Kruk. Czorny wron nie śpi – drugi sezon serialu powraca na Canal+ już 9 lipca

Data: 2021-06-10 10:10:01 Autor: adudek

Poznaliśmy datę premiery drugiego sezonu polskiego serialu, podlaskiej historii komisarza Adama Kruka. Kruk. Czorny wron nie śpi powróci już w lipcu. 

Obrazek w treści

Wiemy już nie tylko kiedy kontynuacja serialu pojawi się na Canal+Premium i na platformie Canal+, ale także poznaliśmy oficjalny zwiastun serialu.

Kruk. Czorny wron nie śpi – opis serialu 

Drugi sezon serialu, tym razem noszący tytuł: Kruk. Czorny wron nie śpi, to okazja to poznania dalszych losów borykającego się z własnymi demonami, komisarza Adama Kruka. Wraca on do Białegostoku, gdzie przyjdzie mu zmierzyć się ze śledztwem dotyczącym mafijnych interesów. Tak poznaje intrygującą policjantkę Justynę, którą wkrótce ratuje w niebezpieczeństwa. Razem zaczynają pracować nad sprawą, z którą do tej pory samotnie borykała się Justyna, zabójstw rudowłosych kobiet. 

Czytaj również: Obsesja – nowy francusko-izraelski serial kryminalny Canal+ i Canal+ Online

Jednocześnie Kruk nie może dogadać się z komisarzem Kołeckim, a szarpany wewnętrznym lękiem, podejmuje się także rytuałom szeptów. Mają one uleczyć jego zbolałą duszę. W tym pomocna jest Szeptucha. 

Pierwszy sezon koncertował się na zewnętrznym świecie bohatera, który determinował jego świat wewnętrzny. W sezonie drugim mamy sytuację dokładnie odwrotną. Walka dobra ze złem, która rozgrywa się w głowie Kruka, ma swoje zobrazowanie w świecie zewnętrznym. Problem głównego bohatera determinuje, jaka jest ta opowieść – mówi Maciej Pieprzyca, reżyser.

Światło, które daje nadzieję i mrok, który go pochłania. To właśnie był główny klucz, wizualna idea tego sezonu – mówi Witold Płóciennik, operator.

Kruk. Czorny wron nie śpi – obsada serialu

W serialu główną postacią jest oczywiście komisarz Adam Kruk, w którego wcielił się, doskonały w tej roli Michał Żurawski, znany także z innego serialu Canal+, o tytule Król. Możemy go także oglądać w takich produkcjach jak: Czarny, Miasto 44 czy W ciemności.

Do obsady serialu dołączyli także: Magdalena Koleśnik, Leszek Lichota, Maria Sobocińska, Hubert Miłkowski, Zbigniew Stryj oraz Barbara Jonak. 

Czytaj również: Klangor – nowy serial kryminalny Canal+ z Arkadiuszem Jakubikiem 

W drugiej serii rozwiną się także wątki postaci znanych już widzom z "Kruk. Szepty słychać po zmroku", gdzie ważną postacią będzie wspomniana już Szeptucha.

Szeptucha pełni rolę przewodnika głównego bohatera. Jest bardzo związana z jego wątkiem od początku do końca – zdradza reżyser.

Reżyserem serialu jest Maciej Pieprzyca, zaś autorem scenariusza Jakub Korolczuk.

Kruk. Czorny wron nie śpi – zwiastun filmowy

Canal+ przygotował oficjalny zwiastun serialu, który możecie obejrzeć poniżej. 

Kruk. Czorny wron nie śpi – kiedy premiera?

Premiera serialu Kruk. Czorny wron nie śpi ustalona została na 9 lipca 2021 roku. 

Kruk. Czorny wron nie śpi – gdzie obejrzeć?

Serial będzie miał swoją premierę na w serwisie CANAL+ online oraz na kanale Canal+ Premium.

Czytaj również: Serial Król w telewizji od 6 listopada

Kruk. Czorny wron nie śpi – książki

Serial Kruk. Czorny wron nie śpi stworzony jest na własnym scenariuszu, co oznacza, że nie istnieje książka na jakiej bazuje. W zamian polecamy książkę, na której powstał inny serial Canal+, powieści Król, której autorem jest Szczepan Twardoch.

Książkę „Król” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.