"Mroczny Rycerz" powstaje – powrót znanego bohatera

Data: 2020-06-28 21:01:14 Autor: pobarski

Historie o superbohaterach od lat są jednymi z najchętniej oglądanych przez widzów na całym świecie. Tym razem w telewizji pojawi się kolejna część z serii o Batmanie. Co warto o niej wiedzieć? 

Obrazek w treścifot.: TVN / Warner Bros / x-news.pl

Mroczny Rycerz powstaje to pochodząca z 2012 r. produkcja, która kontynuuje losy znanego superbohatera – Batmana. Co warto wiedzieć o kolejnej części filmowego uniwersum? 

Mroczny rycerz powstaje – opis 

O czym dokładnie jest film Mroczny Rycerz powstaje? W nowym filmie widzowie powracają do znanego już Gotham City. Minęło osiem lat, odkąd pozbawiony życia został Harvey Dent, a znany bohater, Batman, postanowił przyjąć na siebie odpowiedzialność za śmierć mężczyzny. A tym samym usunąć się w cień. 

Czytaj także: "Mroczny Rycerz" powstaje – powrót znanego bohatera

Przez ten czas miasto zdążyło się odbudować, a także spojrzeć na błędy z przeszłości. Pragną lepszego, spokojniejszego jutra. Jednak nie jest ono im dane. 

Niebawem do Gotham City przybywają nieznane do tej pory postaci – Kobieta-Kot oraz Bane, przez których w miejscowości ponownie zapanowuje chaos. Zwłaszcza kiedy na jaw wychodzi informacja o tym, że Bane planuje zrównać Gotham City z ziemią. 

Batmanowi nie pozostaje więc nic innego, jak powrócić do miasta. Zadanie, jakiego będzie musiał podjąć się tym razem, zaskoczy jednak nawet tak doświadczonego herosa. 

Mroczny Rycerz powstaje – obsada

Kto wystąpił w filmie Mroczny Rycerz powstaje? W rolę główną ponownie wcielił się znany i ceniony Christian Bale.

Czytaj także: "Dom nad jeziorem". Romans w przyszłości

Oprócz niego zagrali także Anne Hathaway, Morgan Freeman, Tom Hardy, Gary Oldman i Michael Caine. 

Mroczny Rycerz powstaje – gdzie obejrzeć? 

Mroczny Rycerz powstaje wyemitowany zostanie wkrótce w telewizji. Film zobaczyć będzie można w niedzielę, 8 stycznia o godz. 20:00 na antenie stacji TVN 7. 

Czytaj także: "Transcendencja" – czy istnieje przepis na długowieczność? 

Oprócz tego film zobaczyć można także na Netflixie i platformach streamingowych. 

Mroczny Rycerz powstaje – opinie 

Film Mroczny Rycerz powstaje został wysoko oceniony zarówno przez widzów, jak i recenzentów filmowych. Produkcja otrzymała także nagrodę Saturny oraz Teen Choice. 

Czytaj także: "Miłość w Indiach", czyli francusko-indyjska przygoda

Film jest z całą pewnością pozycją obowiązkową dla fanów poprzednich części z cyklu. 

Mroczny Rycerz powstaje – książka 

Chociaż historia z filmu to całkowicie odrębna historia, to warto pamiętać, że opiera się ona na postaci Batmana znanego z serii DC Comics. Wszyscy fani Batmana koniecznie powinni poznać powieści z cyklu autorstwa David S. Goyer.

Czytaj także: "Anna Karenina" – czy jest 2 sezon serialu TVP? 

Z kolei wszyscy fani filmów powinni konieznie poznać publikację omawiającą serię filmową - Batman i filozofia. Mroczny rycerz nareszcie bez maski. Książkę w dobrej cenie kupić można poniżej: 


 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.