W Świnoujściu znaleziono po latach spisany w powieści testament…

Data: 2019-03-18 07:14:43 Autor: pobarski
News - W Świnoujściu znaleziono po latach spisany w powieści testament…

O niecodziennej sprawie testamentu znalezionego w książce w nadmorskiej miejscowości, poinformował lokalny portal informacyjny iswinoujscie.pl. Testament chorej na nowotwór kobiety spisany na kartach powieści odnaleziony został po latach i dotarł do spadkobierczyń.

Jak dowiadujemy się z artykułu, chora 63-letnia pani Janina podczas pobytu w szpitalu w Szczecinie – na kilkanaście dni przed swoją śmiercią – spisała swoją ostatnią wolę na stronach powieści Włoska przygoda.

O książce i zapiskach pani Janiny nikt do niedawna nie wiedział. Książka trafiła do świnoujskiej biblioteki, gdzie w kiermaszu za złotówkę sprzedana została jednemu z czytelników. Ten zaś – przekazał ją do redakcji lokalnego serwisu.

Szybko do dziennikarzy zgłosiły się córki – pani Dorota i Andżelika, które w fotografii książki rozpoznały charakter pisma swojej zmarłej mamy. Jak przyznały – część woli kobiety została spełniona nawet bez wiedzy o testamencie.

- Mama została pochowana tak jak chciała, czyli na różowo. Jak zobaczyłam ten list od mamy zza grobu, to traktuję to jako znak. Książka będzie w mieszkaniu na honorowym miejscu – w rozmowie z dziennikarzami iswinoujscie.pl przyznaje pani Dorota.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Sekret Heleny
Lucinda Riley;
Sekret Heleny
Pieśń ziemi
Lee Seung-u
Pieśń ziemi
Czas pomsty
Maciej Liziniewicz
Czas pomsty
Budząc lwy
Ayelet Gundar-Goshen
Budząc lwy
Dzisiaj umrzesz Ty
Sue Wallman
Dzisiaj umrzesz Ty
Nie wiem, gdzie jestem
Gayle Forman;
Nie wiem, gdzie jestem
Czas pokuty
Grzegorz Kopiec
Czas pokuty
Wielka księga Klary
Marcin Wicha;
Wielka księga Klary
Pokaż wszystkie recenzje