Sprawa dla reportera - odcinek 853. Co wydarzy się w nowym odcinku?

Data: 2022-05-19 11:04:01 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

W kolejnym odcinku "Sprawy dla reportera" programu cieszącego się na kanale "Pierwszym" polskiej telewizji niesłabnącą popularnością, poznamy kolejne trudne, ważkie i wymagające pomocy i wsparcie sprawy i problemy Polaków. Sprawdzamy co wydarzy się w programie. 

Obrazek w treści Sprawa dla reportera - odcinek 853. Co wydarzy się w nowym odcinku? [jpg]

Kolejny odcinek Sprawy dla reportera już dziś wieczorem, na kanale TVP 1. W nim, jak zawsze, od początku, czyli od już kilkudziesięciu lat Elżbieta Jaworowicz i dziennikarze TVP 1 po raz kolejny przedstawią kilka spraw, w których poruszane są problemy naszych rodaków. O czym tym razem opowie kolejny jego odcinek? 

Sprawa dla reportera: odcinek 853 – opis 

Kolejny odcinek programu Sprawa dla reportera od kilkudziesięciu lat emitowanego w "Jedynce", już dziś, w czwartkowy wieczor, z emisją na wspomnianym kanale. Po raz kolejny śledzić będziemy nowe  zapewne trzy sprawy. Nie zabraknie trudnych problemów, a także kwestii nieco kontrowersyjnych. Będą żale i życiowe problemy, które wymagają nie tylko uwagi, ale i naszej pomocy. Rozwiązanie postarają się znaleźć zaproszeni do studia goście i eksperci. 

Czytaj również: Sprawa dla reportera - odcinek 851. Co wydarzy się w nowym odcinku?

Na widzów po raz kolejny czekać będzie kilka ważnych i ważkich spraw. Wiele z nich nie będzie łatwych do rozwiązania. Bez względu, czy będzie ich tradycyjnie kilka, a może mniej, wszystkie wymagać będą od prowadzącej program, ale i dziennikarzy sporej uwagi. Nie zabraknie pomocy ekspertów i zaproszonych gości, którzy służą radą i podpowiedzią w wielu kwestiach. 

Ponownie w programie trzy sprawy. W pierwszej części poznamy sprawę pana Tadeusza, który czuje się pokrzywdzony wyrokiem sądu i sprawą rozwodową i niesłusznym, krzywdzącym podziałem majątku, przyznając połowę domu jego żonie, choć ten twierdzi, że wybudował go z własnych środków. Druga część to historia znanego wiolonczelisty z Kanady, pana Jeremy'ego, który od lat nie może wywalczyć kontaktu ze swoim własnym synem, gdyż nie pozwala mu na to zarówno matka chłopca, jak i sąd. W trzeciej sprawie to historia [ani Marioli i jej dorosłych synów. Jeden z nich jest poważnie chory na serce. Pewnego dnia upadł na klatce schodowej, a zatrzymane przez dłuższy czas serce spowodowało, że teraz jest przykuty do łóżka. Pani Mariola potrzebuje pieniądze na rehabilitację. 

Sprawa dla reportera 853 odc. - kto prowadzi program?

"Sprawa dla reportera" interwencyjno-dziennikarski program opowiadający o ludzkich problemach, często tak trudnych, a często kontrowersyjnych, że przykuwających uwagę widza, dotykających natury psychicznej, emocjonalnej, fizycznej, pojedynczych, jak i grup Polaków, prowadzi od początku ta sama osoba. Jest nią dziennikarka Telewizji Polskiej, Elżbieta Jaworowicz, której pomagają dziennikarze, także z Telewizji Publicznej. Program prowadzony jest w studiu, jak i w terenie. W części studyjnej pojawiają się tam zaproszeni goście i eksperci. 

Czytaj również: Wspaniałe stulecie – Czy sułtan Sulejman zginął? Co wydarzy się w 20 i 21 odcinku serialu

"Sprawę dla reportera" podzielono na dwie, bardzo klarowne części. Pierwsza prowadzona jest przez dziennikarzy Telewizji Polskiej w terenie. Druga przez Elżbietę Jaworowicz, w studiu, gdzie o swoich problemach opowiadają bohaterowie programu "Sprawa dla reportera". Te zaś są konfrontowane z tezami i spostrzeżeniami  ekspertów i zaproszonych gośćmi. 

Pandemia COVID-19 sprawiła, że część odcinków nie została wyemitowana wcale, a kilka z nich pani Elżbieta Jaworowicz przeprowadziła online. 

Sprawa dla reportera: odc. 853 - kiedy i gdzie emisja kolejnego odcinka?

853 odcinek programu zadebiutuje 19 maja 2022 roku. Premiera odcinka zaplanowana została na godzinę 21:35, na kanale TVP 1. 

Powtórka programu w piątek, 20 maja 2022 roku na kanale TVP 1, o godzinie 3:50, a także w sobotę, 21 maja o godzinie 9:15, na TVP 1. 

Czytaj również: Co obejrzeć w telewizji w tym tygodniu? Najciekawsze emisje filmów od 16 do 22 maja 2022 roku

Widzowie, którzy wolą zobaczyć Sprawę dla reportera w Internecie, także będą mieli taką możliwość. Po emisji programu w telewizji, 846 odcinek Sprawy dla reportera obejrzeć można na TVP VOD.

Sprawa dla reportera - książki

"Sprawa dla reportera" to program tworzony i prowadzony przez Elżbiety Jaworowicz. Znajdziemy w nim sprawy społeczne, polityczne i interwencyjne. Niestety, Elżbieta Jaworowicz nigdy nie wydała własnej książki. Polecamy natomiast książkę z gatunku reporterskiej literatury faktu, opowiadającą o bulwersującej sprawie zabicia Grzegorza Przemyka, o tytule Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka, Cezarego Łazarkiewicza.

Książkę „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka (Wydawnictwo Czarne)" można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Izabela i sześć zaginionych koron
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela i sześć zaginionych koron
Pokaż wszystkie recenzje