce o bazę na Pacyfiku

Data: 2023-06-03 10:15:01 Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Wojenny dramat, opowieść bazującą na wydarzeniach z II wojny światowej, jakie rozegrały się w rzeczywistości, skupioną na obronie strategicznej bazy na Pacyfiku, która mogła odmienić losy wojny, pokaże jeden z kanałów Polskiej Telewizji Publicznej. 

Bohaterowie filmu "Midway", wśród nich Ed Skrein jako Dick Best, Patrick Wilson jako Edwin Layton i inni.  

Film nosi tytuł Midway i rozgrywa się w czasie II wojny światowej, nawiązując swoja fabułą do dramatycznej obrony bardzo ważnego punku na oceanie. Co wiemy o filmie? O czym  opowiada? Kiedy i gdzie będzie można go obejrzeć? 

Midway – opis 

O czym jest film Midway? Jest to dramat wojenny, bazujący na prawdziwych wydarzeniach jakie rozegrały się w grudniu 1941 roku. Dramatyczne wydarzenia rozpoczęły się od ataku Japończyków na amerykańską bazę Pearl Harbor na Hawajach, która przyniosła wielkie straty zarówno w ludziach, jak i w sprzęcie. Rozpoczęła się wojna na Oceanie Spokojnym, a wróg przygotowuje kolejny atak. O tym donosi amerykański wywiad. Tym razem celem Japonii, według kryptologów ma być Midway. 

      Czytaj również: Pati - 3 odc. Pati dowiaduje się, że jest w ciąży. Zgłasza na policję gwałt. Streszczenie 3 i 4 odcinka serialu

Pacyficzny atol jest miejscem strategicznym i jego obrona, albo utrata może spowodować, że losy wojny zmienią się. Pojawia się niebezpieczeństwo ataku na San Francisco i Los Angeles. Rozpoczyna się bitwa, podczas której pilot Richard Best, admirał Chester William Nimitz, pułkownik Jimmy Doolittle i porucznik Wade McClusky muszą zrobić wszystko, by obronić bazę na Pacyfiku. 

Midway – obsada 

Kto zagrał w Midway? Film to produkcja amerykańsko-chińsko-kanadyjska produkcja, w gwiazdorskiej obsadzie. W rolach głównych: Ed Skrein jako  pilot Dick Best, Woody Harrelson jako admirał Chester William Nimitz, Aaron Eckhart jako pułkownik Jimmy Doolittle i Luke Evans jako porucznik Wade McClusky. W pozostałych rolach: Patrick Wilson, Mandy Moore, Luke Kleintank, Dennis Quaid, Keean Johnson.

    Czytaj również: Midway, informacje o filmie - opis

Reżyserem filmu jest Roland Emmerich.

Midway – gdzie obejrzeć?

W najbliższym czasie film Midway będziemy mogli zobaczyć w telewizji. Emisja filmu, który miał już swoją premierę w telewizji, nastąpi w niedzielę, 4 czerwca 2023 roku, na kanale TVP 1, o godzinie 23:05. Powtórka filmu w czwartek, 8 czerwca, o godzinie 20:00 na TVP Historia.. 

     Czytaj również: Krawcowa z Madrytu - przed nami 6 i 7 odcinek serialu! Co się wydarzy?

Midway – opinie

Film Midway to produkcja, która może spodobać się przede wszystkim zwolennikom produkcji wojennych i oczywiście dramatów rozgrywających się podczas II wojny światowej Przypadnie także do gustu widzom lubiącym filmy kinowe, ze znaną hollywoodzką obsadą. Więcej na temat filmowych premier i zapowiedzi znajdziecie w tym miejscu.

      Czytaj również: "Inna kobieta" – komedia z udziałem Cameron Diaz znów w telewizji!

Zapewne chętnie obejrzą go także widzowie lubiący produkcje bazujące na faktach.

Midway – książka

Film Midway to filmowa opowieść powstała na własnym scenariuszu, choć oparta na prawdziwych wydarzeniach, to nie bazuje na książce. Istnieje jednak wiele książek traktujących o wydarzeniach opowiedzianych w filmie. Jedną z nich jest Bitwa o Midway a jej autorem jest Craig Symonds.

Książkę "Bitwa o Midway", wydawnictwa Znak kupić można poniżej:

Tagi: filmy w tv, wojenne, dramaty, telewizja, oparte na faktach,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Film
Reklamy
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Dom na granicy
Anna Wojtkowska-Witala ;
Dom na granicy
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Uznanie
W. & W. Gregory
Uznanie
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Pokaż wszystkie recenzje