Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 3 do 10 grudnia 2021 roku

Data: 2021-12-03 10:10:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

W kolejny tydzień grudnia wchodzimy w kinach z nowymi premierami. W przeciwieństwie do poprzedniego tygodnia, w tym repertuar kin bogaty w różne filmowe propozycje. Wśród premier między innymi film grozy oparty na serii gier, a także polska produkcja bazująca na prawdziwej historii. Serdecznie zapraszamy na przegląd tego co polecają polskie kina. 

Obrazek w treści

  • Od 3 do 10 grudnia do kin trafią kolejne filmowe nowości.
  • Wśród filmowych propozycji polski film oparty na faktach.
  • Wciąż będzie można jednak zobaczyć premiery od 26 listopada do 3 grudnia 2021 roku.

Grudzień w kinach kontynuujemy nowymi premierami filmowymi. Na co tym razem warto wybrać się do kina? Sprawdźcie nasze nowe tygodniowe zestawienie!

Premiery kinowe od 3 - 10 grudnia 2021 roku

 Resident Evil: Witajcie w Raccoon City - premiera 3 grudnia 2021 roku

Nowy tydzień premier w kinach zaczynamy od zombie horroru o tytule Resident Evil: Witajcie w Raccoon City, ekranizacji serii gier Resident Evil, w której przenosimy się do niegdyś  prężnie rozwijającej się siedziby farmaceutycznego giganta Umbrella Corporation, do tytułowego miasta Raccoon City, które stało się pustkowiem. Ale pod jego powierzchnią rodzi się cos przerażającego, wielkie zło, która niegdyś uśpione, teraz odradza się do życia. Los miasta, a może nawet świata, leży teraz w rękach jedynie garstki ludzi. 

King Richard: Zwycięska rodzina – premiera 3 grudnia 2021 roku

Kolejną propozycją w kinach w tym tygodniu jest biograficzny dramat sportowy, produkcji amerykańskiej, o tytule King Richard: Zwycięska rodzina, z Willem Smithem i z "Be Alive" Beyonce. Jest to prawdziwa historia dwóch sióstr tenisistek, Venus i Sereny Williams. Film pokazuje jak dzięki swojemu ojcu stały się najlepsze i jak sport stał się ich całym życiem. 

Lokatorka - premiera 3 grudnia 2021 roku

W kinach debiutuje także wstrząsający dramat Lokatorka, film dramatyczno-sensacyjny, oparty na prawdziwej historii, z rewelacyjną, wyróżnioną już nagrodą rolą Sławomiry Łozińskiej. Film opowiada o losach mieszkańców kamienicy na Mokotowie, których spokojne życie burzy pojawienie się prawnego właściciela budynku, który nie cofnie się przed niczym, by pozbawić ich domu. O prawa mieszkańców walczy Janina Markowska, która pewnego dnia znika bez śladu. Niedługo później zostaje znalezione spalone ciało. Zaczyna się zakrojone na szeroką skalę śledztwo, które naprowadza na trop intrygi, w którą zamieszane są osoby na wysokim szczeblu, w tym politycy i agenci służb. 

Clifford. Wielki czerwony pies - premiera 3 grudnia 2021 roku

W ofercie kinowej nie mogło zabraknąć także produkcji dla młodszych widzów. Do kin będziemy mogli wybrać się na połączenie animacji z filmem aktorskim, familijnym, o tytule Clifford. Wielki czerwony pies. Produkcja bazuje na książce Normana Bridwella, o takim samym tytule. Jest to urocza opowieść dla całej rodziny, której bohaterką jest dziewczyna. Pewnego dnia dostaje i niemal natychmiast zakochuje się w uroczym czerwonym szczeniaku, o imieniu Cliffford. Miłość do zwierzaka powoduje, że rośnie on do gigantycznych rozmiarów. 

Noc królów - premiera 3 grudnia 2021 roku

Kolejna propozycja filmowa do przejmujący dramat, który określany jest też jaka produkcja fabularno-fantastyczna. Bohaterem filmy Noc królów jest młody człowiek, który zostaje więźniem. Przekazany zostaje do więzienia "La Maca", położonego na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Tam rządy przejmują jego więźniowie. On zaś ma opowiedzieć swoją historię. 

Szef roku - premiera 3 grudnia 2021 roku

W zupełnie innym klimacie utrzymana jest kolejna filmowa propozycja. Tym razem jest to komedia produkcji hiszpańskiej, Szef roku, która opowie widzom perypetie pewnego szefa dużej, lokalnej fabryki. Jego marzeniem jest otrzymanie prestiżowej nagrody dla najlepszego szefa biznesu. Choć bardzo się stara, to efekty są raczej znikome. Na drodze do nagrody stają bowiem przeszkody, w tym żądny zemsty były pracownik. 

Jestem twój - premiera 3 grudnia 2021 roku

I kolejna komedia, tym razem z elementami science-fiction, tym razem produkcji niemieckiej. W filmie Jestem twój poznajemy kobietę, naukowiec, która stara się zdobyć fundusze na swoje dalsze badania. Bierze zatem udział w pewnym eksperymencie naukowo-technicznym. Musi przez trzy tygodnie mieszkać z humanoidalnym robotem. Ten został stworzony po to, by spełniać jej każde życzenia. 

Chłopiec z chmur - premiera 3 grudnia 2021 roku

Chłopiec z chmur to natomiast francuski film przygodowy, którego bohaterem, jak wynika z tytułu, jest chłopiec. Ta pogodna, wzruszająca opowieść skupia się na nim i jego niezwykłej przyjaźni z ptakami, z jego skrzydlatymi przyjaciółmi. Ta raz na zawsze odmienia jego życie. 

Ballada o białej krowie - premiera 3 grudnia 2021 roku

Kolejny dramat w ofercie kinowej na ten tydzień, Ballada o białej krowie to produkcja francusko-irańska. Film opowiada naznaczoną tragedią historię młodej kobiety o imieniu Mina, której mąż został uwięziony, oskarżony, a w efekcie skazany na śmierć za coś, czego nie zrobił. Władze zamierzają zamieść sprawę pod dywan, uciszając wdowę przeprosinami i finansową rekompensatą. Mina rozpoczyna jednak trudną walkę z niezwykle cynicznym systemem, by sprawiedliwości stała się zadość. 

Kochanie, nie uwierzysz - premiera 3 grudnia 2021 roku

Propozycje kinowe tego tygodnia kończymy komedią Kochanie, nie uwierzysz. Jest to produkcja z Kazachstanu, którego bohaterem jest młody mężczyzna, który niedługo zostanie ojcem. Żeby uczcić to wydarzenie, tuż przed porodem żony, udaje się na ryby. Wypad niestety nie okazuje się być zbyt udany, bowiem na jego życie zaczyna czyhać zabójcy. Są nimi zarówno perwersyjni właściciele miejscowej stacji benzynowej, psychopatyczni mężczyzna bez oka i jego, jakże zwariowani koledzy. 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Dlaczego mnie zabiłaś?
Andrzej Marek Grabowski
Dlaczego mnie zabiłaś?
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Gorath. Uderz pierwszy
Janusz Stankiewicz
Gorath. Uderz pierwszy
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Pokaż wszystkie recenzje