Przeznaczenie – podróż w czasie jak najbardziej możliwa

Data: 2021-06-11 10:10:02 Autor: adudek

Podróże w czasie to temat, który chętnie poruszany jest w produkcjach filmowych. Powrócił także w produkcji z roku 2014, o tytule Przeznaczenie. 

Obrazek w treści

Film będący trzymającym w napięciu thrillerem science-fiction, dziś będzie można obejrzeć na jednym z kanałów telewizyjnych. Co Przeznaczenie ma nam do zaoferowania?

Przeznaczenie – opis filmu 

Film Przeznaczenie to produkcja australijska, będąca thrillerem z elementami sci-fi, w której przenosimy się do świata, w jakim podróżowanie w czasie nie jest już niczym dziwnym. W świecie tym istnieje tajna organizacja rządowa, mająca na celu zapobieganie przestępstwom.

Czytaj również: Paryskie tango – pogodna francuska komedia. Premiera kinowa już w czerwcu

Kieruje ona jednego ze swoich agentów do przyszłości, by ten zwerbował potencjalnego przestępcę do organizacji i tym sposobem zapobiegł zbrodni. Podróż okaże się mieć jednak drugie dno. 

Przeznaczenie – obsada filmu

Opisywana produkcja to film australijski. W roli głównej Ethan Hawke, aktor którego możemy oglądać w wielu produkcjach, w filmach o różnych gatunkach, takich jak: Przed północą, Pierwszy reformowany, Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz, Maudie.

W pozostałych rolach: Sarah Snook, Noah Taylor, Elise Jansen, Freya Stafford, Christopher Kirby, Cate Wolfe, Alexis Fernandez oraz Lucinda Armstrong Hall.

Czytaj również: Przeznaczenie, informacje o filmie - opis

Reżyserami i autorami scenariusza do filmu są: Michael i Peter Sperig, mający na swoich kontach takie produkcje jak: Winchester. Dom duchów, Daybreakers - Świt, Piła: Dziedzictwo.

Przeznaczenie - gdzie obejrzeć?

Film miał swój debiut w roku 2014 roku, a już dziś, 11 czerwca 2021 roku będzie można obejrzeć go także na kanale AXN o godzinie 20:10.

Przeznaczenie - opinie 

Film zdecydowanie może spodobać się fanom  kina trzymającego w napięciu, pełnego zwrotów dreszczowca. Znajdą dla siebie także coś ci widzowie, którzy lubują się w filmach science – fiction oraz tacy, których intryguje temat podróży w czasie. 

Film na swoim koncie nagrody filmowe: AFI / AACTA (od 2012 roku) - Najlepsza aktorka Sarah Snook; AFI / AACTA (od 2012 roku) - Najlepsza scenografia Matthew Putland; AFI / AACTA (od 2012 roku) - Najlepsze zdjęcia Ben Nott; AFI / AACTA (od 2012 roku) - Najlepszy montaż Matt Villa.

Czytaj również: Człowiek z magicznym pudełkiem – tajemnica podróży w czasie rozwiązana

Posiada także wiele nominacji do innych nagród filmowych, między innymi - AFI / AACTA (od 2012 roku) - Najlepszy scenariusz adaptowany Michael Spierig, Peter Spierig.

Przeznaczenie - książki

Film Przeznaczenie to produkcja powstała na na podstawie opowiadania „Wszyscy wy zmartwychwstali” Heinleina. W zamian polecamy lekturę książki Wszyscy kłamią, autorstwa Carol Oconnell.

Książkę „Wszyscy kłamią” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.