Religijny fanatyk spalił książki należące do… biblioteki

Data: 2018-12-07 14:51:56 | Ten artykuł przeczytasz w 2 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet
News - Religijny fanatyk spalił książki należące do… biblioteki

Książki powstają w głównej mierze po to, by zbudzić w czytelniku emocje. Emocje nierzadko pozytywne, ale także i negatywne. Takiego zachowania nie spodziewała się jednak żadna z bibliotekarek, gdy postanowiła wypożyczyć 62-latkowi kilka książek…

Paul Dorr jest 62-letnim przywódcą grupy religijnej Rescue the Perishing działającej na terenie amerykańskiego stanu Iowa. Mężczyzna w październiku tego roku wypożyczył z biblioteki miasta Orange City cztery książki dla dzieci i młodzieży, które poruszały tematykę LGBTQ. Wśród tytułów znalazło się Two Boys Kissing popularnego autora książek dla młodzieży, Davida Levithana.

19 października mężczyzna wrzucił książki do beczki, którą następnie podpalił. Wszystko to wyemitował zaś za pomocą portalu Facebook i funkcji Facebook Live. Jednocześnie Dorr potępił bibliotekę za posiadanie takich książek. Miejsce miało zdarzenie w pierwszym dniu festiwalu Gay Pride.

Biblioteka uruchomiła standardową procedurę w sprawie zniszczeń lub braku oddania książek. Odpowiednio wyszczególniony rachunek i zawiadomienie o postępowaniu karnym zostanie wysłane do wypożyczającego po 60 dniach od momentu, w którym skończył się czas wypożyczenia.

Mężczyzna może zostać oskarżony o kradzież, jeśli nie zapłaci kary biblioteki za zniszczone książki. Jeśli do tego dojdzie, Dorr może zostać ukarany grzywną w wysokości od 65 do 625 dolarów lub skazany na 30 dni więzienia.

Jednocześnie mężczyzna zaznaczył, że może oddać pieniądze, pod warunkiem, że nie zostaną zakupione za nie kolejne książki poruszające tematykę LGBT. Biblioteka nie podjęła jeszcze decyzji, czy zastąpi spalone tytuły nowymi egzemplarzami.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Ostatnia tajemnica
Anna Ziobro
Ostatnia tajemnica
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Pokaż wszystkie recenzje