Powstanie serial inspirowany utworem „Rhiannon”

Data: 2021-10-16 13:22:36 Autor: MartaM
udostępnij Tweet

Stevie Nicks, kompozytorka, autorka tekstu i wykonawczyni utworu Rhiannon zapowiedziała, że powstaje scenariusz do serialu, który opowie o inspiracjach związanych z jedną z najbardziej rozpoznawalnych piosenek Fleetwood Mac. Chociaż twórczyni nie widzi samej siebie w obsadzie, ma już na oku inną gwiazdę, która mogłaby obsadzić jedną z głównych ról, a jest nią przyjaciel wokalistki, Harry Styles.

Fleetwood Mac w czasie koncertuFot. Raph_PH / Flickr.com
  • Stevie Nicks opracowuje scenariusz miniserialu przedstawiającego inspiracje sławnego utworu Fleetwood Mac Rhiannon.
  • Produkcja będzie czerpać z walijskiej mitologii.
  • Nicks widziałaby w jednej z ról Harrego Stylesa, który wystąpił już w filmie Dunkierka Christophera Nolana.

Rhiannon to jeden z największych hitów grupy Fleetwood Mac odśpiewany przez ówczesną wokalistkę zespołu Stevie Nicks.

Czytaj również: Wielki powrót kinowego uniwersum DC! – Aquaman

W zeszłym roku w trakcie najgorszych obostrzeń szalejącej pandemii wokalistka ogłosiła, że poświęciła swój czas na rozwój projektu inspirowanego wspomnianą piosenką właśnie. Z początku Stevie Nicks wspominała o filmie pełnometrażowym, jednak w trakcie tworzenia projektu okazało się, że materiał można wykorzystać do miniserialu.

Rhiannon — ikoniczny utwór lat 70.

Piosenka Rhiannon powstawała od 1973 roku, a nagrana została w 1975. Utwór swoim charakterem szybko wpisał się na stałe jako element panującej wtedy hipisowskiej kultury, zarówno w stanach osiągając 11 pozycję na liście Billboard Hot 100, jak i w Wielkiej Brytanii, gdzie utwór dobił do pozycji 46 na liście UK Official Chart.

Nicks napisała kawałek zainspirowana książką Mary Leader Triad opowiadającej o kobiecie, która jest przekonana, że opętał ją duch kobiety o imieniu Rhiannon. Imię to z kolei znane jest z mitologii walijskiej. Rhiannon była czarodziejką, boginią nekromancji, która znosiła swój tragiczny los z wyjątkową cierpliwością.

O czym będzie miniserial od Stevie Nicks?

Miniserial ma zagłębić się w folklor i podania, które zainspirowały autorkę. Nicks opowiedziała magazynowi The Times, że w latach 70. otrzymała od fanki zapisy swoich szczegółowych badań na ten temat.

Może zainteresować cię także...

W kopercie wysłanej do Nicks znalazła się między innymi kopia starożytnego brytyjskiego Mabinogiona, czyli zbioru starych walijskich sag.

Harry Styles zostanie zaangażowany w prace nad serialem?

Stevie Nicks nie ma planu pojawić się w produkcji osobiście (chociaż ma już pewne doświadczenie z serialem po tym, gdy występiła w American Horror Story: Sabat, gdzie właśnie piosenka Rhiannon była inspiracją dla jednej z bohaterek), jednak ma swój typ dla jednej z głównych ról.

Może zainteresować cię także... 

Jej typem jest Harry Styles, a to dlatego, że młody muzyk jest prywatnie przyjacielem Nicks, występowali też niejednokrotnie razem na scenie. Styles poza owocna karierą muzyczną również ma już doświadczenie w filmie, pojawił się w drugoplanowej roli w Dunkierce Nolana, niedawno pojawił się też w thrillerze psychologicznym Don't Worry Darling.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.