Religijny fanatyk spalił książki należące do… biblioteki

Data: 2018-12-07 14:51:56 Autor: mojebestsellery
News - Religijny fanatyk spalił książki należące do… biblioteki

Książki powstają w głównej mierze po to, by zbudzić w czytelniku emocje. Emocje nierzadko pozytywne, ale także i negatywne. Takiego zachowania nie spodziewała się jednak żadna z bibliotekarek, gdy postanowiła wypożyczyć 62-latkowi kilka książek…

Paul Dorr jest 62-letnim przywódcą grupy religijnej Rescue the Perishing działającej na terenie amerykańskiego stanu Iowa. Mężczyzna w październiku tego roku wypożyczył z biblioteki miasta Orange City cztery książki dla dzieci i młodzieży, które poruszały tematykę LGBTQ. Wśród tytułów znalazło się Two Boys Kissing popularnego autora książek dla młodzieży, Davida Levithana.

19 października mężczyzna wrzucił książki do beczki, którą następnie podpalił. Wszystko to wyemitował zaś za pomocą portalu Facebook i funkcji Facebook Live. Jednocześnie Dorr potępił bibliotekę za posiadanie takich książek. Miejsce miało zdarzenie w pierwszym dniu festiwalu Gay Pride.

Biblioteka uruchomiła standardową procedurę w sprawie zniszczeń lub braku oddania książek. Odpowiednio wyszczególniony rachunek i zawiadomienie o postępowaniu karnym zostanie wysłane do wypożyczającego po 60 dniach od momentu, w którym skończył się czas wypożyczenia.

Mężczyzna może zostać oskarżony o kradzież, jeśli nie zapłaci kary biblioteki za zniszczone książki. Jeśli do tego dojdzie, Dorr może zostać ukarany grzywną w wysokości od 65 do 625 dolarów lub skazany na 30 dni więzienia.

Jednocześnie mężczyzna zaznaczył, że może oddać pieniądze, pod warunkiem, że nie zostaną zakupione za nie kolejne książki poruszające tematykę LGBT. Biblioteka nie podjęła jeszcze decyzji, czy zastąpi spalone tytuły nowymi egzemplarzami.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Kult
Łukasz Orbitowski;
Kult
Save you
Mona Kasten
Save you
Siostry, psy i wariaci
Maite Carranza, Julia Prats
Siostry, psy i wariaci
Sedno życia
Katarzyna Kielecka
Sedno życia
Shadow Raptors. Kurs na kolizję
Sławomir Nieściur;
Shadow Raptors. Kurs na kolizję
Magia Serbithów
Małgorzata Lisińska
Magia Serbithów
Pokaż wszystkie recenzje