reklama

Noc Księgarń potrwa do listopada!

Data: 2020-10-29 09:24:51 Autor: Patryk Obarski

Ze względu na pandemię tegoroczna edycja festiwalu Noc Księgarń została wydłużona o specjalny program wirtualny (spotkania autorskie, podcasty, produkcje, premiery, retransmisje wydarzeń), który potrwa do końca listopada.

Obrazek w treści

Noc Księgarń to festiwal literacki angażujący księgarnie z całej Polski, w ramach którego w książnicach organizowane są liczne spotkania autorskie, warsztaty i wydarzenia. Tego roku ze względów bezpieczeństwa wydarzenia zorganizowano online. Po sukcesie pierwszych dni wydarzenia, organizatorzy postanowili przedłużyć Noc Księgarń o dodatkowy program wirtualny.

Czytaj także: Noc Księgarń 2020. Największe wydarzenie literackie tej jesieni!

W ramach dodatkowych akcji Nocy Księgarń 26 października na stronie nocksiegarn.pl premierowo opublikowano wirtualne spacerowniki po Warszawie i Krakowie – „Ulice Złego, tropy Tyrmanda”, „Krakowskie księgarnie i antykwariaty”.  Organizatorzy akcji Noc Księgarń zachęcają także do udziału w konkursie #KsiążkaDlaSeniora - ze względu na pandemię, niebezpieczną przede wszystkim dla osób w podeszłym wieku, postanowiono przekazać seniorom 100 książek wydanych w serii Wielkie Litery - specjalnym formacie dostosowanym do potrzeb osób słabowidzących.

Od 28 października do 30 listopada 2020 trwać będą konkursy dla czytelników, retransmisje spotkań autorskich i wydarzeń festiwalu, a także premiery podcastów – rozmów z gośćmi Nocy Księgarń 2020. Planowana jest także internetowa wystawa fotografii prezentujących księgarnie na przestrzeni ostatnich 120 lat

Więcej na temat Nocy Księgarń można znaleźć na stronie nocksiegarn.pl oraz na fanpage’u na Facebooku. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Czerwona księżniczka
Sofka Zinovieff
Czerwona księżniczka
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Cóś
David Walliams
Cóś
Pokaż wszystkie recenzje