Patriota – co warto wiedzieć o filmie?

Data: 2023-12-16 17:33:34 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Lubicie historie o bohaterach wojennych? Jeśli tak, film Patriota to coś dla Was. Co warto wiedzieć o tej produkcji przed jej obejrzeniem?

Patriota kadr z filmu

Patriota to pochodząca z 2000 r. produkcja przedstawiająca losy nietypowego bohatera, Benjamina Martina. O czym jest film Patriota i kiedy go zobaczyć?

Patriota – opis

Wydarzenia z Patriota rozgrywają się pod koniec XVIII wieku, kiedy to na terenach amerykańskich dochodzi do buntu niepodległościowego przeciwko brytyjskiej władzy, która po walkach skolonizowała spory obszar świata.

Czytaj także: Meg - prehistoryczny potwór atakuje

Benjamin Martin jest doświadczonym amerykańskim weteranem wojennym, który od czasu ostatniej walki całkowicie zrewidował swoje poglądy, skupiają się na pracy na swojej farmie oraz utrzymaniu rodziny.

Początkowo Benjamin zachowuje dość neutralny stosunek wobec walk niepodległościowych, niebawem jednak – ze względu na swojego najstarszego syna – zmuszony jest ponownie trafić w kamasze.

Okaże się, że stary farmer będzie jednym z najgroźniejszych przeciwników angielskiej armii.

Patriota – obsada

Kto wystąpił w filmie Patriota? W rolę Benjamina wcielił się znany i ceniony Mel Gibson. To jednak niejedyny znany aktor w obsadzie filmu.

Oprócz Gibsona w produkcji zagrali także Heath Ledger, Joely Richardson, Jason Isaacs, Chris Cooper oraz Adam Baldwin.

Patriota – gdzie zobaczyć?

Film Patriota wyemitowany zostanie przez telewizję w niedzielę, 17 grudnia 2023 o godzinie 21:25 na antenie telewizji Polsat.

Czytaj także: Iluzja 2 - niezwykły przekręt po raz kolejny

To już kolejny raz, gdy Patriota dostępny jest w telewizji. Wcześniej produkcję zobaczyć można było również we wtorek, 1 stycznia 2023 r. o godz. 21:05 na kanale Polsatu. 

Patriota – opinie

Czy warto zobaczyć film Patriota? W sieci znaleźć można wiele pozytywnych opinii na temat filmu Patriota. Produkcja otrzymała także dość wysokie noty od krytyków. Na szczególną uwagę zasługują zaś Mel Gibson oraz Jason Isaacs. Oprócz tego produkcja dostała aż trzy nominacje do Oscara.

Patriota – książka

Patriota to film, który oparty został na prawdziwych wydarzeniach historycznych – amerykańskich walkach o niepodległość. Scenariusz stworzony został przez Roberta Rodata na potrzeby tej produkcji, co oznacza, że nie istnieje książka przedstawiająca losy znane z Patrioty.

Zamiast tego możemy polecić Wam inną książkę - Polacy w wojnie o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Publikacja, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Bellona, to publikacja historyczna przedstawiająca losy prawdziwych Polaków, którzy włączyli się w walki o amerykańską niezależność.

Tagi: filmy w tv, stany zjednoczone, patriotyzm, filmy historyczne,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Pokaż wszystkie recenzje