7. etap Tour de Pologne, czyli nadszedł czas na wielkie zakończenie, tradycyjnie mające miejsce w Krakowie!

Data: 2022-08-05 08:43:01 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Nadszedł czas na ostatni tegoroczny etap rywalizacji w ramach Tour de Pologne. Zawody tradycyjnie już zakończą się w Krakowie, gdzie na odcinku prawie 180 kilometrów będziemy mogli poznać ostateczne wyniki oraz zwycięzcę zawodów. Jak przebiegnie wielki finał? Jakie ulice zostaną zamknięte?

Obrazek w treści fot. Munbaik Cycling Clothing on Unsplash 

Tour de Pologne - Valsir, Skawina - Kraków

Po sześciu ciężkich dniach nadszedł okres na wielkie zamknięcie zawodów w ramach Tour de Pologne, dzięki czemu jak co roku w Krakowie poznamy ostatecznego zwycięzcę oraz rezultaty całego peletonu kolarzy. 79. edycja zakończy się już za kilkanaście godzin, podobnie jak rywalizacja młodzieży w ramach 4. Tour de Pologne Junior. Z tego też względu warto się wybrać dziś do stolicy Małopolski, jednocześnie warto sprawdzić, które ulice zostaną zamknięte.

Czytaj także: 6. etap Tour de Pologne przed nami, a o zwycięstwie mogą zdecydować o ostatecznych rezultatach!

Tour de Pologne - jakimi ulicami przebiegnie wyścig w Valsirze i Skawinie Kraków?

Rywalizacja piątkowa rozpocznie się w Skawinie niedaleko siedziby firmy Valsir, skąd rywalizacja przeniesie się do Lanckorony, Bieńkówki, Budzowa, Myślenic, poprzez Nowe Dwory, Kaszów oraz Kraków. Warto mieć to na uwadze, ponieważ spory obszar zostanie całkowicie zamknięty na kilka godzin lub mocno odcięty z wykorzystaniem szeregu objazdów.

Czytaj także: "U Pana Boga za miedzą" - spokój małego miasteczka burzy pewna instruktorka

Tour de Pologne Valsir, Skawina - Kraków - utrudnienia w ruchu

Al. Focha zostaną zamknięte od godziny 5:00, na ul. Wyczółkowskiego odbywać się będzie dwukierunkowy ruch, zamknięte zostaną aleje 3 Maja, na Olimpiskiej i Reymonta obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Od 13 zostaną zamknięte pętle wokół Błoni, natomiast na ul. Królowej Jadwigi zostanie wprowadzony jednokierunkowy ruch. Zamknięta zostanie Piastowska, Reymonta czy Aleja Trzech Wieszczów.

Czytaj także: To będzie wielka zemsta! – Sabotaż

Wyjazd do Krakowa odbędzie się od okolic godziny 18:00 ze strony Kryspinowa poprzez drogę wojewódzką 780, przemieszczając się ulicami księcia Józefa, Generała Bohdana Zielińskiego, Tyniecką, al. Mickiewicza i Reymonta, ulicą Królowej Jadwigi oraz al. Focha, która znajdzie się tuż przed metą ba Krakowskich Błoniach.

 

Tagi: Wyścigi kolarskie, Polska, rywalizacja, sport,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy