"Świat to za mało". James Bond po raz 19.

Data: 2020-05-27 18:31:13 Autor: pobarski
News -

Świat to za mało jest trzecim filmem o popularnym brytyjskim agencie z udziałem Pierce’a Brosnana. Co warto wiedzieć o tej produkcji?

W 1999 roku w kinach wyemitowany został kolejny, 19 film o Jamesie Bondzie. Po raz trzeci wówczas w rolę słynnego brytyjskiego agenta służb wywiadu wcielił się znany i ceniony aktor – Pierce Brosnan. Co warto wiedzieć o tej produkcji?

Świat to za mało – opis

O czym jest film Świat to za mało? Obraz przybliża dalsze losy agenta 007.  Tym razem funkcjonariusz MI6 musi zająć się sprawą Roberta Kinga – znanego i popularnego w kręgach businessmanów właściciela rafinerii i usług logistycznych związanych z przepływem surowców.

Czytaj także: Nie czas umierać – nowy film o Jamesie Bondzie – kiedy premiera, opis, obsada

Bogacz niespodziewanie zostaje zabity, a cały majątek po ojcu dziedziczy jego córka – Elektra. Niespodziewanie, zamachowiec pragnie zniszczyć wszystko, co zbudował King, a jednocześnie – przejąć szalenie niebezpieczną broń masowego rażenia wyprodukowaną przez King Enterprises.

James Bond będzie musiał nie tylko ustalić, kim jest prawdziwy zabójca Roberta Kinga, ochronić jego córkę i jedyną dziedziczkę, ale także – powstrzymać terrorystę.

Świat to za mało – obsada

Kto wystąpił w produkcji Świat to za mało? Tym razem w postać agenta 007 wcielił się Pierce Brosnan, który łącznie zagrał w czterech produkcjach z serii o Bondzie – zadebiutował w GoldenEye, następnie pojawił się w Jutro nie umiera nigdy, Świat to za mało oraz Śmierć nadejdzie jutro.

Oprócz Brosnana w produkcji wystąpili także Sophie Marceau, Robert Carlyle, Robbie Coltrane, John Cleese oraz niezastąpiona w roli M - Judi Dench.

Świat to za mało – gdzie zobaczyć

Film Świat to za mało pod koniec maja wyemitowany zostanie w telewizji. Produkcję zobaczyć będzie można w środę, 27 maja 2020 o godz. 21:00 na antenie TVP1.

Oprócz tego produkcję zobaczyć można także w Internecie za pośrednictwem serwisów VOD.

Świat to za mało – opinie

Pomimo faktu, że Świat to za mało to już 19 film z cyklu, to produkcja zebrała dość pozytywne opinie zarówno ze strony widzów, jak i krytyków filmowych. Tytuł ten otrzymał także kilka nominacji, m.in. do nagrody Satelity czy Złote Szpule. Z drugiej strony – film otrzymał także antynagrodę Złote Maliny w kategorii „Najgorsza aktorka drugoplanowa”.

Pośród wielu telewizyjnych powtórek, kolejny film o Jamesie Bondzie jest jednak z całą pewnością dobrą opcją.

Świat to za mało – książka

Mało kto wie, że oryginalne filmy z serii o Jamesie Bondzie powstały na podstawie książek autorstwa popularnego brytyjskiego pisarza – Iana Fleminga. Cykl książek o Jamesie Bondzie zamyka się łącznie w 14 tytułach, a ostatni z nich to Ośmiorniczka.

Niestety, książki te od dawna nie są już dostępne w regularnej sprzedaży w Polsce. Zamiast tego możemy jednak zaproponować Wam coś innego. W 2017 roku nakładem wydawnictwa Non Stop Comics ukazała się ciekawa adaptacja powieści Fleminga na… powieść graficzną! Nowa publikacja nosi tytuł Varg. James Bond 007 .

Książkę Varg. James Bond 007 kupić możecie w dobrej cenie poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
James Bond tom 1: Warg
Warren Ellis, Jason Masters1
Okładka książki - James Bond tom 1: Warg

James Bond zamierza dokończyć sprawy po zamordowanym agencie Sekcji 00. Nowe zadanie czeka na niego w Berlinie - musi udaremnić misterną operację narkotykową...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Maryla i Debora
Magdalena Mosiężna
Maryla i Debora
Łowca
Agnieszka Pruska;
Łowca
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Oddać serce
Lindsay Harrel
Oddać serce
Pokaż wszystkie recenzje