Już wkrótce serial na podstawie książki "Nowy wspaniały świat"

Data: 2020-04-19 15:55:55 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Całkiem niedawno informowaliśmy o ekranizacji kultowej Diuny, tymczasem już niebawem premierę mieć będzie kolejna adaptacja – tym razem powieści Aldousa Huxleya pt. Nowy wspaniały świat!

Obrazek w treści Już wkrótce serial na podstawie książki "Nowy wspaniały świat" [jpg]

Jeśli świat, który otacza nas obecnie, wystarczająco nie przypomina nam filmu science fiction czy katastroficznej produkcji na miarę Contagion z Mattem Damonem, to już wkrótce będziemy mogli zobaczyć Nowy wspaniały świat, ekranizację antyutopii Aldousa Huxleya z 1932 r. Tymczasem już teraz w sieci udostępniono pierwsze materiały promocyjne nowej produkcji.

Nowy wspaniały świat – opis

Nowy wspaniały świat to opowieść, która przedstawia losy ludzi w roku 2451. W tym okresie istnienia ludzkości, świat stanowi całkowite przeciwieństwo tego, które istniało jeszcze przed wiekami.

Przyszłe społeczeństwo okazuje się doskonale zorganizowane, tworzące idealną, spójną Republikę. Każdy z obywateli Republiki świata jest jednocześnie jego wytworem – ludzie powstają za pomocą sztucznego zapłodnienia i klonowania, już od maleńkości będąc programowanym zgodnie ze standardami przyjętymi przez społeczeństwo. Wszystko po to, by osiągając dorosłość, stać się częścią społecznej kasty, pozbawionych wyższych uczuć ludzkich automatów.

Jednak czy nowy, wspaniały świat naprawdę jest krainą szczęśliwości?

Nowy wspaniały świat – zwiastun

W połowie kwietnia w sieci zadebiutował pierwszy trailer produkcji. Nie jest on pełnym zwiastunem, jednak nawet ta krótka forma zapowiedzi zdradza pierwsze informacje o produkcji.

Nowy wspaniały świat – obsada

Kto wystąpi w nowym serialu Nowy wspaniały świat? W produkcję zaangażowano znane, amerykańskie gwiazdy kina. W rolach głównych wystąpią Alden Ehrenreich oraz Jessica Brown Findlay. To jednak nie wszyscy – niedawno udostępniono pierwsze fotosy z filmu, na których znalazła się także Demi Moore, w serialu wcielająca się w postać Lindy.

Oprócz nich w produkcji wystąpią m.in. Harry Lloyd, Hannah Johm-Kamen, Sem Mitsuji, Joseph Morgan, Nina Sosanya oraz Kylie Bunury.
Nowy wspaniały świat – kiedy premiera

Nowy wspaniały świat to produkcja, która realizowana jest na zlecenie amerykańskiej telewizji NBC. Co ciekawe, serial emitowany ma być na specjalnej, nowej platformie streamingowej, której premiera planowana jest na tegoroczne wakacje.

Chociaż dokładna data premiery serialu nie jest znana, to można spodziewać się, że serial pojawi się w okolicach premiery serwisu w sieci.

Nowy wspaniały świat – książka

Zanim zobaczy się serial, warto jednak poznać losy bohaterów w oryginalnej, książkowej wersji. Książka Nowy wspaniały świat dostępna jest w sprzedaży i kupić można ją w dobrej cenie w poniższych księgarniach:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Nowy wspaniały świat
Aldous Huxley9
Okładka książki - Nowy wspaniały świat

Nowy wspaniały świat to jedna z najsłynniejszych antyutopii w literaturze XX wieku. Przedstawiona w powieści Huxleya wizja przyszłego społeczeństwa, które...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Stajnia pod Lipami
Magdalena Zarębska ;
Stajnia pod Lipami
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Pokaż wszystkie recenzje