Sama przeciw wszystkim – trudna walka z amerykańskimi producentami broni

Data: 2021-09-12 10:30:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Determinacja, bezpardonowa walka z amerykańskimi producentami broni, fabuła ciągle trzymająca w napięciu. To wszystko znajdziecie w dramacie w klimacie thrillera o tytule Sama przeciw wszystkim

Obrazek w treści

Sama przeciw wszystkim to dramatyczna opowieść wyprodukowana w kooperacji francusko-amerykańsko-kanadyjskiej, próbująca pokazać niemal niemożliwą wojnę, jaką wypowiadziała amerykańskim producentom broni pewna kobieta. Co wiemy o filmie? Kiedy i gdzie można go obejrzeć?

Sama przeciw wszystkim – opis filmu 

Film Sama przeciw wszystkim to historia Elizabeth Sloane, cieszącej się wielką popularnością najlepszej w Waszyngtonie lobbystki, obracającej się w świecie politycznych spisków i ciemnych interesów w kręgach władzy. Kobieta słynąca ze swojej niezawodności, potrafiąca doskonale radzić sobie z przeciwnikami, pewnego dnia staje naprzeciw bardzo trudnego zadania.

Czytaj również:  Twój na zawsze – zemsta i miłość nie idą w parze

Przyjdzie jej, na skutek życiowej tragedii, przeciwstawić się swoim pracodawcom. Z pomocą  biznesmena Rodolfa Vittoria Schmidta rozpoczyna bezpardonową walkę z amerykańskimi producentami broni, zyskując niemal w każdym wroga. Walka z producentami broni wydaje się niemożliwa do wygrania, może zrujnować jej karierę. Jednak nie zamierza się poddać. 

Sama przeciw wszystkim – obsada filmu

W filmie Sama przeciw wszystkim w roli Elizabeth Sloane wystąpiła Jessica Chastain, którą kojarzymy z horroru To: Rozdział 2, a także z filmów Służące, Wróg numer jeden, Crimson Peak. Wzgórze krwi czy Sceny z życia małżeńskiego.

W pozostałych rolach: Mark Strong, Gugu Mbatha-Raw, Alison Pill, Michael Stuhlbarg, Jake Lacy, David Wilson Barnes, Dylan Baker, Raoul Bhaneja.

Czytaj również: Sama przeciw wszystkim, informacje o filmie - opis

Reżyserem filmu jest John Madden, mający na swoim koncie takie produkcje jak: Zakochany Szekspir, Hotel Marigold, Dowód.

Sama przeciw wszystkim – gdzie obejrzeć film

Film miał swoją premierę w roku 2016. Zostanie pokazany na kanale TVP 2 w niedzielę, 12 września o godzinie 22:45. 

Sama przeciw wszystkim – opinie o filmie

Film może spodobać się widzom lubiącym kino dramatyczne, ale także produkcje utrzymane w konwencji mrocznych thrillerów, przedstawiające walkę z korporacjami, ale i władzą. 

Czytaj również: Dizi – platformowa VOD z tureckimi serialami już dostępna w Polsce

Produkcja filmowa ma także trzy nominacje do filmowych nagród. Są to: Złoty Glob - Najlepsza aktorka w dramacie Jessica Chastain; Ryuu Masayuki - Najlepszy film zagraniczny oraz Wąż - Najgorszy przekład tytułu zagranicznego - z "Miss Sloane".

Sama przeciw wszystkim – książki

Film Sama przeciw wszystkim to produkcja bazująca na autorskim scenariuszu. Oznacza to, że nie istnieje książka na jakiej bazuje. W zamian polecamy lekturę książki Przeciw wszystkim, autorstwa Moon Elizabeth.

Książkę „Przeciw wszystkim” można kupić taniej poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Żony Konstancina
Ewelina Ślotała
Żony Konstancina
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Potknięcia miłości
Anna Wojtkowska-Witala ;
Potknięcia miłości
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Pokaż wszystkie recenzje