Chociaż mała gwiazdka wybiła się na tym filmie... – Prowokacja

Data: 2022-09-23 12:55:01 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Obywatel Rosji Steven Seagal po raz kolejny powraca na ekrany telewizyjne, tym razem za sprawą filmu Prowokacja, który jest niezwykle ciekawym przypadkiem pod kilkoma względami. Szkoda, że ostateczny poziom produkcji niestety okazał się jedną, wielką porażką...

Obrazek w treści 

Prowokacja to amerykański film sensacyjny z 2005 roku w reżyserii Dona E. FauntLeRoy'a.

Prowokacja – opis 

O czym jest film Prowokacja? Harlan Banks to niezwykle skutecznie radzący sobie złodziej, biorący sobie jednak za cel największych przestępców, aby podzielić się pozyskanymi łupami ze zwykłymi ludźmi. Taka postawa nie odpowiada jednak w pełni jego ukochanej Jade, która prosi go, aby zajął się jednak w pełni legalną pracą. To nawet udaje jej się skutecznie przeprowadzić, dzięki czemu bohater zostaje bankowym konwojentem.

Niebawem jednak jego współpracownik Banks ujawnia się jako przestępca, który zabija ich oddział policyjny oraz stara się ukraść furgonetkę. W trakcie akcji sprawca zostaje jednak powstrzymany i traci przytomność...

Czytaj również: Bridget Jones: W pogoni za rozumem – Bridget staje się zazdrosna o asystentkę Marka!

Funkcjonariusze policji pojawiają się na miejscu, gdzie... dochodzą do wniosku, że za całą akcję odpowiada właśnie Harlan. Ostatecznie wraz z Bruno zostają skazani oraz trafiają do zamkniętego zakładu. Tam jednak łapy kładą mocodawcy złodzieja, który ma uzyskać od Banka informacje, gdzie obecnie znajduje się kwota 20 milionów dolarów!

Prowokacja – obsada 

Kto wystąpił w Prowokacja? Najistotniejszą osobą w obsadzie aktorskiej był Steven Seagal, który musiał poradzić sobie nie tylko ze swoją rolą, ale także ze wsparciem Anthony'ego Crissa, dla którego był to debiut filmowy. Oboje poradzili sobie mocno przeciętnie niestety...

Czytaj również: Liga Sprawiedliwości – Kolorowa wersja walki ze Steppenwolfem

W obsadzie aktorskiej pojawili się też Rober Miano, Chloe Moretz, Nick Mancuso, Sarah Buxton czy Mari Morrow oraz Kevin Tighe.

Prowokacja – gdzie obejrzeć?

W telewizji film Prowokacja trafi na ekrany w piątek, 23 września 2022 roku o godzinie 20:00 na antenie telewizji TV Puls. Reemisja została zaplanowana na wtorek, 27 września o godzinie 00:35, na tej samej stacji.

Czytaj również: "Królowa i konkwistador": Alonso podda się urokowi Cataliny? Co wydarzy się w odcinkach 29 i 30?

Prowokacja – opinie

Projekt, służący chyba bardziej pozyskaniu niedzielnych widzów ostatecznie okazał się wielką porażką. Prowokacja .to nieudany projekt, z którego największą zaletą jest w zasadzie rola dla młodziutkiej Chloe Moretz, która tak budowała swoją karierę, rozwijającą się po dziś dzień z licznymi sukcesami i uznaniem widzów.

Czytaj również: Co obejrzeć w telewizji w tym tygodniu? Najciekawsze emisje filmów od 19 do 25 września 2022 roku

Prowokacja – książka

Omawiana produkcja doczekała się własnego scenariusza, który czynił Prowokacja mocno przeciętną propozycją, szczególnie pod względem fabularnym. Zdecydowanie lepiej w tej dziedzinie poradziła obie książka Prowokacja, za którą stoi Mark Carper.

Powieść Prowokacja kupić można poniżej:

Tagi: film sensasyjny, film akcji, thriller,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Żony Konstancina
Ewelina Ślotała
Żony Konstancina
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Potknięcia miłości
Anna Wojtkowska-Witala ;
Potknięcia miłości
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Pokaż wszystkie recenzje