reklama

Patriota – co warto wiedzieć o filmie?

Data: 2020-05-29 18:59:38 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet
News - Patriota – co warto wiedzieć o filmie?

Lubicie historie o bohaterach wojennych? Jeśli tak, film Patriota to coś dla Was. Co warto wiedzieć o tej produkcji przed jej obejrzeniem?

Patriota to pochodząca z 2000 r. produkcja przedstawiająca losy nietypowego bohatera, Benjamina Martina. O czym jest film Patriota i kiedy go zobaczyć?

Patriota – opis

Wydarzenia z Patriota rozgrywają się pod koniec XVIII wieku, kiedy to na terenach amerykańskich dochodzi do buntu niepodległościowego przeciwko brytyjskiej władzy, która po walkach skolonizowała spory obszar świata.

Czytaj także: Śmierć nadejdzie jutro. Bond w pełnej formie

Benjamin Martin jest doświadczonym amerykańskim weteranem wojennym, który od czasu ostatniej walki całkowicie zrewidował swoje poglądy, skupiają się na pracy na swojej farmie oraz utrzymaniu rodziny.

Początkowo Benjamin zachowuje dość neutralny stosunek wobec walk niepodległościowych, niebawem jednak – ze względu na swojego najstarszego syna – zmuszony jest ponownie trafić w kamasze.

Okaże się, że stary farmer będzie jednym z najgroźniejszych przeciwników angielskiej armii.

Patriota – obsada

Kto wystąpił w filmie Patriota? W rolę Benjamina wcielił się znany i ceniony Mel Gibson. To jednak niejedyny znany aktor w obsadzie filmu.

Oprócz Gibsona w produkcji zagrali także Heath Ledger, Joely Richardson, Jason Isaacs, Chris Cooper oraz Adam Baldwin.

Patriota – gdzie zobaczyć?

Film Patriota wyemitowany zostanie w maju przez telewizję. Produkcję zobaczyć będzie można w piątek, 29 maja 2020 o godz. 21:25 na kanale Polsat. Powtórka wyemitowana zostanie także 7 czerwca 2020 r. o godz. 00:50.

Czytaj także: Zakochani w Rzymie. Wszyscy kochają Allena

Oprócz tego film zobaczyć można również w kolejnych dniach na kanałach Polsat Film, Polsat Romans i AXN.

Patriota – opinie

Czy warto zobaczyć film Patriota? W sieci znaleźć można wiele pozytywnych opinii na temat filmu Patriota. Produkcja otrzymała także dość wysokie noty od krytyków. Na szczególną uwagę zasługują zaś Mel Gibson oraz Jason Isaacs. Oprócz tego produkcja dostała aż trzy nominacje do Oscara.

Patriota – książka

Patriota to film, który oparty został na prawdziwych wydarzeniach historycznych – amerykańskich walkach o niepodległość. Scenariusz stworzony został przez Roberta Rodata na potrzeby tej produkcji, co oznacza, że nie istnieje książka przedstawiająca losy znane z Patrioty.

Zamiast tego możemy polecić Wam inną książkę - Polacy w wojnie o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Publikacja, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Bellona, to publikacja historyczna przedstawiająca losy prawdziwych Polaków, którzy włączyli się w walki o amerykańską niezależność.

Książkę kupić można w dobrej cenie poniżej:

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Immunitet
Remigiusz Mróz
Immunitet
Witraże
Agnieszka Lis
Witraże
Consilio
Danuta Marć
Consilio
Królewska rozgrywka
Melisa Łada
Królewska rozgrywka
Czarne Wzgórza
Nora Roberts
Czarne Wzgórza
Jutro pokochamy Rzym
Magdalena Kołosowska
Jutro pokochamy Rzym
Pokaż wszystkie recenzje