Znamy datę premiery kontynuacji "Tamtych dni, tamtych nocy"

Data: 2019-03-26 06:43:42 Autor: mojebestsellery
News - Znamy datę premiery kontynuacji

Po kinowym sukcesie filmu Tamte dni, tamte noce i ponownej popularności powieści o tym samym tytule, autor historii o Elio i Oliverze potwierdza, że powstanie kontynuacja. Fani poetyckiej opowieści o miłości z ciepłych nocy Toskanii przeczytają ją jeszcze w tym roku.

Tamte dni, tamte noce po raz pierwszy na rynku pokazała się kilkanaście lat temu, ale dopiero w ubiegłym roku stała się naprawdę popularna. Wszystko za sprawą ekranizacji, w której w rolach głównych wystąpili Armie Hammer oraz Timothée Chalamet.

Tamte dni, tamte noce to historia młodego chłopaka – Elio – który spędza lato wraz ze swoimi rodzicami w wakacyjnej posiadłości w słonecznych Włoszech. Kiedy do domku na studencki staż do ojca Elio przyjeżdża Oliver, życie chłopaka zupełnie się zmienia. Tak, jak w przydomowym ogrodzie dojrzewać zaczęły morele, tak rodzić się zaczęło niezwykłe uczcie pomiędzy dwójką młodych ludzi.

Na kontynuację historii o Elio i Oliverze pierwsi czytelnicy musieli naprawdę długo czekać. Nowa książka Andre Acimana, zatytułowana Find Me, pojawi się na rynku 29 października 2019 roku.

W przeciwieństwie do pierwszej części, ten tom poświęcony będzie w większym stopniu zostanie Samuelowi – ojcu Elio, który po rozwodzie ze swoją żoną wybiera się w podróż z Florencji do Rzymu, gdzie spotka się z synem-pianistą. Niebawem Elio przeniesie się do Paryża, miasta miłości, w którym nietrudno o romans. Oliver zaś – teraz już profesor w północnej Nowej Anglii, a jednocześnie mąż i ojciec dorosłych synów, rozważał będzie powrót do Europy.

Nie wiadomo, czy podjęta zostanie decyzja o ekranizacji także drugiej części historii Elio. Ani reżyser Tamtych dni, tamtych nocy, ani aktorzy nie wystosowali w tej sprawie oficjalnego komentarza.

Jak przyznaje Andre Aciman w rozmowie z Vulture.com, nigdy nie potrafił rozstać się z bohaterami Tamtych dni…, a ekranizacja i jej wielki sukces stały się jedynie przyczynkiem do podjęcia decyzji o przelaniu tych myśli na papier w postaci powieści Find me.

Jak myślicie, czy druga część będzie równie dobra, jak pierwsza?

Fot. mat. prasowe United International Pictures Sp. z o.o.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Wydawnictwo
Autor
Recenzje miesiąca
Pasażer na gapę
Adrian Bednarek
Pasażer na gapę
Plan Huberta
Kluss Ewelina, Prokopek-Pyśk Marta
Plan Huberta
Trefny Tatuś
David Walliams;
Trefny Tatuś
Nigdzie indziej
Tommy Orange
Nigdzie indziej
Dom lalek
Edyta Świętek
Dom lalek
Pokaż wszystkie recenzje