Quantcast

Rocky - początek filmowej legendy

Data: 2022-06-04 10:40:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Rocky to filmowa seria, która do tej pory rozrosła się aż do pięciu filmów. Tym jednak najbardziej znanym i chyba najbardziej cenionym przez widzów jest pierwszy film z serii, czyli Rocky, który skończył niedawno czterdzieści dwa lata. 

Obrazek w treści

Film Rocky pokaże, po raz już kolejny polska telewizja. Film będzie można obejrzeć już dziś, w godzinach wieczornych. Jest zatem okazja przypomnieć sobie tę kultową już filmową opowieść, a może obejrzeć ją po raz pierwszy. 

Rocky – opis filmu 

Film Rocky to pierwsza część niezwykle popularnej filmowej serii produkcji amerykańskiej, będącej połączeniem dramatu, filmu sportowego i akcji. Pierwsza odsłona to dzieło mające na swoim karku już ponad czterdzieści lat, opowiadające o początkach bokserskiej kariery pięściarza-amatora. Rocky Balboa, potomek włoskich emigrantów dorabia w walkach ulicznych, i w pewnym klubie. Pewnego dnia jednak traci pracę i podejmuje się zajęcia u lokalnego gangstera. 

Czytaj również: Rocky II – Balboa zwycięża z przeciwnikami i przegrywa z życiem...

Często z przyjaciółmi spędza czas w niewielkim ZOO, gdzie poznaje dziewczynę, w której się zakochuje. Tymczasem pojawia się dla niego szansa na zaistnienie w świecie sportu. Trwają właśnie poszukiwania nowego zawodnika w walce o mistrzowski pas. 

Rocky – obsada filmu

W filmie Rocky w roli głównej zobaczymy oczywiście Sylvestera Stallone, który jest także autorem scenariusza do tegoż filmu. Aktora kojarzymy z wszystkimi kolejnymi filmami z serii Rocky, ale także z innymi filmami akcji, jak choćby seria Rambo czy Creed: Narodziny legendy i Creed II i wieloma innymi. 

Czytaj również: Rocky IV – To nie jest zwykły pojedynek, to osobista walka!

W pozostałych rolach: Talia Shire, Burt Young, Carl Weathers, Burgess Meredith, Thayer David, Joe Spinell, Jimmy Gambina, Bill Baldwin.

Czytaj również:  Rocky V – Balboa zwyciężył, oddał wszystko, ale... będzie musiał powrócić na ring?

Reżyserem filmu animowanego Rocky jest John G. Avildsen, mający na swoim koncie także inne filmy z tej serii, a także Wzór i Karate Kid III

Rocky – gdzie obejrzeć film?

Film Rocky to produkcja filmowa, która swoją premierę w kinach miała w roku 1976, czyli czterdzieści dwa lata temu. Film jest już produkcją kultową, wiele razy pokazywaną w polskiej telewizji. Niebawem będzie można go obejrzeć po raz kolejny. 

Czytaj również:  Rocky III – Balboa po porażce wpadnie w wielki kryzys...

Najbliższa emisja odbędzie się w piątek, 23 grudnia 2022 roku, o godzinie 20:00, na TV Puls oraz we wtorek, 27 grudnia o 22:00 w tym samym miejscu. 

Rocky – opinie o filmie

Opisywana produkcja, to film, który przypadnie do gustu przede wszystkim zwolennikom dramatów, ale także miłośnikom filmów sportowych, w szczególności dotyczących sportów walki. To już kultowy film, który jest produkcją wysoko ocenianą i bardzo lubianą, początkiem znanego filmowego cyklu. 

Czytaj również: Czy to będzie naprawdę ostatnia walka legendy? – Rocky Balboa

Rocky to produkcja nagrodzona aż trzema Oskarami - Najlepszy film Irwin Winkler, Robert Chartoff; Najlepszy reżyser John G. Avildsen; Najlepszy montaż Richard Halsey, Scott Conrad, a także nominacjami do Oskarów i wielu innych filmowych nagród. 

Rocky – książki

Film Rocky to produkcja nie bazująca na książce, co oznacza, że scenariusz powstał na podstawie własny pomysł. Oznacza to, że nie istnieje książka, na jakiej jego scenariusz bazuje. Ale istnieje książka oparta na filmie, której tytuł brzmi Rocky. Biografia legendarnego boksera, której autorem jest Przemysław Słowiński

Książkę „Rocky. Biografia legendarnego boksera” (Wydawnictwo Zona Zero) można kupić taniej poniżej: 

  Tagi: filmy sensacyjne, dramaty, seria Rocky,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Film
Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje