Przeznaczenie – podróż w czasie jak najbardziej możliwa

Data: 2021-06-11 10:10:02 Autor: adudek

Podróże w czasie to temat, który chętnie poruszany jest w produkcjach filmowych. Powrócił także w produkcji z roku 2014, o tytule Przeznaczenie. 

Obrazek w treści

Film będący trzymającym w napięciu thrillerem science-fiction, dziś będzie można obejrzeć na jednym z kanałów telewizyjnych. Co Przeznaczenie ma nam do zaoferowania?

Przeznaczenie – opis filmu 

Film Przeznaczenie to produkcja australijska, będąca thrillerem z elementami sci-fi, w której przenosimy się do świata, w jakim podróżowanie w czasie nie jest już niczym dziwnym. W świecie tym istnieje tajna organizacja rządowa, mająca na celu zapobieganie przestępstwom.

Czytaj również: Paryskie tango – pogodna francuska komedia. Premiera kinowa już w czerwcu

Kieruje ona jednego ze swoich agentów do przyszłości, by ten zwerbował potencjalnego przestępcę do organizacji i tym sposobem zapobiegł zbrodni. Podróż okaże się mieć jednak drugie dno. 

Przeznaczenie – obsada filmu

Opisywana produkcja to film australijski. W roli głównej Ethan Hawke, aktor którego możemy oglądać w wielu produkcjach, w filmach o różnych gatunkach, takich jak: Przed północą, Pierwszy reformowany, Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz, Maudie.

W pozostałych rolach: Sarah Snook, Noah Taylor, Elise Jansen, Freya Stafford, Christopher Kirby, Cate Wolfe, Alexis Fernandez oraz Lucinda Armstrong Hall.

Czytaj również: Przeznaczenie, informacje o filmie - opis

Reżyserami i autorami scenariusza do filmu są: Michael i Peter Sperig, mający na swoich kontach takie produkcje jak: Winchester. Dom duchów, Daybreakers - Świt, Piła: Dziedzictwo.

Przeznaczenie - gdzie obejrzeć?

Film miał swój debiut w roku 2014 roku, a już dziś, 11 czerwca 2021 roku będzie można obejrzeć go także na kanale AXN o godzinie 20:10.

Przeznaczenie - opinie 

Film zdecydowanie może spodobać się fanom  kina trzymającego w napięciu, pełnego zwrotów dreszczowca. Znajdą dla siebie także coś ci widzowie, którzy lubują się w filmach science – fiction oraz tacy, których intryguje temat podróży w czasie. 

Film na swoim koncie nagrody filmowe: AFI / AACTA (od 2012 roku) - Najlepsza aktorka Sarah Snook; AFI / AACTA (od 2012 roku) - Najlepsza scenografia Matthew Putland; AFI / AACTA (od 2012 roku) - Najlepsze zdjęcia Ben Nott; AFI / AACTA (od 2012 roku) - Najlepszy montaż Matt Villa.

Czytaj również: Człowiek z magicznym pudełkiem – tajemnica podróży w czasie rozwiązana

Posiada także wiele nominacji do innych nagród filmowych, między innymi - AFI / AACTA (od 2012 roku) - Najlepszy scenariusz adaptowany Michael Spierig, Peter Spierig.

Przeznaczenie - książki

Film Przeznaczenie to produkcja powstała na na podstawie opowiadania „Wszyscy wy zmartwychwstali” Heinleina. W zamian polecamy lekturę książki Wszyscy kłamią, autorstwa Carol Oconnell.

Książkę „Wszyscy kłamią” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Strażnik Klejnotu
Katarzyna Rygiel
Strażnik Klejnotu
Król Myszy
Zuzanna Orlińska
Król Myszy
Cienie Paryża
Paulina Kuzawińska
Cienie Paryża
Pokaż wszystkie recenzje