To będzie prawdziwa wojna na pograniczu przestępczego półświatka... - Pitbull. Ostatni pies

Data: 2022-11-05 09:59:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Telewizja Polska na początku listopada zaoferuje widzom słynną propozycję Władysława Pasikowskiego: Pitbull. Ostatni pies, efektowny seans pełen wewnętrznej walki pomiędzy funkcjonariuszami policji oraz mocnym wkładem w intrydze potężnego, mafijnej półświatka. Czego możecie się spodziewać po tej części?

Obrazek w treści To będzie prawdziwa wojna na pograniczu przestępczego półświatka... - Pitbull. Ostatni pies [jpg] 

Pitbull. Ostatni pies to polski dramat sensacyjny z 2018 roku w reżyserii Władysława Pasikowskiego.

Pitbull. Ostatni pies – opis 

O czym opowiada Pitbull. Ostatni pies? Majami traci swojego partnera Soczka, co powoduje, że z miejsca wydział antyterrorystyczny rozpoczyna własne śledztwo. To dla nich osobista sprawa, do której podejdą śmiertelnie poważnie. A to wszystko odbywa się w chwili, gdy stołeczna komenda planuje, jak może zadać skuteczny i ostateczny cios aż dwóm gangom: Wołominowi oraz Pruszkowowi. Zmierzch obu organizacji wydaje się bliższy niż kiedykolwiek.

Po śmierci Gawrońskiego sprawa się komplikuje, ponieważ jego wdowa Mira Wierzbicka zamierza zająć pełnoprawnie jego miejsce. To sprawia, że wokół Desperskiego wzrasta ryzyko ujawnienia jego prawdziwych motywacji.

Czytaj również: Pitbull – pierwszy zwiastun najnowszego filmu Patryka Vegi

Oboje łączą siły, a niczego nieświadoma szefowa mafii nie zdaje sobis sprawy z tego, że jej działania konsultuje bezpośrednio z policjantem. Dochodzi do kolejnych morderstw, napięcie i chaos pogłębiają się, a w tym wszystkim kluczem będzie zamknięcie śledztwa i ukaranie winnych szeregu zbrodni...

Pitbull. Ostatni pies – obsada 

Kto wystąpił w Pitbull. Ostatni pies? Bez dwóch zdań najważniejszą osobą w obsadzie był Marcin Dorociński, który doskonale wcielił się w komisarza Sławomira Sławomir Desperski "Despero", wokół którego kręciły się najważniejsze motywy oraz wątki opowieści. Wybór okazał się strzałem w dziesiątkę pod każdym względem!

Czytaj również: Podroż na sto stóp – komediodramat w „wysmakowanym” stylu

W obsadzie nie zabrakło innych gwiazd pokroju Izabeli Kuny, Krzysztofa Stroińskiego, Cezarego Pazury, Mariana Dzędziela, Zbigniewa Zamachowskiego czy... Doroty "Dody" Rabczeskiej!

Pitbull. Ostatni pies – gdzie obejrzeć?

W telewizji film Pitbull. Ostatni pies zagości już niebawem, w sobotę 5 listopada o 21:30 na antenie TVP 1 oraz w poniedziałek, 7 listopada 5 minut po północy na tej samej antenie.

Czytaj również: Przysięga - odc. 564 - streszczenie - Feride chce zostać i rozwieść się z Umitem!

Produkcję zobaczyć możemy w wielu miejscach w sieci, w tym na Netflixie.

Pitbull. Ostatni pies – opinie

Co prawda widzowie nie do końca poczuli się przekonani, jednakże krytycy byli zachwyceni, gdyż Pasikowski nawiązał do swoich najlepszych czasów, jednocześnie skutecznie korzystając z dziedzictwa marki oraz wkładu, jaki miał w nią Patryk Vega. Bez wątpienia jest to jeden z najlepszych polskich thrillerów ostatnich lat.

Czytaj również: Król Artur: Legenda miecza – Król wyrastający z gangu...

Pitbull. Ostatni pies – książka

Autorski scenariusz okazał się prawdziwym hitem, nieźle nawiązującym do pierwszej produkcji z serii. Marka NIE ma powieściowego czy książkowego powiązania, jednakże być może zainteresuje Was książka wspomnianego Patryka Vegi Złe psy. Po ciemnej stronie mocy, wydana przez Wydawnictwo Otwarte.

Powieść Złe psy. Po ciemnej stronie mocy kupić można poniżej:

Tagi: thriller, seria Pitbull,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje