Piszesz książki? Możesz stracić pracę!

Autor: mojebestsellery
News - Piszesz książki? Możesz stracić pracę!

Pisanie książek wydaje się zajęciem dającym nie tylko ukojenie i możliwość wyrażenia własnych myśli, ale także – niejednokrotnie – bywa spełnieniem marzeń młodości. Nie wszyscy mają szansę na wydanie swoich utworów, ale kiedy się już to stanie – z reguły może być tylko lepiej.

Szczęście nie uśmiechnęło się jednak do jednego z aspirantów białostockiej policji. Policjant w czasie wolnym pisze książki, które wydaje w serwisie selfpublishingu Ridero. Z tego tytułu dostał informacje od przełożonych o toczonym się wobec niego… postępowaniu dyscyplinarnym.

O sprawie poinformowano na stronie na Facebooku Mundurowi dziękują rządowi. Umieszczono tam skany postanowień przesyłanych podwładnemu przez Komendanta Miejskiej Policji w Białymstoku. Wobec funkcjonariusza wszczęto postanowienie dyscyplinarne zgodnie z artykułem 132 ust. 3. pkt. 3 w zw. z art. 62 ust. 1. Co dokładnie to oznacza? W wielkim skrócie: przekroczenie uprawnień i złamanie przepisu mówiącego o tym, że policjant nie może podejmować zajęcia zarobkowego poza służbą bez pisemnej zgody przełożonego ani wykonywać czynności lub zajęć sprzecznych z obowiązkami wynikającymi z ustawy lub podważających zaufanie do Policji.

Problem jednak w tym, że autor książki wydanej na Ridero podkreśla wyraźnie, że poinformował swojego przełożonego w formie pisemnej o podjęciu się pisania książek oraz – co ważne – nigdy nie doczekał się odpowiedzi zwrotnej ze strony komendanta.  Co ciekawe, postępowanie w tej sprawie rozpoczęło się dopiero w tym roku, a informacje o publikacjach pojawiały się w lokalnych mediach już w grudniu 2017 roku.

Obecnie toczy się postępowanie przeciwko funkcjonariuszowi, który w formie selfpublishingu wydał kilka… zbiorów opowiadań i legend. Policjant nie zgadza się na postawione mu zarzuty i podkreśla, że jego publikacje w żaden sposób nie kolidują z obowiązkami zawodowymi ani nie szkalują służb.

Czy myślicie, że zarzuty postawione policjantowi są słuszne? Czy powinno pociągać się go do odpowiedzialności za wydawanie książek?

Fot. Lukas Plewnia / CC BY-SA 2.0.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Wszechświaty
Leonardo Patrignani
Wszechświaty
Poszukiwana
Sophie McKenzie
Poszukiwana
Święta dobrych życzeń
ks. Jan Twardowski
Święta dobrych życzeń
Chłopak z Francji
Hilary Freeman
Chłopak z Francji
Pokaż wszystkie recenzje