Prehistoryczne, żywe monstrum, a może jedynie legenda? – Meg

Data: 2023-12-16 17:43:34 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Meg był podjętą w 2018 roku propozycją, starającą się nieco inaczej niż zwykle w kinie zaprezentować walkę grupy śmiałków oraz niezwykle niebezpiecznego rekina. W tym przypadku, mamy do czynienia z potężną, wyjątkową istotą z czasów prehistorycznych....

Meg kadr z filmu

Meg to amerykańsko-chiński film science-fiction z 2018 roku w reżyserii Jona Turteltauba.

Meg – opis

O czym opowiada Meg? W okolicach Rowu Mariańskiego odbywają się badania oraz obserwacja podmorskich istot. Pewnego dnia dochodzi do ataku megalodona, gigantycznej istoty, która wydawała się być wymarłą od setek lat. Statek ostatecznie opada na dno... Oceanograf Zhan udaje się po pomoc do Jonasa Taylora, który... miał z nią styczność, a nawet starł się z nią przed laty. Obecnie jego opowieści przestały być traktowane jako mrzonki.

Po tym, jak jego życie prywatne i kariera legły w gruzach, Taylor zgadza się pomóc, mając nadzieję na zrewanżowanie się bestii za zniszczenie wszystkiego, co kochał.

Czytaj także: Patriota - weteran wojenny przyłącza się do walki

Kiedy Jonas dowiaduje się, że jego była żona przebywała na okręcie, mężczyzna postanawia stanąć na czele misji ratunkowej. To, oczywiście, oznacza, że przyjdzie mu i ekipie stoczyć wybitnie nierówną walkę, w której liczyć się będą niekonwencjonalne metody działania oraz walki....

Meg – obsada

Kto był gwiazdą Meg? Jason Statham to największa gwiazda produkcji, a jego występ bez dwóch zdań należy uznać za bardzo udany. Widać, że warto było postawić właśnie na jego usługi.

Czytaj także: Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł - komunistyczna władza atakuje

Na ekranie pojawili się także Li Bingbing, Rainn Wilson oraz Ruby Rose.

Meg – gdzie zobaczyć?

Meg to film science fiction, który pierwszy raz mogliśmy zobaczyć w kinach w 2018 roku. Teraz produkcja powraca na antenę stacji TVN 7 w niedzielę, 17 grudnia 2023 o godzinie 20:00.

Czytaj także: Iluzja 2 - magicy powracają

Wcześniej film można było zobaczyć między innymi w TVN, gdzie zaprezentowana została widzom 11 sierpnia 2023 r. o godz. 20:00. Poza seansem w piątkowy wieczór, film zobaczyć można było również 13 sierpnia br. o godz. 0:35 na TVN-ie. Produkcja dostępna jest także na serwisach VOD.

Meg – opinie

Pomimo budżetu, solidnej obsady aktorskiej oraz ambicji, produkcja ostatecznie została przyjęta mocno przeciętnie. Meg nie błyszczał nawet w kontekście innych filmów o atakach rekinów...

Meg – książka

Film Meg jest filmową adaptacją powieści Meg: A Novel of Deep Terror, która w Polsce została wydana w 2000 roku w reżyserii Meg. Potwór z głębin.

Tagi: filmy w tv, filmy science fiction,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Megamonstrum
David Walliams
Megamonstrum
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje