Sama przeciw wszystkim – trudna walka z amerykańskimi producentami broni

Data: 2021-09-12 10:30:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Determinacja, bezpardonowa walka z amerykańskimi producentami broni, fabuła ciągle trzymająca w napięciu. To wszystko znajdziecie w dramacie w klimacie thrillera o tytule Sama przeciw wszystkim

Obrazek w treści

Sama przeciw wszystkim to dramatyczna opowieść wyprodukowana w kooperacji francusko-amerykańsko-kanadyjskiej, próbująca pokazać niemal niemożliwą wojnę, jaką wypowiadziała amerykańskim producentom broni pewna kobieta. Co wiemy o filmie? Kiedy i gdzie można go obejrzeć?

Sama przeciw wszystkim – opis filmu 

Film Sama przeciw wszystkim to historia Elizabeth Sloane, cieszącej się wielką popularnością najlepszej w Waszyngtonie lobbystki, obracającej się w świecie politycznych spisków i ciemnych interesów w kręgach władzy. Kobieta słynąca ze swojej niezawodności, potrafiąca doskonale radzić sobie z przeciwnikami, pewnego dnia staje naprzeciw bardzo trudnego zadania.

Czytaj również:  Twój na zawsze – zemsta i miłość nie idą w parze

Przyjdzie jej, na skutek życiowej tragedii, przeciwstawić się swoim pracodawcom. Z pomocą  biznesmena Rodolfa Vittoria Schmidta rozpoczyna bezpardonową walkę z amerykańskimi producentami broni, zyskując niemal w każdym wroga. Walka z producentami broni wydaje się niemożliwa do wygrania, może zrujnować jej karierę. Jednak nie zamierza się poddać. 

Sama przeciw wszystkim – obsada filmu

W filmie Sama przeciw wszystkim w roli Elizabeth Sloane wystąpiła Jessica Chastain, którą kojarzymy z horroru To: Rozdział 2, a także z filmów Służące, Wróg numer jeden, Crimson Peak. Wzgórze krwi czy Sceny z życia małżeńskiego.

W pozostałych rolach: Mark Strong, Gugu Mbatha-Raw, Alison Pill, Michael Stuhlbarg, Jake Lacy, David Wilson Barnes, Dylan Baker, Raoul Bhaneja.

Czytaj również: Sama przeciw wszystkim, informacje o filmie - opis

Reżyserem filmu jest John Madden, mający na swoim koncie takie produkcje jak: Zakochany Szekspir, Hotel Marigold, Dowód.

Sama przeciw wszystkim – gdzie obejrzeć film

Film miał swoją premierę w roku 2016. Zostanie pokazany na kanale TVP 2 w niedzielę, 12 września o godzinie 22:45. 

Sama przeciw wszystkim – opinie o filmie

Film może spodobać się widzom lubiącym kino dramatyczne, ale także produkcje utrzymane w konwencji mrocznych thrillerów, przedstawiające walkę z korporacjami, ale i władzą. 

Czytaj również: Dizi – platformowa VOD z tureckimi serialami już dostępna w Polsce

Produkcja filmowa ma także trzy nominacje do filmowych nagród. Są to: Złoty Glob - Najlepsza aktorka w dramacie Jessica Chastain; Ryuu Masayuki - Najlepszy film zagraniczny oraz Wąż - Najgorszy przekład tytułu zagranicznego - z "Miss Sloane".

Sama przeciw wszystkim – książki

Film Sama przeciw wszystkim to produkcja bazująca na autorskim scenariuszu. Oznacza to, że nie istnieje książka na jakiej bazuje. W zamian polecamy lekturę książki Przeciw wszystkim, autorstwa Moon Elizabeth.

Książkę „Przeciw wszystkim” można kupić taniej poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.