W Świnoujściu znaleziono po latach spisany w powieści testament…

Data: 2019-03-18 07:14:43 Autor: pobarski
News - W Świnoujściu znaleziono po latach spisany w powieści testament…

O niecodziennej sprawie testamentu znalezionego w książce w nadmorskiej miejscowości, poinformował lokalny portal informacyjny iswinoujscie.pl. Testament chorej na nowotwór kobiety spisany na kartach powieści odnaleziony został po latach i dotarł do spadkobierczyń.

Jak dowiadujemy się z artykułu, chora 63-letnia pani Janina podczas pobytu w szpitalu w Szczecinie – na kilkanaście dni przed swoją śmiercią – spisała swoją ostatnią wolę na stronach powieści Włoska przygoda.

O książce i zapiskach pani Janiny nikt do niedawna nie wiedział. Książka trafiła do świnoujskiej biblioteki, gdzie w kiermaszu za złotówkę sprzedana została jednemu z czytelników. Ten zaś – przekazał ją do redakcji lokalnego serwisu.

Szybko do dziennikarzy zgłosiły się córki – pani Dorota i Andżelika, które w fotografii książki rozpoznały charakter pisma swojej zmarłej mamy. Jak przyznały – część woli kobiety została spełniona nawet bez wiedzy o testamencie.

- Mama została pochowana tak jak chciała, czyli na różowo. Jak zobaczyłam ten list od mamy zza grobu, to traktuję to jako znak. Książka będzie w mieszkaniu na honorowym miejscu – w rozmowie z dziennikarzami iswinoujscie.pl przyznaje pani Dorota.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bo trzeba żyć. Apolonia
Ewa Szymańska
Bo trzeba żyć. Apolonia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Oczy wilka
Alicja Sinicka
Oczy wilka
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Apetyt na miłość
Stephanie Kate Strohm
Apetyt na miłość
Łapy i ogony
Magdalena Podbylska
Łapy i ogony
Pokaż wszystkie recenzje