Jak zatrzymać nieuniknioną katastrofę? – Niepowstrzymany

Data: 2022-08-02 12:47:01 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Polsat zdecydował się nieco cofnąć do 2010 roku, prezentując widzom film ., produkcję z gwiazdorską obsadą oraz efektowną prezencją walki maszynistów o powstrzymanie tragedii chemicznej, która może mieć miejsce w wypełnionej nieświadomymi niczego ludźmi...

Obrazek w treści 

. to amerykański thriller z 2010 roku w reżyserii Tony'ego Scotta.

. – opis 

O czym jest film .? Frank Barnes to doświadczony maszynista, który po raz kolejny pokonuje standardową trasę do fabryki. Nie ma jednak pojęcia, że 20 wagonów surowca będzie dopiero początkiem jego dzisiejszych wyzwań. W identycznej sytuacji znajduje się młody kierownik maszyny Will Colson, choć ten musi sobie radzić z brakiem zaufania starszego kolegi, co gorsza cała ekipa kolejarzy na Fuller Yard popełnia spory błąd.

W wyniku ich działań wyrusza pociąg z 39 wagonami wypełnionymi płynnym fenolem, substancją niezwykle niebezpieczną dla ludzi, co może się zakończyć dramatem oraz sporą katastrofą dla środowiska!

Czytaj również: "Fortitude", brytyjski mroczny serial stacji Sky Atlantic we wszystkich sezonach już na HBO Max

Z racji oporu przed zniszczeniem składu sprawia, że wykolejenie maszyny nie wchodzi w grę, a ostatnią szansą zostanie współpraca pomiędzy Frankiem oraz Willem. Jeżeli nie zmienią nastawienia do siebie oraz nie będą współpracować, mogą doprowadzić do prawdziwej katastrofy!

. – obsada 

Kto wystąpił w .? Twarzą filmu okazał się Chris Pine, który mógł liczyć na wsparcie bardziej doświadczonego Denzela Washingtonu, którzy nieźle spisali się ze swojego zadania. To między innymi ich ciężka praca przełożyła się na niezły poziom całości.

Czytaj również: "Szybki jak śmierć" – niebezpieczny biznes

Ponadto na ekranie pojawili się także Ethan Suplee, Kevin Corrigan, Kevin Dunn, Lew Temple, T.J. Miller oraz Rosario Dawson, którą ostatnio można było ujrzeć w akcji w polskiej grze Dying Light 2 Stay Human.

. – gdzie obejrzeć?

Kolejna emisja . zaplanowana została na wtorek, 2 sierpnia 2022 roku na antenie Polsatu o godz. 20:00. Powtórka na tej samej antenie odbędzie się w czwartek, 4 sierpnia 25 minut po północy.

Czytaj również: Na krawędzi – przestępcy zamiast rozbitków

Film jest obecnie dostępny w sieci w serwisach VOD.

. – opinie

Wbrew pozorom . to kawałek bardzo dobrego kina, które... zostało trochę zbyt słabo wypromowane. Twórcom udało się zapewnić wysoki poziom oraz pakiet niespodzianek, które mogą zagwarantować widzom wiele niespodzianek.

Czytaj również: Morderstwo doskonałe – Czy istnieje plan doskonały na zbrodnię?

. – książka

Filmowy Niepowstrzymany z 2010 roku bazuje na scenariuszu opracowanym przez Marka Bombacka, który miał świetny pomysł, ale... ostatecznie niestety nie poradził sobie ze wszystkim. Z tego też względu polecić Wam możemy równie dobrą książkę Morderczy pościg, wydaną przez wydawnictwo New Media Concept. Za ich sprawą będziecie mogli liczyć na udane, letnie wieczory.

Powieść Morderczy pościg kupić można poniżej:

Tagi: thrillery, policja, zagrożenie, filmy sensacyjne, kolej,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Córki tęczy
Hanna Cygler
Córki tęczy
Irena Jarocka o sobie
Mariola Pryzwan ;
Irena Jarocka o sobie
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Pokaż wszystkie recenzje