"Sully" - wylądować na rzece

Data: 2020-08-19 15:24:58 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Sully to filmowa biografia oraz adaptacja książki kapitana Chesleya Sully'ego Sullenbergera, który stał się bohaterem słynnego losu US Airways Flight 1549.

Obrazek w treści "Sully" - wylądować na rzece [jpg]fot. Warner Bros.

Sully to amerykański film będący dramatem biograficzny ukazujący, bohaterskie działania tytułowego Sully'ego, zawodowego pilota znanego z lądowania na powierzchni rzeki Hudson.

Sully – opis

Akcja filmu zabiera nas do dnia 15 stycznia 2009 roku, gdy kapitan Chesley "Sully" Sullenberger staje przed jednym z największych wyzwań w swojej karierze lotniczej. Awaria dwóch silników w airbusie A320 zmusza pilota do próby uratowania sytuacji oraz wylądowania na słynnej rzece Hudson.

Pilot musi błyskawicznie podjąć decyzję, która będzie miała swoje konsekwencje, wymagając jednocześnie odpowiednio wysokich umiejętności, bez których niemożliwe będzie uratowanie pasażerów, którzy chcieli opuścić Nowy Jork.

Czytaj także: "Olivia" – nowy serial TVP

Ostatecznie udaje się przeprowadzić szalenie trudny manewr, który przez wielu uznawany jest za prawdziwy cud, za sprawą którego Sullenberger staje się prawdziwym bohaterem oraz legendą... ta nie pozostaje niezachwiana, ponieważ rozpoczyna się śledztwo rzucające inne światło na minione wydarzenia oraz karierę i reputację Sully'ego.

Sully – obsada

Kto wystąpił w filmie Sully? W głównej roli wystąpił Tom Hanks, znany z takich hitów jak Forrest Gump, Cast Away, Zielona Mila, Kod da Vinci, Anioły i Demony, Inferno czy Szeregowiec Ryan.

Czytaj także: "Przysięga": Zazdrość doprowadzi do tragedii? Przeszłość powraca.... Co jeszcze wydarzy się w 236 odcinku?

W składzie obsady znajdziemy także Aarona Eckharta, Mike'a O'Malley'a czy Annę Gunn.

Sully – czy jest na Netflixie?

Film Sully często emitowany jest w telewizji. W ostatnim czasie produkcję zobaczyć można było na antenie telewizji TVN, a także na siostrzanych stacjach - TVN Fabuła i TVN7. Emisja zaplanowana jest na środę, 23 lutego na 21:40 na TVN 7.

Produkcja dostępna jest nie tylko w telewizji, ale także w Internecie. W przeszłości film zobaczyć można było na platformie HBO GO, jednak od niedawna prawa do filmu otrzymał Netflix. To właśnie na Netflixie zobaczyć można teraz w Internecie film Sully.

Sully – opinie

Sully okazał się sporym sukcesem Clinta Eastwooda oraz wszystkich osób zaangażowanych w cały projekt, który doczekał się dobrego przyjęcia ze strony recenzentów oraz wyśmienitego ze strony zwykłych widzów, którym historia jeszcze mocniej zapadła w pamięć.

Sully – książka

Sully to filmowa adaptacja książki Sully. W poszukiwaniu tego, co naprawdę ma znaczenie (ang. Highest Duty: My Search for What Really Matters) oraz rzeczywistych wydarzeń, które na zawsze zapisały się w historii najbardziej spektakularnych manewrów lotniczych.

Czytaj także: "La Bandida": Marina poznaje prawdę na temat matki. Co wydarzy się w 47 i 48 odc?

Książkę Sully. W poszukiwaniu tego, co naprawdę ma znaczenie kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Sully. W poszukiwaniu tego, co naprawdę ma znaczenie
Jeffrey Zaslow, Chesley B. Sullenberger III "Sully"2
Okładka książki - Sully. W poszukiwaniu tego, co naprawdę ma znaczenie

15 stycznia 2009 roku. W chwilę po starcie z nowojorskiego lotniska ważący 73 tony samolot Airbus A320 ze 155 osobami na pokładzie stracił moc w obu silnikach...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje