Sprawa dla reportera - odcinek 834. Co wydarzy się w nowym odcinku?

Data: 2021-12-30 10:05:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Ostatni w tym roku program magazynu interwencyjnego, znanego wszystkim programu "Sprawa dla reportera", od lat emitowanego w polskiej telewizji, dziś do obejrzenia w telewizyjnej Jedynce. 

Obrazek w treści

Magazyn interwencyjny znany jako "Sprawa dla reportera", w którym to dziennikarze, jak i sama wielokrotnie nagradzana dziennikarka Elżbieta Jaworowicz ruszają w Polskę by poznawać trudne sprawy rodaków i starać się jakoś pomóc. Sprawdzamy jakie sprawy tym razem zostaną poruszone. 

Sprawa dla reportera: odcinek 834 – opis 

Kolejny odcinek cyklicznego programu Telewizji Polskiej to ważne, ale i kontrowersyjne sprawy, z którymi mierzą się Polacy. Potrzeba pomocy, wsparcia i współpracy, często także widzów. Co tym razem w programie? 

Czytaj również:  Sprawa dla reportera - odcinek 833. Co wydarzy się w nowym odcinku?

W wyjątkowym, sylwestrowym wydaniu widzowie poznają sprawę kobiety, która prosi o pomoc dla swoich małoletnich dzieci. Prośbę wysyła do spadkobierców jej zmarłego brata. Poznamy także historię niepełnosprawnego chłopca, cierpiącego na nieuleczalną chorobę genetyczną, dystrofię mięśniową Duchenne’a.

W programie powróci temat śmiertelnie chorego Kubusia. Dziennikarze pojawią się także w rodzinnym domu Zenona Martyniuka, wokalisty disco-polo, który mocno zaangażował się w charatatywną pomoc bohaterom, jakich mogliśmy oglądać w programie. 

Sprawa dla reportera 834 odc. - kto prowadzi program?

"Sprawa dla reportera" bardzo popularny program, z niewielkimi przerwami prowadzony już od kilkudziesięciu lat, interwencyjny, o formule dziennikarskiej, nie zmieniający się od lat. Widzowie mogą w nim poznać problemy zarówno pojedynczych ludzi, grup, społeczności oraz instytucji. Poruszane są sprawy trudne, kontrowersyjne i  wymagające natychmiastowej pomocy. Często udział w programie jest jedynym ratunkiem. Od jego początku tworzy go i prowadzi dziennikarka Telewizji Polskiej, Elżbieta Jaworowicz, której pomagają dziennikarze Telewizji Polskiej. W programie pojawiają się także zaproszeni gości, eksperci i oczywiście osoby zainteresowane.  

Czytaj również: Sprawa dla reportera - odcinek 832. Co wydarzy się w nowym odcinku?

Program podzielono na dwie wyraźnie wyodrębnione części. Pierwszą prowadzą dziennikarze Telewizji Polskiej w terenie, drugą, studyjną z bohaterami programu. Tam z pokrzywdzonymi i zaproszonymi gości rozmawia prowadząca i tworząca program Elżbieta Jaworowicz. Dziennikarka do maja 2018 sama realizowała także materiały w terenie. Teraz robią to powołani przez Telewizję Polską dziennikarze.  

Pandemia COVID-19 sprawiła, że część odcinków nie została wyemitowana wcale, a kilka z nich pani Elżbieta Jaworowicz przeprowadziła online. 

Sprawa dla reportera: odc. 834 - kiedy i gdzie emisja kolejnego odcinka?

834 odcinek programu zadebiutuje 30 grudnia 2021 roku. Premiera odcinka zaplanowana została na godzinę 21:35, na kanale TVP 1. 

Powtórka programu w piątek, 31 grudnia 2021 roku na kanale TVP 1, o godzinie 3:50 oraz w czwartek, 6 stycznia 2022 roku, o godzinie 21:50, także na "Jedynce". 

Czytaj również:  Sprawa dla reportera - odcinek 831. Co wydarzy się w nowym odcinku?

Widzowie, którzy wolą zobaczyć Sprawę dla reportera w Internecie, także będą mieli taką możliwość. Po emisji programu w telewizji, 833 odcinek Sprawy dla reportera obejrzeć można na TVP VOD.

Sprawa dla reportera - książki

"Sprawa dla reportera" to program tworzony i prowadzony przez Elżbiety Jaworowicz. Znajdziemy w nim sprawy społeczne, polityczne i interwencyjne. Niestety, Elżbieta Jaworowicz nigdy nie wydała własnej książki. Polecamy natomiast książkę z gatunku reporterskiej literatury faktu, opowiadającą o bulwersującej sprawie zabicia Grzegorza Przemyka, o tytule Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka, Cezarego Łazarkiewicza.

Książkę „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka (Wydawnictwo Czarne)" można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy