Serial Król w telewizji od 6 listopada

Data: 2020-09-30 15:20:52 Autor: Patryk Obarski

Od 6 listopada widzowie będą mogli obejrzeć pierwszy odcinek serialu Król na podstawie prozy Szczepana Twardocha. 

Obrazek w treści

Król to wyczekiwany od dawna serial Canal+, który powstał na podstawie powieści Szczepana Twardocha. Pod koniec września stacja poinformowała o dacie premiery serialu oraz udostępniła oficjalny pełen zwiastun produkcji. 

Król – w telewizji od listopada

Jak się okazuje, serial Król pojawi się w telewizji już w listopadzie. Premierowy odcinek zadebiutować ma w pierwszy piątek miesiąca – dokładnie 6 listopada. 

Łącznie na serial składać ma się osiem odcinków. Można zatem przypuszczać, że serial zostanie wyemitowany w postaci jednego odcinka tygodniowo, a ostatni epizod pojawi się na antenie w Boże Narodzenie – 25 grudnia. 

Serial na podstawie prozy Twardocha zobaczyć będzie można na antenie Canal+ Premium oraz w ramach nowej usługi telewizji internetowej Canal+.  

Czytaj także: Król – znakomita adaptacja książki Szczepana Twardocha.

Król – wszystkie odcinki

Pierwszy sezon serialu ma się skłądać z ośmiu odcinków, emitowanych w tygodniowym segmencie po jednym odcinku, dostępnym na głównych kanałąch stacji Canal+.

Sezon 1:

Król – zwiastun 

30 września w sieci zadebiutował także pierwszy oficjalny trailer serialu. W ponad dwuminutowej zapowiedzi serialu w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego przedstawieni zostają główni bohaterowie serialu, w tym postać pełnego ambicji Jakuba Szapiro.

Wszystkie informacje na temat serialu, w tym jego opis, znaleźć można w naszym poprzednim artykule. Kilkanaście dni temu informowaliśmy także o tym, że wraz z nowym serialem, powstała specjalna linia odzieży inspirowana produkcją. Wśród ubrań w stylu retro znalazły się wówczas m.in. sukienki, marynarki czy dodatki.

Król – książka

Serial Król powstał na podstawie bestsellerowej powieści Szczepana Twardocha. Książka ukazała się w 2016 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego. Dwa lata później na rynku ukazała się także kontynuacja pt. Królestwo

Powieść Król kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Król
Szczepan Twardoch5
Okładka książki - Król

Żydowski gangster. Polskie piekło. Warszawa 1937. Nowa powieść Szczepana Twardocha Piękne samochody, kobiety, zimna wódka i gorąca krew. Boks...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Wędrówka
Anna Onichimowska
Wędrówka
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Pokaż wszystkie recenzje