"Mumia powraca" – kolejna część niebezpiecznej przygody

Data: 2020-07-10 15:01:09 Autor: pobarski

Mumia powraca to kontynuacja kultowego filmu przygodowego pt. Mumia. W nowej produkcji przedstawione zostają losy bohaterów, którzy muszą zmierzyć się z wyznawcami Imhotepa.

Obrazek w treścifot. TVN/ Universal / x-news.pl

Mumia powraca to pochodząca z 2001 r. amerykańska produkcja, która opowiada o losach podróżników eksplorujących stare jaskinie, którzy natrafiają na antyczną złotą bransoletę. To sprowadzi na nich prawdziwe kłopoty.

Mumia powraca – opis

Mumia powraca przenosi widzów do lat 30. XX wieku. Wojskowy Rick O’Connell i badaczka Evelyn postanawiają wziąć ślub. Owocem tego związku jest ich syn, Aleks. Rodzina prowadzi spokojne życie. 

Czytaj także: "La Bandida": Marina zostaje szpiegiem. Opis odcinka 8 i 9 

Wszystko zmienia się, kiedy mumia kapłana ludu Imhotepa ponownie ożywa. Wówczas to ze snu budzi się także król Skorpion, potężny i groźny, który pragnie przejąć władze nad światem. Zarówno mumia, jak i Skorpion stanowią zaś zagrożenie dla ładu i porządku na Ziemi. 

Niebawem dojdzie do porwania Aleksa – przyczyną jest posiadana przez rodziców złota bransoleta, która stanowi klucz do uzyskania pełnej mocy przez obudzone istoty. Rick i Evelyn muszą powrócić do Egiptu, by odzyskać syna i uratować świat przed zagładą. 

Mumia powraca – obsada

Kto zagrał w filmie Mumia powraca? W rolach głównych pojawili się Brendan Fraser oraz Rachel Weisz.

Czytaj także: "Strażnicy galaktyki" – w obronie wszechświata 

Oprócz nich w produkcji zagrali również John Hannah, Oded Fehr, Freddie Boath, Arnold Vosloo, Patricia Velasquez i Alun Armstrong. 

Mumia powraca – gdzie obejrzeć?

Gdzie można zobaczyć film Mumia powraca? Produkcja wyemitowana zostanie na antenie stacji TVN w piątek, 10 lipca, o godz. 20:05. Powtórkę zobaczyć będzie można w niedzielę 35 minut po północy. 

Czytaj także: "Wirtuoz" – niebezpieczny świat muzyki 

Film Mumia powraca dostępny jest także w Internecie – na platformie Netflix oraz w wielu serwisach VOD.

Mumia powraca – opinie

Chociaż film Mumia powraca stanowił kontynuację, to jednak – otrzymał wiele pozytywnych opinii ze strony widzów. Część Internautów porównało produkcję m.in. do kultowych filmów z Indianą Jonesem. Mumia powraca to z całą pewnością ciekawe kino przygodowe. 

Mumia powraca – książka 

Film Mumia powraca powstał na kanwie oryginalnego scenariusza. Oznacza to, że nie istnieje książka, która powiązana byłaby z tą produkcją. Zamiast tego możemy polecić Wam inny tytuł – powieść Ślepy archeolog Marty Guzowskiej. Powieść przedstawia losy archeologa Toma Mara, który zajmuje się badaniem wykopalisk na Krecie. Niespodziewanie, na miejscu jego badań odnalezione zostają ludzkie zwłoki, które nie pochodzą z czasów starożytnych. 

Powieść Ślepy archeolog kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Zaczekaj na mnie
Monika Michalik;
Zaczekaj na mnie
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Katastrofalny błąd
Iwona Wilmowska;
Katastrofalny błąd
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak;
Hotel Aurora
Pokaż wszystkie recenzje