Spragnieni miłości, melodramat o wielkiej i niemogącej się spełnić miłości pozamałżeńskiej

Data: 2023-05-18 10:37:02 Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

TVP Kultura proponuje dziś kolejny filmowy klasyk, film o wielkiej, ale i niemożliwej do spełniania miłości, o samotności i rodzącej się z niej ogromnej więzi między dwójką osób będących już w małżeńskich związkach. 

Maggie Cheung jako Su oraz Tony Chiu-Wai Leung jako Cho w filmie "Spragnieni miłości".  

Film nosi polski tytuł Spragnienie miłości i jest produkcją rozgrywającą się w Hongkongu, powstała właśnie w tym kraju, ale także francuską. Co wiemy o filmie O czym dokładnie opowiada? Kiedy i gdzie będzie możliwy do obejrzenia? 

Spragnienie miłości – opis 

O czym jest film Spragnienie miłościJest to melodramat, który rozgrywa się w Hongkongu, w roku 1962. Jego bohaterami są sekretarka Su i dziennikach Chow, mieszkający w jednej kamienicy. Łączy ich wiele, między innymi to, że czują się samotni, i zaniedbywani przez swoich małżonków. 

      Czytaj również: "Inna kobieta" – komedia z udziałem Cameron Diaz znów w telewizji!

Pewnego dnia, stając się już sobie bardzo bliscy, odkrywają, że ich małżonkowie mają ze sobą romans. Dystans, który do tej pory zachowywali, zaczyna znikać, a między parą rodzi się wielka miłość. 

Spragnienie miłości – obsada 

Kto zagrał w Spragnieni miłości? Film to produkcja z Hongkongu, i choć powstała także we Francji, zabaczymy w niej aktorów z tego pierwszego kraju. W rolach głównych, jako Su  Maggie Cheung, jako Chow Tony Chiu-Wai Leung. W pozostałych rolach: Ping Lam Siu, Tung Cho 'Joe' Cheung, Rebecca Pan, Kelly Lai Chen, Man-Lei Chan, Kam-wah Koo, Szu-Ying Chien.

    Czytaj również: Spragnieni miłości, informacje o filmie - opis

Reżyserem i zarazem scenarzystą do filmu jest Kar-Wai Wong.

Spragnieni miłości – gdzie obejrzeć?

W najbliższym czasie film Spragnieni miłości będziemy mogli zobaczyć w telewizji. Emisja filmu, który miał już swoją premierę w telewizji, nastąpi w czwartek, 18 maja 2023 roku, na kanale TVP Kultura, o godzinie 20:10. Powtórka filmu w sobotę, 20 maja, o godzinie 0:30, na tym samym kanale.   

     Czytaj również: Oszustki - dwie sprytne naciągaczki wejdą na szczyt!

Spragnieni miłości – opinie

Film Spragnieni miłości to produkcja, która może spodobać się przede wszystkim zwolennikom produkcji melodramatycznych, romansów i filmów o wielkiej, acz nie spełnionej miłości.  Więcej na temat filmowych premier i zapowiedzi znajdziecie w tym miejscu.

      Czytaj również: Krawcowa z Madrytu - przed nami 8 i 9 odcinek serialu! Co się wydarzy?

Film ma na swoim koncie liczne filmowe nagrody. Są to między inny nagroda Cezara za Najlepszy film zagraniczny, nagroda BEFTA - Najlepszy film nieangielskojęzyczny czy Zlota Palma dla najlepszego aktora dla Tony Chiu-Wai Leung. Ma także inne nagrody i mnóstwo nominacji. 

Spragnieni miłości – książka

Film Spragnieni miłości to filmowa opowieść powstała na własnym scenariuszu i nie bazuje na książce. Oznacza to, że nie posiada swego książkowego odpowiednika. W zamian polecamy inną lekturę, której autorem jest Diana Palmer, a której tytuł brzmi tak samo Spragnieni miłości . Jest to książka z cyklu Long, Tall Texans.

Książkę "Spragnieni miłości", wydawnictwa HarperCollins Polska kupić można poniżej:

Tagi: melodramaty, dramaty, romanse, telewizja,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Dom na granicy
Anna Wojtkowska-Witala ;
Dom na granicy
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Pokaż wszystkie recenzje