Sprawa dla reportera - odcinek 824. Co wydarzy się w nowym odcinku?

Data: 2021-10-14 11:03:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Już dziś na antenie Polskiej Telewizji pojawi się kolejny odcinek cyklicznego programu dziennikarsko-interwencyjnego Sprawa dla reportera. Program dziennikarsko-interwencyjny od lat prowadzi jego pomysłodawczyni, dziennikarka telewizyjnej Jedynyki, Elżbieta Jaworowicz. 

Obrazek w treści

Kolejny odcinek "Sprawy dla reportera" obejrzymy już dziś, oczywiście na antenie Telewizji Polskiej. Co tym razem przygotowała prowadzacą program Elżbieta Jaworowicz i dziennikarze Telewizji Polskiej? Jakie sprawy zostaną poruszone w programie? Z jakimi problemami zmagają się tym razem uczestnicy Sprawy dla reportera?

Sprawa dla reportera: odcinek 824 – opis 

Dzisiejszy odcinek koncentruje się na trzech zupełnie odrębnych sprawach. Pierwsza z nich dotyczy Pawła, terapeuty dla osób niepełnosprawnych, który po dwudziestu latach został zwolniony. Twierdzi, że powodem był jego występ w ogólnopolskim konkursie piosenki i wykorzystaniem swoich podopiecznych w reklamowym spocie konkursowym. Paweł jest z zamiłowania muzykiem, grającym na wielu instrumentach, biorącym udział w wielu konkursach. Udziela się także charytatywnie. Teraz jest bez środków do życia, a musi opiekować się schorowaną matką. Złożył odwołanie do sądu, zaś prokuratora prowadzi śledztwo w sprawie nękania go przez pracodawcę. 

Czytaj również:  Sprawa dla reportera - odcinek 823. Co wydarzy się w nowym odcinku?

Druga to historia konfliktu między młodym rolnikiem Dariuszem, a byłym wójtem gminy, w której mieszka. Wojna o ziemię, czy ścięte drzewo, liczne groźby karalne o używaniu noża, grożeniu to nie wszystko. W sądach od wielu lat trwają liczne sprawy. Dochodzi także do rękoczynów. Po jednej z kłótni Darek trafił do szpitala psychiatrycznego, na obserwację. 

Trzecia i zarazem ostatnia poruszana w dzisiejszym programie sprawa to opowieść Anny z Radzymina, która już pojawiła się w programie, rok temu. W programie dziennikarze wracają do sprawy o odzyskanie dzieci, które mimo postanowienia sądowego o opiece naprzemiennej, mąż nie uwzględnia. Porwał dzieci, ukrył się z nimi nieznanymi nikomu miejscu. Jedyny kontakt Anny z dziećmi to Internet. Podczas programu sąd rozpatrzył sprawę i nakazał natychmiastowe wydanie ich matce i zasądził od ojca alimenty, jakie ma na nie płacić. Prawdopodobnie pojawi się także list gończy za mężczyzną. 

Sprawa dla reportera 824 odc. - kto prowadzi program?

Program "Sprawa dla reportera" porusza ważkie, trudne i często bulwersujące sprawy, które dotycząc zwykłych ludzi. Od początku, nieziemnie od kiludziesięciu już lat, tworzony jest, a zarazem prowadzony  przez dziennikarkę Elżbietę Jaworowicz. W programie pojawiają się sami poszkodowani, czyli uczestnicy - bohaterowie programu, ale także eksperci i zapraszani do programu goście. 

Czytaj również: Sprawa dla reportera - odcinek 822. Co wydarzy się w nowym odcinku?

"Sprawa dla reportera" składa się z dwóch części - reporterskiej prowadzonej przez dziennikarzy Telewizji Polskiej w terenie oraz studyjnej, w której to dochodzi do konfrontacji bohaterów programu, z różnymi ekspertami. Do maja 2018 dziennikarka sama realizowała także materiały w terenie. Teraz robią to powołani przez Telewizję Polską dziennikarze.  

Pandemia COVID-19 sprawiła, że część odcinków wcale się nie pojawiła. Kilka z nich Elżbieta Jaworowicz przeprowadziła online. 

Sprawa dla reportera: odc. 824 - kiedy i gdzie emisja kolejnego odcinka?

824 odcinek programu zadebiutuje na antenie TVP 1 w najbliższy czwartek. Premiera odcinka zaplanowana została na 14 października na godzinę 21:20. 

Czytaj również: Sprawa dla reportera - odcinek 821. Co wydarzy się w nowym odcinku?

Powtórka programu w piątek, 15 października o godzinie 3:35 na TVP 1 oraz w sobotę, 16 października, o godzinie 10:25, na TVP 1. 

Widzowie, którzy wolą zobaczyć Sprawę dla reportera w Internecie, także będą mieli taką możliwość. Po emisji programu w telewizji, 822 odcinek Sprawy dla reportera obejrzeć można na TVP VOD.

Sprawa dla reportera - książki

"Sprawa dla reportera" to program tworzony i prowadzony przez Elżbiety Jaworowicz. Znajdziemy w nim sprawy społeczne, polityczne i interwencyjne. Niestety, Elżbieta Jaworowicz nigdy nie wydała własnej książki. Polecamy natomiast książkę z gatunku reporterskiej literatury faktu, opowiadającą o bulwersującej sprawie zabicia Grzegorza Przemyka, o tytule Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka, Cezarego Łazarkiewicza.

Książkę „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka" można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje