Niewolnica Isaura - odc 3 - kiedy w tv?

Data: 2024-02-18 09:44:24 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Do Telewizji Polskiej, na kanał TVP Kobieta wróciła niezwykle popularna kilkadziesiąt lat temu telenowela produkcji brazylijskiej z lat 70-tych, o tytule Niewolnica Isaura. Za nami pierwszy i drugi odcinek serialu, w których poznaliśmy głównych jego bohaterów, między innymi Isaurę i Leoncia. Kiedo możemy spodziewać się 3 odcinka serialu?

Lucélia Santos jako Isaura, w serialu "Niewolnica Isaura". fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Niewolnica Isaura – o czym jest serial?

Serial Niewolnica Isaura to składająca się ze stu odcinków brazylijska telenowela, która miała debiut w roku 1976, a w naszym kraju pojawiła się w latach 80-tych. Jest to połączenie dramatu, opowieści historycznej i klasycznej romansowej historii z licznymi zwrotami akcji i przejmującą historią niewolnictwa. Serial powstał na podstawie powieści pod tym samym tytułem. 

Przeczytaj także:


   

  Historia rozgrywa się w XIX wieku, w Brazylii, przed zniesieniem niewolnictwa. Bohaterką jest Isaura, młoda i piękna niewolnica, która niewiele wie o swoim pochodzeniu, ma białą skórę, i jest własnością pana Almeidy, plantatora i bogacza. Isaura otrzymuje wykształcenie, gra na pianinie, zna wiele języków, a z powodu swojej skóry, nie pracuje w polu, pomagając jedynie w pracach domowych żonie pana Almeidy, jej chrzestnej matce. Życie kobiety toczy się bajkowo, ale jedynie do powrotu do domu syna właścicieli plantacji, Leoncia, który studiował w Europie. Zakochany w niej mężczyzna staje się dla niej tyranem. Znów zaczyna żyć jak niewolnica, którą z niewoli chce wyrwać zakochany w niej Tobias Vidal, dziedzic z sąsiadującej plantacji. 

  Niewolnica Isaura – kiedy i gdzie obejrzeć 3 odcinek serialu?

  Niewolnica Isaura to serial, który w pierwszych odcinkach obejrzeliśmy  od soboty, 17 lutego, w godzinach porannych, na kanale TVP Kobieta. Serial będzie emitowany w każdą sobotę, z premierowym odcinek właśnie w godzinach rannych, na wspomnianym kanale. 

  Kler - nagrodzony i kontrowersyjny film Wojtka Smarzowskiego dziś na TVN 7

  Kolejny, 3 odcinek telenoweli Niewolnica Isaura można będzie obejrzeć już w sobotę, 24 lutego 2024 roku. Wtedy to pojawią się dwa odcinki. Odcinek 3 będziemy oglądać tego dnia, o godzinie 8:40, zaś epizod 4 o godzinie 9:20.

  Dla wszystkich, którzy nie chcą w sobotę zbyt wcześnie wstawać jest rozwiązania. Serial ma bowiem emisję powtórkową. Te same, sobotnie odcinki można będzie oglądać w niedzielę, dzień później, ale już o godzinie 17:30, na tym samym kanale, czyli na TVP Kobieta. Odcinki są również również dostępne na platformie streamingowej TVP VOD.  

  Niewolnica Isaura – książki

  Niewolnica Isaura to niezwykle popularne brazylijska telenowela, która niegdyś przyciągnęła przed ekrany grono miłośników dramatycznych romansów. Serial bazuje na książce Niewolnica Isaura, opublikowanej po raz pierwszy w 1875 roku. Jej autorem jest Bernardo Guimaraes. My w zamian polecamy jednak inną książkę, której tytuł brzmi Ostatnie tango, a autorem jest Piotr C.

  Książkę "Ostatnie tango" wydawnictwa Novae Res można kupić taniej w popularnych księgarniach internetowych:

  Bądź na bieżąco ze swoim ulubionym serialem! Zaobserwuj nas na Facebooku!

  Chcesz jako pierwszy poznać najnowsze streszczenia odcinków popularnych seriali i programów? Zaobserwuj nas w Google News!

   
  Tagi: seriale, telenowele, dramaty, romanse, telewizja, tvp,

  REKLAMA

  Zobacz także

  Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

  Książka
  Niewolnica Isaura
  Bernardo Guimaraes2
  Okładka książki - Niewolnica Isaura

  Bernardo Guimarães (1825-1884), popularny w swoim czasie i chętnie czytany pisarz brazylijski epoki romantyzmu, urodził się w Ouro Prêto (prow...

  dodaj do biblioteczki
  Reklamy
  Recenzje miesiąca
  Paderborn
  Remigiusz Mróz
  Paderborn
  Fałszywa królowa
  Mateusz Fogt
  Fałszywa królowa
  Między nami jest Śmierć
  Patryk Żelazny
  Między nami jest Śmierć
  Zagraj ze mną miłość
  Robert D. Fijałkowski ;
  Zagraj ze mną miłość
  Ktoś tak blisko
  Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
  Ktoś tak blisko
  Serce nie siwieje
  Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
  Serce nie siwieje
  The Paper Dolls
  Natalia Grzegrzółka
  The Paper Dolls
  Słowa wdzięczności
  Anna H. Niemczynow
  Słowa wdzięczności
  Izabela i sześć zaginionych koron
  Krzysztof P. Czyżewski
  Izabela i sześć zaginionych koron
  Pokaż wszystkie recenzje