Odwilż – doceniony serial HBO trafia na antenę TVN 

Data: 2024-03-04 15:39:06 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

Serial kryminalny Odwilż, który przed kilkunastoma miesiącami miał swoją premierę na platformie HBO Max, od 4 marca emitowany będzie w poniedziałki na antenie stacji TVN. Co to za produkcja i czy warto ją zobaczyć? 

Odwilż serial TVNfot. x-news/mat. prasowe

Odwilż to serial doskonale znany widzom, którzy subskrybują serwis HBO Max. Był to jeden z nielicznych seriali oryginalnych platformy, który wyprodukowany został w Polsce. Produkcja zadebiutowała w 2022 roku, a teraz zobaczyć będzie można ją również w telewizji. Czego można się spodziewać? 

Odwilż – o czym jest serial? 

O czym opowiada serial Odwilż? W serialu przenosimy się do Szczecina, gdzie w kryminalnym wydziale policji pracuje aspirant Katarzyna Zawieja. Kobieta, po stracie męża, samotnie wychowuje córeczkę, próbując jednocześnie pogodzić to z pracą zawodową. 

Czytaj także: Kler - nagrodzony i kontrowersyjny film Wojtka Smarzowskiego dziś na TVN 7

Wkrótce wezwana zostaje na nabrzeże, gdzie odnalezione zostaje ciało kobiety. Szybko okazuje się, że niedługo przed śmiercią denatka urodziła dziecko, jednak noworodek nie zostaje znaleziony przy matce. Sprawa nabiera tempa, gdy okazuje się, że zmarła młoda kobieta była córką wysoko postawionego lokalnego prokuratora. 

Odwilż – ile odcinków? 

Do tej pory zrealizowano tylko jeden sezon serialu Odwilż. Na pierwszą transzę produkcji składa się łącznie sześć odcinków. Każdy kolejny epizod emitowany będzie na antenie stacji TVN co poniedziałek. 

Choć serial jest dość krótki, nie należy się zniechęcać. Wielu widzów i recenzentów doceniło go za dobrą realizację i interesujący scenariusz, dlatego zdecydowanie warto go zobaczyć.

Odwilż serial – kiedy w tv? Gdzie zobaczyć? 

Cały serial Odwilż można zobaczyć już teraz na platformie HBO Max. Dodatkowo w poniedziałki emitowane będą poszczególne odcinki 1 sezonu produkcji: 

  • 1 odc. – 4 marca 2024 r., godz. 21:35
  • 2 odc. – 11 marca 2024 r., godz. 21:35
  • 3 odc. – 18 marca 2024 r., godz. 21:35 
  • 4 odc. – 25 marca 2024 r., godz. 21.35
  • 5 odc. – 8 kwietnia 2024 r., godz. 21:35 
  • 6 odc. – 15 kwietnia 2024 r., godz. 21:35.

Serial Odwilż dostępny jest także na platformie Player.pl.

Odwilż serial – książka 

Zastanawiacie się, czy Odwilż ma swój odpowiednik w literaturze? Produkcja HBO Max powstała w reżyserii Xawery Żuławski na podstawie scenariusza stworzonego przez Piotra Szymanka i Martę Szymanek. Niestety, na bazie scenariusza nie powstała powieść, która mogłaby stanowić prequel czy kontynuację serialowej opowieści. 

Jeśli jesteście fanami historii kryminalnych, zapraszamy jednak do lektury najnowszych kryminałów, które właśnie ukazały się na rynku. Waszym zainteresowaniem może cieszyć się także m.in. seria książek Katarzyny Bondy o Saszy Załuskiej, profilerce policyjnej. Pierwszy tom – Pochłaniacz – opowiada o profilerce, która przyjeżdża na wybrzeże, gdzie zajmuje się sprawą strzelaniny, będącej powiązaną z tajemniczą śmiercią rodzeństwa w 1993 roku. 

Powieść Pochłaniacz w dobrej cenie kupić można poniżej: 

Tagi: Odwilż, seriale kryminalne,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje