Farma - startuje nowe reality show Polsatu

Data: 2022-01-17 11:05:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Stacja telewizyjna Polsat startuje już dziś w nowym programem rozgrywkowym, z nowym reality show rozgrywającym się na wsi, poza miejskim zgiełkiem i miejskimi wygodami. Program nosi tytuł Farma. Dziś poznamy jego zasady i uczestników. 

Obrazek w treści

Fot. i materiały Polsat

Już w poniedziałek, 17 stycznia telewizja Polsat rusza z nowym programem rozgrywkowym. Poznaliśmy już uczestników ciekawego reality show. Już wkrótce przekonamy się jak potoczy się ich rywalizacja i jak poradzą sobie z życiem bez cywilizacyjnych wygód. 

Farma — opis reality show 

Nowe reality show, które będziemy mogli oglądać w Polsacie to produkcja powstała na formacie, który w Norwegii ma już za sobą aż 22 sezony. Program stał się popularny już w ponad dwudziestu krajach. Biorą w nim uczestnicy, który świadomie rezygnują z wygód nowoczesnego życia. Podczas programu rywalizują w kolejnych zadaniach, walcząc o tytuł Super Farmera i nagrodę pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych.

    Czytaj również: Piekło singli - koreańskie reality show na Netfliksie

W programie Farma uczestnicy dobrowolnie decydują się na zamieszkanie przez sześć tygodni na farmie, w gospodarstwie, w którym nie ma wody, prądu, telefonów i przede wszystkim bez Internetu. Uczestnicy nigdy się nie widzieli, pochodzą z różnych miast i środowisk. Nikt z nich nie zajmował się nigdy pracą na farmie, więc będzie musiał uczyć się zajęć farmerskich od podstaw. Wszyscy zaś pragną przeżyć przygodę swojego życia i sprawdzić samego siebie. 

Gospodarstwo, do którego trafią uczestnicy programu położone jest w leśnym terenie Puszczy Noteckiej. Tam będą musieli zadbać o gospodarstwo, o zwierzęta, ale także o siebie. Będzie rywalizacja, zadania, które pozwolą im także zdobyć lepszy posiłek, czy słodkości. Zawodnicy maja do dyspozycji niewielki ogród i sad, a niewielka ziemianka wyposażona jest jedynie w kilogram mąki i kilka konserw. 

   Czytaj również: Szalone życie dwudziestolatków - amerykańskie reality show w serialowej formie

Na wygraną mają wpływ widzowie, którzy każdego dnia, od poniedziałku do piątku obserwują życie i postępy uczestników, ich wspólne relacje. Co tydzień z programem będzie żegnać się jedna osoba i tylko jedna z nich otrzyma wspomniany tytuł i pieniężną wygraną. 

Farma - gdzie i kiedy można oglądać program?

Nowe reality show od kanału telewizyjnego Polsat to produkcja codzienna, którą będziemy mogli śledzić w godzinach wieczornych. Kolejne odcinki programu emitowane będą na Polsacie od poniedziałku do piątku. Każdy o godzinie 20:00. Oto lista odcinków:

Farma - opis 1 i 2 odcinka programu;

Farma - opis 2 i 3 odcinka programu;

Farma - opis 3 i 4 odcinka programu;

Farma - opis 4 i 5 odcinka programu;

Farma - opis 5 i 6 odcinka programu;

Farma - opis 6 i 7 odcinka programu;

Farma - opis 7 i 8 odcinka programu;

Farma - opis 8 i 9 odcinka programu;

Farma - opis 9 i 10 odcinka programu;

Farma - opis 10 i 11 odcinka programu;

Farma - opis 11 i 12 odcinka programu;

Farma - opis 12 i 13 odcinka programu;

Farma - opis 13 i 14 odcinka programu;

Farma - opis 14 i 15 odcinka programu;

Farma - opis 15 i 16 odcinka programu;

Farma - opis 16 i 17 odcinka programu;

Farma - opis 17 i 18 odcinka programu;

Farma - opis 18 i 19 odcinka programu;

Farma - opis 19 i 20 odcinka programu;

Farma - opis 20 i 21 odcinka programu;

Farma - opis 21 i 22 odcinka programu;

Farma - opis 22 i 23 odcinka programu;

Farma - opis 23 i 24 odcinka programu;

Farma - opis 24 i 25 odcinka programu;

Farma - opis 25 i 26 odcinka programu;

Farma - opis 26 i 27 odcinka programu;

Farma - opis 27 i 28 odcinka programu;

Farma - opis 28 i 29 odcinka programu;

Farma - opis 29 i 30 odcinka programu;

Farma - opis 30, finałowego odcinka programu

Farma  — uczestnicy i prowadzący program

W nadchodzącej już dziś wieczorem produkcji rozgrywkowej programu Polsat prowadzącymi są dwie kobiety - Marcelina Zawadzka oraz Ilona Kawczyńska. W nowym reality show, Farma, udział weźmie jedenaście nieznanych sobie wcześniej osób, które świadomie porzucają nowoczesny styl życia, godząc się na bytowanie w dość spartańskich warunkach. 

   Czytaj również: One Night Squad – nowy reality-show, od dziś na Player.pl.

W programie biorą udział: 

Kinia Kaleta, 34 lata 

Kinia to nauczycielka nauczenia początkowego z Łodzi, ciągła poszukiwaczka, która skończyła jeszcze kilka kierunków studiów. Pracuje na uczelni, tryska energią, podróżuje, kocha sporty ekstremalne, takie jak: bungee i skoki spadochronowe. Kocha pracę z wykorzystaniem Reiki i uwielbia zwierzęta.

Kuba Wojnowski "Wojna", 33 lata

Kuba to mieszkaniec Pionek pod Ramomiem, mieszkający od siedmiu lat w Oslo, choć mieszkał w wielu krajach w różnych częściach świata. W Oslo pracuje w hotelu. Jest od niedawna singlem, lubi flirtować, jest otwarty na znajomości. Kuba to mężczyzna wesoły, i mający dystans do siebie. Trenował sambo i brazylijskie jiu-jitsu. Na co dzień stara się stosować zasady, które wpoiła mu babcia, która go wychowywała. 

Monika Idzikowska, 43 lata

Monika to policjantka, już na emeryturze, mieszkanka Sochocina. Przez lata pracowała w pionie kryminalnym, służyła w Kosowie. Monika określa siebie jako mieszaninę emocji. Jest zarówno mocna i wutrwała, jaki i niezwykle wrażliwa. Ma męża i dzieci, nie idzie na kompromisy. Jest pasją są tatuaże, a ze sportu strzelectwo i fitness.

Tomasz Bodziony, 44 lata 

Tomasz to mieszkaniec Zakopanego, drwal nie owijający w bawełnę, i niezwykle pracowity oraz uparty. Uwielbia wysiłek fizyczny, a pracuje jako Podleśniczy w Tatrzańskim Parku Narodowym. Ten wielbiący motoryzację mężczyzna prywatnie jest kochającym mężem i ojcem, który trzyma się wpojonych życiowych mądrości. 

Czytaj również: Farma - co wydarzy się w 1 i 2 odcinku nowego reality show od Polsatu?

Iza Staniszewska "Ruda", 50 lat 

Iza zwana "Rudą" to także mieszkanka Łodzi, marketingowiec i bizneswoman. Iza jest kreatywna i niezwykle żywiołowa, a jej pasją są podróże i fotografia. Uwielbia także gotować, szczególnie mocno inspirując się kuchnią wielu kultur, ale tworzy własne przepisy. Jest zapaloną grzybiarką kochającą wyzwania i rywalizację.

Karol Da Costa, 31 lat.

Karol urodził się w Białymstoku, ale obecnie mieszka w Krakowie. Jego mama to Polka, tata pochodzi z Angoli. Kocha aktywność fizyczną i muzykę. Pracuje jako trener personalny, prowadzi kanał fitness na youtubie. Chce w przyszłości zająć się na poważnie rapem. Karol to mężczyzna pogodny i dowcipny, który sam o sobie mówi "mieszczuch". Przyszedł do programu by się sprawdzić. 

Kinga Kazimierczak, 20 lat

Kinga to trzeci uczestnik z miasta Łódź, pracuje jako rejestratorka medyczna i studiuje fizjoterapię. Uważa, że ma predyspozycje do bycia liderem i chce to wykorzystać w przyszłym zawodowy życiu, na razie mocno z niego korzystając. Kocha zwierzęta, kiedyś uczyła się jeździć konno. Kinga to dziewczyna spontaniczna i niezwykle towarzyska.

Beata Lisowska, 39 lat

Beata mieszka z Radlinie i jest gospodynią domową i mamą, która poświęciła się macierzyństwu. Lubi podróżować i robi to często. Mieszkała w kilku krajach, między innymi w Norwegii i Hiszpanii. Podróżowanie ja rozwija. Beata nie boi się wyzwań, ma szeroką wiedzę techniczną, czym zaskakuje mężczyzn. Umie posługiwać się śląską gwarą. Jej pasją jest ogród i uprawianie roślin, często egzotycznych. Jest pozytywnym społecznikiem.

   Czytaj również: Znamy nominowanych do Bestsellerów Empiku 2021

Rafał Rzemek, 22 lata

Rafał pochodzi z Pułtuska i jest tancerzem. Nie lubi nudy, jest komunikatywny, wesoły i spontaniczny. Kipi od niego pozytywna energia. Jego miłością jest taniec, którą rozwija poprzez warsztaty i udział w zawodach. Chciały kiedyś mieć własny program w telewizji. 

Karol Kotomski "Lolek", 32 lata

Karol zwany "Lolek" to mieszkaniec zarówno Malty, jak i Warszawy, zajmujący się fryzjerstwem. Jest człowiekiem kreatywnym, który w wolnych chwilach uprawia sport, pływa, jeździ na rowerze. Jest posiadaczem licznych tatuaży, wśród których aż cztery to wizerunki Madonny, którą uwielbia. Karol kocha rywalizację, lubi ludzi. Program jest dla niego okazją do sprawdzenia się w warunkach survivalowych.

Marta Bosandowska, 31 lat

Marta to mieszkanka Krakowa i artystka oraz podróżniczka. Praca pozwoliła jej poznać wiele krajów, w tym Chiny i Amerykę Łacińską. Jest ciekawa życia, pragnie spełniać swoje marzenia i ciągle idzie do przodu. Jej zainteresowania są zaległe, od budownictwa, poprzez gotowanie oraz modę. Jest liderem. Najlepiej czuje się gdy nie jest od nikogo zależna. Kocha rywalizację i wygrywanie, ale jest też uczuciowa i pozytywnie nastawiona do ludzi.

Farma - książki

Program Farma powstał na formacie norweskim, ale jest to jednocześnie reality show bazujące na własnym scenariuszu. Oznacza to, że nie istnieje książka na jakim bazuje. W zamian polecamy lekturę książki o takim samym tytule Farma, Joanne Ramos.

Książkę "Farma" (Wydawnictwo Otwarte) można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy