Przeznaczenie: Saga Winx – wróżki powracają na Netflixie

Data: 2021-01-22 09:43:39 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Kojarzycie kultową animacje Winx? Znane czarodziejki powracają, tym razem w formie produkcji oryginalnej Netflixa Przeznaczenie: Saga Winx.

Obrazek w treściFot. Jonathan Hession/NETFLIX © 2020

Winx to dla wielu dzisiejszych nastolatków kreskówki młodości. Kierujący swoją ofertę do młodych odbiorców Netflix postanowił wskrzesić hit sprzed lat – tym razem w wersji serialowej. Co warto wiedzieć o nowej produkcji? 

Przeznaczenie: Saga Winx – opis

O czym jest serial Przeznaczenie: Saga Winx? Nowy serial netflixa jest opowieścią o pięciu dorastających wróżkach, które wspólnie uczą się w Alfei – elitarnej szkole z internatem dla czarodziejek. 

To właśnie tam dziewczęta poznają tajniki swoich mocy. I przekonują się, że magia wygląda zupełnie inaczej, niż przedstawiane jest to na kartach baśni. 

Oprócz codziennych nastoletnich trosk, takich jak relacje z rówieśnikami czy pierwsze zawody miłosne, dziewczyny będą musiały połączyć siły, by wspólnie zmagać się z potworami, będącymi wysłannikami złej mocy. 

Przeznaczenie: Saga Winx – obsada

Kto wystąpił w serialu Przeznaczenie: Saga Winx? W nowej produkcji udział wzięły Abigail Cowen, Hannah van der Westhuysen, Precious Mustapha, Eliot Salt oraz Elisha Applebaum, które zagrają główne role w nowej produkcji Netflixa. 

Oprócz nich w serialu pojawią się także Danny Griffin, Sadie Soverall, Freddie Thorp, Eva Birthistle, oraz Robert James-Collier.

Za scenariusz odpowiada Brian Young, twórca kultowego serialu Pamiętniki wampirów. 

Przeznaczenie: Saga Winx – kiedy premiera? 

Nowy serial Netflixa Przeznaczenie: Saga Winxod wielu tygodni wyczekiwany był przez widzów. Najnowsza produkcja swoją premierę będzie miała w drugiej połowie stycznia. 

Zgodnie z zapowiedziami Netflixa, Przeznaczenie: Saga Winx pojawi się na platformie w piątek, 22 stycznia o godz. 9:00. To właśnie wtedy będzie można zobaczyć wszystkie odcinki Przeznaczenie: Saga Winx

Przeznaczenie: Saga Winx – ile odcinków? 

Przeznaczenie: Saga Winx jest mini-serialem, na który składa się zaledwie kilka odcinków. Pierwszy sezon produkcji liczyć będzie łącznie 6 odcinków. Każdy z epizodów trwać będzie około 50 minut.

Przeznaczenie: Saga Winx – lista odcinków 

Wszystkie 6 odcinków pierwszego sezonu zostanie udostępnionych widzom 22 stycznia. Poniżej prezentujemy Wam listę wszystkich odcinków 1 sezonu: 

Przeznaczenie: Saga Winx  – odc. 1 (“TO THE WATERS AND THE WILD”)

Przeznaczenie: Saga Winx– odc. 2 (“NO STRANGERS HERE”)

Przeznaczenie: Saga Winx – odc. 3 ( “HEAVY MORTAL HOPES”)

Przeznaczenie: Saga Winx – odc. 4 (“SOME WRECKED ANGEL”)

Przeznaczenie: Saga Winx– odc. 5 (“WITHER INTO THE TRUTH”)

Przeznaczenie: Saga Winx – odc. 6 (“A FANATIC HEART”)

Przeznaczenie: Saga Winx  – 2 sezon

Na ten moment nieznane są dalsze losy serialu Przeznaczenie: Saga Winx. Podobnie jak w przypadku Bridgertonów, których 2 sezon zapowiedziany został wczoraj przez Netflix, wiele zależy od oglądalności serialu i tego, z jakim odbiorem się spotka. 

Jeśli Przeznaczenie: Saga Winx będzie cieszyło się popularnością, prawdopodobnie można będzie liczyć na prace nad kolejnym sezonem serialu. 

Przeznaczenie: Saga Winx – opinie

Przeznaczenie: Saga Winx to z całą pewnością serial, który zobaczyć powinni wszyscy fani „Winx Clubu”, czyli popularnej kreskówki sprzed kilkunastu lat. Chociażby po to, by zweryfikować swoje zainteresowania z lat młodości.

Serial „Przeznaczenie: Saga Winx” nie jest serialem złym. Największym jego problemem jest przede wszystkim fakt, że współcześni nastolatkowie nie zrozumieją fenomenu Winx. Z kolei widzowie dorośli mogą być rozczarownia, gdy zobaczą nową wersję zapamiętanej z dzieciństwa bajki

- możecie przeczytać w recenzji serialu Przeznaczenie: Saga Winx.

Przeznaczenie: Saga Winx – książki 

Saga Winx to serial, który powstał na kanwie włoskiej kreskówki stworzonej przez Iginio Straffiego. Oprócz bajek opowiadających o losach wróżek, stworzono wiele książkowych publikacji związanych z tą serią. Niestety – większości z nich nie da się już dziś kupić w księgarniach stacjonarnych. 

Wśród książek wydanych na podstawie kreskówek, pojawiła się m.in. publikacja Odkryj świat. Magia z Bloom Winx Club t. 1. Książkę kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Odkryj świat. Magia z Bloom Winx Club t. 1
praca zbiorowa0
Okładka książki - Odkryj świat. Magia z Bloom Winx Club t. 1

Magazyn dla młodszych nastolatek, który wraz z wróżkami z Klubu Winx przenosi czytelniczki w świat przygody, mody, techniki i urody. Serial animowany z...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Emilia Kiereś, Małgorzata Musierowicz
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Księżniczka Zoja
Marcin Szmel
Księżniczka Zoja
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Zimne wody Wenisany
Linor Goralik
Zimne wody Wenisany
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Pokaż wszystkie recenzje