Ragipowi udaje się zbiec policji w poprzednim odcinku i wdziera się do szpitala, po czym porywa Zeynep. Belkis wyjawia Feraye, że to Naciye doprowadziła do rozstania Bulenta i Gonul. Hulya postanawia odejść z Alperem. Streszczenie 216 odc serialu „Miłość i nadzieja":

W najnowszej odsłonie serialu Miłość i nadzieja Melis wciąż współpracuje z Ragipem, by pozbyć się Zeynep.
Miłość i nadzieja odc. 216 streszczenie
Alper planuje odejść. Prosi Hulyę, by nosiła biżuterię, którą jej wręczył. Kobieta proponuje, że da mu pieniądze albo kartę. Alper jednak unosi się dumą, chce by wiedziała, że jej nie porzucił. Jest gotów stanąć do walki z każdy, kto przeciwstawiłby się ich uczuciu.
Kuzey wychodzi do ogrodu, by porozmawiać z Silą. Widzi, jak Alper i Hulya rozmawiają. Jest wściekły, widząc Alpera.
Bulent tłumaczy Feraye, że nigdy nie zhańbił rodziny. Kobieta nie przyznaje jego wyjaśnień. Belkis wspiera kobietę. Przez wiele miesięcy Bulent oszukiwał całą rodzinę.
– Gdybym po kryjomy spotkała się ze swoim byłym, by posmarować mu bolącą stopę, jak byś się zachował? – mówi Feraye.
– To niemożliwe! – deklaruje Bulent.
– Oczywiście, bo nigdy bym to tego nie dopuściła. CZemu ona toleruje Twój dotyk? Czemu Gonul na to pozwala? – pyta Feraye.
– Przyjechały tu, by żyć na Twój koszt - dodaje Belkis. Pomówmy o tym, jak rozstałeś się z Gonul. To Naciye Was rozdzieliła. Ani Ty, ani Gonul nie chcieliście się rozstać!
Bulent patrzy na Feraye i na jej przyjaciółkę, zszokowany.
Alper podkreśla, że zakochał się w Hulyi. Prawnik podkreśla, że zabronił mu zbliżania się do jego domu. Podtrzymuje to postanowienie. Awanturę słyszą przez okno Bahar, Cavidan i Naciye.
– Przysięgam, że Cię zabiję - grozi Kuzey. – Wpuściłem Cię do domu, powierzyłem Ci rodzinę, wkradłeś się w łaski i uwodziłeś moją siostrę, jak mogłeś. Jeśli znowu się tu pojawisz, to Cię zabiję.
Kobiety w panice wybiegają na zewnątrz.
Hulya prosi, by Kuzey dał mu wreszcie spokój.
– Jeśli chcesz kogoś uderzyć, to uderz mnie - mówi siostra prawnika. – Wciąż mnie ignoruje, a to jest jak policzek.
Melis wpatruje się w Ragipa, ukrywającego się pod łóżkiem Zeynep. Udaje jednak, że niczego nie widzi, zbiera upuszczony umyślnie kolczyk z podłogi. Ege deklaruje, że przez cały dzień zostanie przy Zeynep by chronić ją przed Ragipem. Melis podkreśla, że w takim razie ona też będzie tu siedzieć.
Feraye jest zszokowana informacją o tym, że to Naciye rozdzieliła Gonul i Bulenta. Mężczyzna nie zaprzecza, tłumaczy, że NAciye zaproponowała Gonul pieniądze, ale nie wie, czy ta je wzięła.
– Moja siostra popełniła błąd – wyznaje Bulent.
– Poznałeś mnie i założyłeś rodzinę. Ja jestem tym błędem? Przez lata miałeś w sercu krwawiącą ranę, ja byłam solą na nią. Dzieci były jak balsam. Czy ta rana już się zabliźniła - pyta Feraye?
Hulya skarży się, że Kuzey nie bierze pod uwagę jej zdania odnośnie do Alpera. Mówi, że to na pewno Sila mu doniosła.
– Uwierzyłeś jej i skatowałeś tego chłopaka. Sila wydała wyrok, a Ty nie dałeś mi szansy na obronę - mówi Hulya.
Alper wyznaje Cavidan, że musi skompromitować Silę, zdobyć pieniądze Hulyi, a gdy dziewczyna wyleci z domu Kuzeya, wpadnie wprost w jego ramiona.
Ege musi wyjść z sali szpitalnej. Melis zagaduje Zeynep., pytając, czy w chwili śmierci myślała o Egem.
– Jeśli w ostatniej chwili nie powiedziałaś: opiekuj się Melis, to pewnie go kokietowałaś - podkreśla dziewczyna.
– Jeśli chcesz obwinić kogoś za to, że Twój narzeczony był wtedy przy mnie, to spójrz w lustro - mówi Zeynep.
Hulya zarzuca Kuzeyowi, że nigdy nie pytał, czego pragnie.
– Czego pragniesz, siostro? – pyta Kuzey.
– Pragnę Aryfa - wyznaje Hulya. – Kocham go.
– Jestem jak ta kanapka. Niedojedzona, wysuszona, zapomniana. Czemu mi nie powiedziałeś? – pyta Feraye.
– Bo nic by to nie zmieniło - odpowiada Bulent. – Przywróciłaś mnie do życia.
– A ty mnie dziś zabiłeś - mówi Feraye i wychodzi.
Bulent wpada we wściekłość i tłucze szkło.
– Słyszysz te absurdy? To niemożliwe! Pokochałaś faceta, którego znasz od dwóch dni? – pyta Kuzey.
– To kierowca bez grosza przy duszy - dodaje Naciye.
– Mustafa też nie miał pieniędzy i dlatego nie pozwoliłaś mi za niego wyjść - odpowiada Hulya. – Myślisz tylko o majątku! Kuzey mówi to samo: ja jestem bogata ,a Aryf biedny. To człowiek bez pozycji i wykształcenia. Marcie rację. Dość. Dłużej na to nie pozwolę. Nie będziecie niszczyć mi życia.
Hulya wychodzi z domu.
Naciye mdleje. Kuzey musi się nią zająć, ale wysyła Silę za Hulyą.
Melis tłumaczy Zeynep, że niedługo bierze ślub i Ege już nie będzie blisko byłej dziewczyny.
Gonul wchodzi do sali. Mówi, że wkrótce zdejmą Zeynep szwy i zrobią jej zdjęcia. Potem razem wychodzą, a Melis zostaje w sali z Ragipem. Ten tłumaczy, że przyszedł po Zeynep i dokończy to, co zaczął.
Hulya wyznaje Alperowi miłość. Podkreśla, że jest gotowa na wszystko. Daje mu kartę, każe wynająć dom w tajemnicy. Ona zadzwoni i przyjedzie wkrótce.
Sila wybiega za Hulyą.
– Nie wtrącaj się - mówi Hulya.
– Nigdy Cię nie opuszczę - deklaruje Hulyi Alper.
Naciye odzyskuje przytomność. Czuje się lepiej. Prosi, by Kuzey nie kłócił się z Hulyą.
Ragip tłumaczy Melis, że powinna zostawić Egego, jest zdesperowana i samotna. Ege wchodzi do sali i widzi Ragipa trzymającego Melis za ramię. Mężczyzna grozi, że zabije dziewczynę. Melis prosi, by Ege ją ratował. Mężczyzna tłucze butelkę i przykłada ostrze do gardła Melis.
Hulya zarzuca Sili, że próbuje zniszczyć jej związek z Aryfem. Kuzey wspiera Silę, podkreśla, że Alper jest niegodny zaufania. Prosi, by siostra wróciła do domu.
Sila nakazuje, by Alper oddał kartę. Podkreśla, że mężczyzna chce ją okraść.
– Domagasz się swojej doli? Wydajmy te pieniądze razem - proponuje Alper.
Hulya zarzuca, że Sila uwodzi Kuzeya.
– Odczepcie się ode mnie, wy macie swoje życie, a ja swoje - podkreśla Hulya i wychodzi.
Naciye odbiera telefon od Feraye. Kobieta prosi ją o pilne spotkanie.
Ragip chce, by Ege pozwolił mu uciec, a wówczas puści Melis. Melis udaje, że Ragip ranił ją w gardło, by pomóc mężczyźnie zbiec. Ragip ucieka.
Naciye przyłapuje Silę na rozmowie z Aryfem. Pyta, o czym rozmawiali. Dziewczyna milczy.
– Pewnie kazała mu się trzymać z dala ode mnie. Nie przepuści żadnej okazji, by mnie oczernić - podkreśla Hulya.
Ragip przebiera się za pielęgniarza i ponownie porywa Zeynep.
Hulya pyta Silę, czy można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Dziewczyna milczy. Siostra prawnika podkreśla, że Kuzey przyjął Silę pod swój dach, choć jej nie znał. Sprowadził jej matkę i siostrę, zapisał ją do szkoły, kupił Bahar podręczniki. Dlaczego Kuzey ufa Sili, a Aryfowi nie?
Sila znajduje pod drzwiami pudełko z pierścionkiem.
Ragip związuje i knebluje Zeynep. Dzwoni do Safeta.
Ege uspakaja Melis, która panikuje. Potem wychodzi, bo wie, że jeśli Ragip znajdzie Zeynep, zabije ją. Wchodzi Gonul, wszyscy zastanawiają się, gdzie może być Zeynep. Rozpoczynają poszukiwania.
Hulya nie zdradza bratu, że Sila jest w nim zakochana. Żąda jednak prawa do decydowania o sobie.
Sila nie daje Kuzeyowi pudełka z pierścionkiem, ukrywa je przed prawnikiem.
Czytaj również: Miłość i nadzieja odc. 217. Zeynep rzuca się w ramiona Egego! Streszczenie 217 odc.
Miłość i nadzieja odc. 216 kiedy będzie?
Premiera 216 odcinka Miłości i nadziei zaplanowana została na wtorek ,17 czerwca 2025 r. o godz. 17:20. Jak zawsze, nowy odcinek w telewizji będzie można zobaczyć na antenie TVP 2. Po premierze 216 odc. Miłości i nadziei będzie można zobaczyć również na TVP VOD.
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat serialu Miłość i nadzieja? Zaobserwuj nas na Facebooku lub za pośrednictwem Google News – dzięki temu jako pierwszy/a dowiesz się o nowych streszczeniach serialu!
Przeczytaj także:
- Miłość i nadzieja odc. 213. Kuzey przyłapuje Alpera i Hulyę! Streszczenie 213 odc.
- Miłość i nadzieja odc. 212. Alper przyłapany na gorącym uczynku! Streszczenie 212 odc.
- Miłość i nadzieja odc. 209. Alper podrywa Hulyę! Streszczenie 209 odc.
- Miłość i nadzieja odc. 208. Alper ma zacząć pracę u Kuzeya! Streszczenie 208 odc.
źródło: youtube
Tagi: telewizja, telenowele, teraz w tv, aktualności telewizyjne, streszczenia odcinków, seriale tvp,