Pasja. Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej - wyjątkowe widowisko na Polsacie

Data: 2024-03-29 10:35:56 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

W Wielki Piątek na antenie Polsatu będzie można zobaczyć wyjątkowe widowisko, i równie wyjątkowy koncert, wypełniony pieśniami pasyjnymi, i ilustrowany inscenizacją drogi krzyżowej Jezusa Chrystusa. Religijny koncert dziś na Polsacie. 

Kadr z widowiska " Pasja. Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej" na kanale Polsat. fot. mat. pras. Polsat

Dziś Wielki Piątek. W tym dniu chrześcijanie upamiętniają śmierć Jezusa Chrystusa, oczekując jego Zmartwychwstanie. W oczekiwaniu na święta Wielkiej Nocy, przeżyjmy wraz z telewizją Polsat ten podniosły i uroczysty, acz trudny dzień śmierci Zbawiciela w wyjątkowym muzyczno-inscenizacyjnym widowisku w Kalwarii Zebrzydowskiej. 

Pasja. Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej — co to? 

Pasja. Misterium Męki Pańskiej to wyjątkowe widowisko muzyczne, koncert, który połączony został z inscenizacją drogi krzyżowej Jezusa Chrystusa. Na program tego koncertu składa się 12 pieśni pasyjnych, które wykonają znani artyści, który osobiście przeżywają śmierć Zbawiciela. Koncert odbywa się w Kalwarii Zebrzydowskiej. 

Przeczytaj także: Bajecznie bogaci Azjaci - przezabawna komedia na podstawie popularnej powieści znów w tv! O czym jest?

Ilustracją do koncertu są fragmenty Misterium Męki Pańskiej odegrane w przepięknej scenerii Dróżek Kalwaryjskich przez braci z klasztoru Ojców Bernardynów oraz wiernych. Misterium, którego tradycja w Kalwarii zebrzydowskiej sięga XVII wieku obejmuje pojmanie, osądzenie, drogę krzyżową i ukrzyżowanie Jezusa. 

Kalwaria Zebrzydowska to sanktuarium pasyjno-maryjne, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, położone w okolicy gór Żar na przedpolu Beskidów. Obejmuje kompleks kaplic i kościółków.

Pasja. Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej - kto wystąpi?

W koncercie, w roli przewodników wystąpią znani artyście. Wśród nich: Roksana Węgiel, Justyna Steczkowska, Halina Młynkowa, Grzegorz Hyży, Kamil Bednarek, Piotr Cugowski, Andrzej Lampert, Józefina, Marcin Sójka, a także ojciec Rafał Kobyliński SJ, ojciec Tomasz Jarosz CSsR i Grott Orkiestra.

Reżyserią widowiska zajęła się Halina Przebinda. Będzie ono miało formę drogi krzyżowej, a jej narratorem będzie Adam Woronowicz

Przeczytaj także: Królowe życia - komediodramat o śmiertelnie chorej kobiecie i jej wielkim marzeniu

Dla Roksany Węgiel Misterium Męki Pańskiej odrywa ważną rolę. Artystka nie kryje swoją religijność. Oto co powiedziała:

Jestem osobą głęboko wierzącą i nie wyobrażam sobie celebrowania Świąt Wielkiej Nocy bez czynnego udziału w jego obchodach. Pieśni wielkanocne przeżywam bardzo mocno. Mam swoją ulubioną pieśń – Psalm 146 wielbiący Jezusa Chrystusa, który uzdrawiał i pomagał chorym. Mówi on o tym, że powinniśmy zawierzyć swoje sprawy Bogu i zdać się na Jego ogromne miłosierdzie, wyznaje.

Pasja. Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej — o której godzinie w telewizji? 

Wyjątkowe widowisko muzyczne, koncert i inscenizację drogi krzyżowej będzie można zobaczyć już dziś, w Wielki Piątek, 29 kwietnia 2024 roku, o godzinie 20:00 na kanale Polsat. 

Tagi: wielkanoc 2024, koncerty, polsat,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje