Odwilż - pierwszy polski serial platformy HBO Max już dostępny

Data: 2022-04-02 11:40:02 Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Platforma HBO Max swoją premierą w naszym kraju miała niedawno, a już można na niej oglądać pierwszą polską produkcję serialową, która dostępna jest we wszystkich krajach, gdzie dostępne jest także HBO Max. Serial nosi tytuł Odwilż. 

Obrazek w treści Odwilż - pierwszy polski serial platformy HBO Max już dostępny  [jpg] 

Serial Odwilż jest produkcją, jak wspominaliśmy polską, zrealizowaną w konwencji trzymającego w napięciu, zagadkowego kryminału. HBO Mac prezentuje jego filmową zapowiedź. Co wiemy o odcinkowej produkcji HBO Max? 

Odwilż – opis serialu

Serial Odwilż to klasyczny kryminał, pełnej znaków zapytania i tajemnic, którego akcja toczy się w Szczecinie, na przełomie zimy i wiosny. Wtedy to w Odrze znalezione zostają zwłoki młodej kobiety, która, jak się szybko okazuje, została zamordowana. Dochodzenie przejmuje trzydziestoparoletnia, starsza aspirant Katarzyna Zawieja i jej policyjny partner.

      Czytaj również: Dziś premiera HBO Max! Co czeka na użytkowników?

W toku śledztwa ujawnione zostaje, że kobieta na krótko przed śmiercią urodziła dziecko, z którym nie wiadomo co się stało. Rozpoczynają się poszukiwania niemowlęcia. To staje się dla bohaterki serialu konfrontacją z własnej przeszłością i rzeczywistością, w której perfekcyjna policjantka to także samotnie wychowująca dziecko matka. 

Odwilż – obsada serialu

W serialu  w głównej roli zobaczymy Katarzynę Wajdę, którą mogliśmy oglądać także w innym serialu, zrealizowanym dla Canal+, o tytule Kruk, filmie Całe szczęście czy Jesteś Bogiem

      Czytaj również:  HBO Max w 2022 roku - co platforma pokaże w tym roku?

Towarzyszą jej: Bartek Kotschedoff, Juliusz Chrząstowski, Cezary Łukaszewicz, Sebastian Fabijański, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Małgorzata Gorol, Agnieszka Pilaszewska, Monika Krzywkowska, Piotr Żurawski, Ewa Skibińska i Marcelina Stępkowska.

Serial wyreżyserował Xawery Żuławski (Wojna polsko-ruska, serial Diagnoza) według scenariusza autorstwa Marty Szymanek.

Odwilż - zwiastun serialu

Zanim zdecydujecie się obejrzeć serial na platformie HBO Max, możecie sami sprawdzić jak serial, pierwsza w pełni polska oryginalna produkcja HBO Oryginal, prezentuje się na jej filmowej wideo zapowiedzi. Znajdziecie ją poniżej.

Odwilż – gdzie obejrzeć serial?

Serial Odwilż to pierwsza produkcja Max Original zrealizowana w Polsce, dlatego też serialową opowieść można oglądać właśnie na tej platformie. 

      Czytaj również: Życie seksualne studentek - serial dla młodzieży do obejrzenia na HBO Max

Premiera serialu została zaplanowana na 1 kwietnia 2022 roku.

Odwilż – wszystkie odcinki serialu

Wtedy na HBO Max dostępne będą pierwsze dwa odcinki serialu. Kolejne pojawiać się będą na platformie po dwa co tydzień. Wszystkich jest ich sześć. 

Odcinek 3 i 4 zobaczyć będzie można na HBO Max już w piątek, 8 kwietnia 2022. W naszym najnowszym artykule już teraz przeczytać możecie natomiast streszczenia 3 i 4 odcinka serialu Odwilż

Odwilż- opinie o serialu

Serial spodoba się przede wszystkim fanom rodzimych produkcji, a także seriali w konwencji kryminału. Przypadnie do gustu także zwolennikom serialu skupiających się na tajemnicy i mnóstwie sekretów. 

   Czytaj również: Dziewczyna przede mną - mini-serial w klimacie thrillera HBO Max i BBC One

To także serialowa opowieść, która może spodobać się widzom, którzy lubią rodzime seriale, ze znanymi polskimi gwiazdami kina i seriali. 

Odwilż – książki

Opisywany serial to kolejna produkcja, która nie bazuje na żadnej książce. Oznacza to, że serial powstał na bazie własnego scenariusza. W zamian polecamy zatem inną książkę o tytule Zimna S. Odwilż, które autorem jest Justyna Chrobak

Książkę "Zima S. Odwilż" (Wydawnictwo Illuminatio) można kupić taniej poniżej:

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Potwór
Hubert Hender
Potwór
One temu winne
Marta Urbaniak-Piotrowska
One temu winne
Pamięć dla Heleny
Ewa Formella ;
Pamięć dla Heleny
Pokaż wszystkie recenzje