reklama

„Teatr Telewizji: Ich czworo”, czyli spór w Święta

Data: 2022-01-17 17:19:49 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Ich czworo to kolejny zapis spektaklu teatralnego zrealizowanego w ramach Teatru Telewizji. Akcja przedstawienia z udziałem Małgorzaty Kożuchowskiej i Artura Żmijewskiego dzieje się w okresie świąt Bożego Narodzenia i przedstawia trudne relacje między małżonkami. 

Obrazek w treściFragment skanu sztuki Gabrieli Zapolskiej / Biblioteka Narodowa (domena publiczna)

Ich czworo to pochodzący z 2015 roku spektakl teatralny, w którym opowiedziane zostają losy poróżnionych małżonków. W rolach głównych w spektaklu wystąpiły znane polskie gwiazdy. 

Ich czworo – opis 

O czym jest spektakl teatru Telewizji Ich czworo? Produkcja przedstawia losy Męża i Żony, małżeństwa, które nie potrafi się ze sobą dogadać, nawet wtedy, gdy wspólnie siada do świątecznego stołu. Zamiast radosnej atmosfery, w rodzinie panuje napięcie wywołane niedopowiedzeniami i ukrytymi wyrzutami. 

Czytaj także: Farma - co wydarzy się w 1 i 2 odcinku nowego reality show od Polsatu?

Wkrótce sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje, gdy na scenę życia małżeńskiego wkroczą Mania, zakochana w Mężu młoda kobieta oraz kochanek Żony – Fedycki. Do czego doprowadzić może namiętność i zdrada?

Ich czworo – gdzie zobaczyć spektakl? 

Teatr Telewizji to jeden ze stałych cykli, który regularnie emitowany jest na antenie Telewizji Polskiej. Spektakl Ich czworo pochodzi z 2015 roku, więc swoją premierę ma już za sobą, jednak wciąż chętnie emitowany jest na małych ekranach.

Czytaj także: Farma - startuje nowe reality show Polsatu

Niebawem Ich czworo zobaczyć będzie można na antenie TVP 1 w poniedziałek 17 stycznia 2022 roku o godz. 21:15. 

Ich czworo – obsada

Kto wystąpił w spektaklu Ich czworo? Na deskach telewizyjnego teatru zobaczyć będzie można Małgorzatę Kożuchowską (w roli Żony), Artura Żmijewskiego (w roli Męża), Agatę Buzek (w roli Mani) oraz Mariusza Ostrowskiego (w roli Fedyckiego)

Czytaj także: "Anna German" – opis 8. i 9.odcinka. Co się wydarzy? 

Oprócz nich w spektaklu pojawią się również Aniela Łoniewska i Maja Ostaszewska. Za reżyserię odpowiada Marcin Wrona. 

Ich czworo – książka

Wiele spektakli teatru telewizji opartych jest na książkach. Przedstawienie Marcina Wrony również ma swoje związki ze światem literatury, bowiem bazuje na sztuce Gabrieli Zapolskiej. 

Ich czworo. Tragedia ludzi głupich w 3 aktach to komedia obyczajowa, która została stworzona przez Zapolską w 1907 roku i wystawiona na deskach lwowskiego teatru w tym samym roku. Drukiem ukazała się w Warszawie pięć lat później, w 1912. 

Czytaj także: Kuratorium odradza szkołom wycieczki na „Dziady” do krakowskiego teatru

Sztuka Ich czworo doczekała się ponad 70 inscenizacji teatralnych. Została także opracowana w ramach serii „Biblioteka Narodowa”. Wznowienie książki kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ich czworo
Gabriela Zapolska0
Okładka książki - Ich czworo

Zapolska Gabriela, właściwie Maria Gabriela Śnieżko-Błocka, z Korwin-Piotrowskich, 2° voto Janowska, pseudonimy: Józef Maskoff, Walery Tomicki (1857-1921)...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Immunitet
Remigiusz Mróz
Immunitet
Witraże
Agnieszka Lis
Witraże
Consilio
Danuta Marć
Consilio
Królewska rozgrywka
Melisa Łada
Królewska rozgrywka
Czarne Wzgórza
Nora Roberts
Czarne Wzgórza
Jutro pokochamy Rzym
Magdalena Kołosowska
Jutro pokochamy Rzym
Pokaż wszystkie recenzje