Słodkich snów – filmowa adaptacja autobiograficznej książki Massima Gramelliniego

Data: 2021-05-12 10:10:01 Autor: adudek

TVP Kultura proponuje dziś widzom dramat obyczajowy, będący adaptacją autobiograficznej książki Massima Gramelliniego. Film nosi tytuł Słodkich snów.

Obrazek w treści

Premiera produkcji, w której autor książki próbuje się rozliczyć i ostatecznie pogodzić z przeszłości, już dziś. Przyjrzyjmy się zatem owemu dramatowi nieco dokładniej. 

Słodkich snów – opis filmu

Jak już wspomnieliśmy film Słodkich snów to dramat społeczny. Jego bohaterem jest Massimo, a jego akcja rozpoczyna się w latach niemal idealnego, wymarzonego jego dzieciństwa, które spędzał wraz z uwielbianą przez niego matką.

Czytaj również: Serial Szadź – wiemy co wydarzy się w drugim sezonie serialu, dostępnego na Player.pl

Niestety cudowny czas przerwany został przez jej śmierć. Po latach, już jako dorosły mężczyzna, zamierza sprzedać dom matki. Wtedy to wracają do niego bolesne wspomnienia. Pomocna staje się pewna lekarka o imieniu Elisa, która postara się Massimo pomóc. 

Słodkich snów – obsada filmu

Film Słodkich snów to produkcja francusko-włoska, ale w jej obsadzie jedynie aktorzy włoscy. Wśród nich: Bérénice Bejo; Valerio Mastandrea, Fabrizio Gifuni, Guido Caprino, Barbara Ronchi oraz Dario Dal Pero.

Reżyserem filmu jest Marco Bellocchio mający na swoim koncie filmy: Zdrajca, Witaj, nocy, Zwycięzca, Śpiąca królewna.

Słodkich snów – gdzie obejrzeć?

Film swoją premierę miał już w roku 2016, czyli pięć lat temu. Dziś, w środę, 12 maja pokaże go kanał TVP Kultura oraz TVP Kultura 2, emisja o godzinie 21:14.

Powtórka filmu w piątek, 14 maja o godzinie 2:15 też na TVP Kultura.

Czytaj również: Szczygieł (The Goldfinch) – dramat oparty na powieści o takim samym tytule, niebawem na Netflix

Film jest także dostępna w abonamencie na cda.pl.

Słodkich snów – opinie o filmie

Film Słodkich snów to produkcja, która może przypaść do gustu przede wszystkim widzom gustującym w dramatach o tematyce społecznej, w której bohater radzi sobie z życiową traumą. Może także spodobać się widzom lubiącym autobiograficzne ekranizacje.

Czytaj również: House of the Dragon, prequel Gry o tron ma wstępną datę premiery i aktorską obsadę

Film ma także na swoim koncie aż dziesięć nominacji do włoskich nagród filmowych DAVID DI DONATELLO, w tym: David di Donatello - Najlepszy film Marco Bellocchio; David di Donatello - Najlepszy aktor pierwszoplanowy Valerio Mastandrea; David di Donatello - Najlepszy reżyser Marco Bellocchio; David di Donatello - Najlepsza muzyka Carlo Crivelli

Słodkich snów – książki

Opisywana przez nas produkcja jest, jak już tu wspominaliśmy, filmową ekranizacją autobiograficznej książki "Sweet Dreams, Little One" autorstwa Massimo Gramelliniego. W zamian polecamy lekturę innej książki o takim samym tytule, Słodkich snów autorstwa Zbigniewa Cesarza.

Książkę „Słodkich snów” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Strażnik Klejnotu
Katarzyna Rygiel
Strażnik Klejnotu
Król Myszy
Zuzanna Orlińska
Król Myszy
Cienie Paryża
Paulina Kuzawińska
Cienie Paryża
Pokaż wszystkie recenzje