Komedia Aleksandra Fredry – Teatr Telewizji: Rewolwer

Data: 2022-09-05 08:10:01 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Teatr Telewizji to cykl, który co jakiś czas emituje świetne przedstawienie i sztuki teatralne. Już dziś będziemy mogli obejrzeć widowisko, które bazuje na dramacie autorstwa Aleksandra Fredry.

Obrazek w treści Komedia Aleksandra Fredry – Teatr Telewizji: Rewolwer [jpg]fot. fotografia lustracyjna / Pixabay

Rewolwer to sztuka teatralna oparta na jednej z komedii autorstwa Aleksander FredroDziś więc telewidzowie będą mogli po raz pierwszy zobaczyć spektakl. Został on wyreżyserowany przez Wojciecha Adamczyka.

Teatr Telewizji: Rewolwer – opis 

Rewolwer to sztuka, która toczy się w latach 30 XX wieku. Jej głównym bohaterem jest Mortaro, czyli chciwy bankier, kupiec i baron. Mężczyzna chce przejąć spadek swojego klienta. Dla pieniędzy jest w stanie zrobić niemal wszystko: zdradzi kochankę i skłamie przyjacielowi. 

Czytaj także: „Szadź” powraca z 3 sezonem! Pierwszy odcinek już na player.pl

Mężczyzna pewnego dnia otrzyma paczkę, a w niej tytułowy rewolwer. Nie jest ucieszony z takiego prezentu, zwłaszcza, że obecna władza krzywo patrzy na posiadaczy broni. Mortaro kilkukrotnie próbuje się pozbyć pistoletu, jednak ani razu mi się to nie udaje. Możliwe jednak, że ten przedmiot jeszcze kiedyś go uratuje. 

Teatr Telewizji: Rewolwer – obsada

Teatr Telewizji jak zawsze nie zawodzi i trzyma naprawdę wysoki poziom produkcji. W głównej roli możemy zobaczyć Sławomira Grzymkowskowskiego. Mężczyzna przez wiele lat zajmował się dubbingiem. Ostatnio mogliśmy go usłyszeć w animacji Disneya – Encanto

Czytaj także: Premiery HBO we wrześniu 2022. Nowe filmy i seriale na HBO Max

W pozostałych rolach: Lidia Sadowa, Szymon Kuśmider, Marcin Przybylski, Adam Biedrzycki, Katarzyna Ucherska, Modest Ruciński, Eliza Borowska, Sławomir Orzechowski, Adrian Zarębam, Karolina Ziontek i inni.

Teatr Telewizji: Rewolwer – gdzie zobaczyć? 

Spektakl właśnie dziś ma swoją telewizyjną premierę, co oznacza, że nie można go było więc obejrzeć nigdzie wcześniej. Widowisko zostanie wyemitowane konkretnie 5 września o godzinie 21:00 na antenie TVP1.

Czytaj także: Najciekawsze premiery książek we wrześniu 2022

Póki co nie zostały zapowiedziane żadne powtórki tego imponującego widowisko.. Warto więc zasiąść przed telewizorem już dziś!

Teatr Telewizji: Rewolwer – książka 

Rewolwer to adaptacja komedii napisanej przez Fredrę. Niestety książka nie jest nigdzie dostępna, w zamian więc możemy Wam polecić najpopularniejsze dzieło autora, a mianowicie Zemstę. Przeprowadza nas ona przez wiele zabawnych wydarzeń i sytuacji i w rozpoczyna się walką o mur zamku. 

Ten dramat możecie nabyć w popularnych księgarniach:

Tagi: teatr tv, teatr telewizji,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Déja vu
Jolanta Kosowska
 Déja vu
Meduzy nie mają uszu
Adle Rosenfeld
Meduzy nie mają uszu
Pokaż wszystkie recenzje